Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

skarabeusz 14:19, 18 maj 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Wiesz Ewo, dobrze, że mogłam sprawdzić co to Tagetes ha ha ha
W życiu bym nie wpadła.
Pomidory z bazylią, świetny pomysł, a w jakiej odległości te pomidory powinny być, bo może dorzucę tam czosnek i jakąś cebulę? Chciałabym na max skrzynię wypełnić.
Nie wiem jak to rozmieścić.
Nie wiem ile pomidorów z krzaka jest.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Magda70 15:11, 18 maj 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
też wygoglałam ten Tagedes ha ha ha
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
iwonkap 15:12, 18 maj 2017

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Magda70 napisał(a)
też wygoglałam ten Tagedes ha ha ha


i ja też
Anda 15:25, 18 maj 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Sorry, nie znam polskiej nazwy
Skarabeusz, obok moich pomidorów w skrzyni mam jeszcze kalarepki w rządkach, sałatę i wysialam cebulę. W zeszłym roku miałam jeszcze marchew. W tym roku na dwa metry długości skrzyni mam trzy pomidory. W zeszłym miałam sześć i było to za dużo. Pomidory mam tylko na jednym boku skrzyni, resztę zajmują te inne warzywa. Bazylię możesz sadzić zaraz obok, tak na oko 15 cm Czosnek to dobry pomysł. Nie zajmuje dużo miejsca.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Magda70 15:28, 18 maj 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Aksamitka
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Anda 15:29, 18 maj 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Jak ładnie Po niemiecku to kwiat studenta - Studentenblume, chyba dlatego, że nie wymagają opieki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AgaCzek 21:24, 18 maj 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Tez od razu sprawdziłam i od razu weselej się robi


Ja też posadziłam pomidorki z bazylią tyle, że czerwoną bo brakowało mi koloru w skrzyniach
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AnkaK 22:40, 18 maj 2017


Dołączył: 25 paź 2014
Posty: 704
Moja babcia nazywała aksamitki studentami.
Przy pomidorach, a raczej pod, miałam w zeszłym roku bazylię i aksamitki-studenty. Aksamitki przepędzają jakieś szkodniki podobno. Ja sądziłam dosłownie pod pomidorami.
____________________
Anka Chaos kontrolowany
Gardenarium 08:27, 19 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aksamitki chronią przed szkodliwymi nicieniami w glebie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
skarabeusz 13:32, 19 maj 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Mam książkę o ziołach i trochę ściąg, ale ja nie chcę samych ziół.
Danusia robiła kiedyś jadalną kompozycję w skrzyce i bardzo mnie to zachęciło. Tylko, że ja mam apetyt na więcej. Kwiatki oczywiście nasturcje, aksamitki i nagietki.
Zobaczymy co tam mi wyjdzie.. A to kompozycje z ziół zaczerpnięte z książki:













____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies