Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

mira 09:55, 12 mar 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
paulaa napisał(a)
Witam Was, mam pytanie natury technicznej, czy jeżeli mój kompost w kompostowniku jeszcze się nie do końca przekompostował to mogę to wyłożyć na dno takich skrzyń???



Oczywiście że tak, a na dno możesz dać jeszcze gałęzie jakieś pocięte jak masz
może po wichurze jeśli była i na to ten kompost - będzie grzał od dołu - tylko siatkę na nornice najpierw!!!!

Wywalałam ze skrzyń wszystko i wsadzałam siatkę- uff bo mi się nie chciało jej zakładać na początku.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
paulaa 23:04, 12 mar 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
balkinisz napisał(a)
Paula - ja skrzyń jeszcze nie mam, ale zdarzało mi się wykorzystać nie do końca przerobiony kompostownik i nie było problemów.
Katarzyna13 - piękny ogród, tak oceniając po zdjęciach zdjęciach


Dzięki za radę! Moje skrzynie są właśnie w trakcie robienia po nocy, gdy dzieci śpią jutro jeżeli pogoda dopisze to może skończymy. Pozdrawiam!
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
paulaa 15:51, 13 mar 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
mira napisał(a)



Oczywiście że tak, a na dno możesz dać jeszcze gałęzie jakieś pocięte jak masz
może po wichurze jeśli była i na to ten kompost - będzie grzał od dołu - tylko siatkę na nornice najpierw!!!!

Wywalałam ze skrzyń wszystko i wsadzałam siatkę- uff bo mi się nie chciało jej zakładać na początku.


Tak więc też dam siatkę, byłaby już kupiona ale skończyła się na metry w markecie. Ale jest coś gorszego. Skończyliśmy pierwszą skrzynię i ona po skosie się giba takie deski jakieś krzywe czy ktoś się spotkał z taką sytuacją?
Tam w prawym górnym rogu ją dźwiga do góry
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
Gardenarium 16:27, 13 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zrób takie coś, kątów nie ma co trzymać więc szerokie są to i się chwieje.
Metalowe lub drewniane



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
paulaa 17:15, 13 mar 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Dziękuję Pani Danusiu spróbuję coś takiego dodać
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
kemotd 13:05, 17 mar 2019


Dołączył: 23 cze 2013
Posty: 29
od lat planowałem szklarnie, ale ostatnio zacząłem się jednak zastanawiać nad skrzyniami przykrytymi dodatkowo konstrukcją z plexi 4 mm. ponieważ deski nie są zbyt trwałe myślę o deskach tarasowych z kompozytu. czy ktoś z Was stosował takie rozwiązanie z kompozytu i/lub ewentualnie przykryte skrzynie konstrukcja z plexi ?
Gardenarium 16:21, 17 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Przykrycie z plexi pozwoli ziemi szybciej się nagrzewać. To dobry pomysł.
Ale kompozyt? Dla mnie nie do przyjęcia jako "plastik"" w ekologii??? Nieee.
Ale wolnoć Tomku w swoim domku. Zrobisz z czego zechcesz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasia73 22:18, 17 mar 2019


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Czy ziemia z pieczarkarni może być dodana do ziemi w skrzyniach pod warzywa? Wiem że jest zasadowa coś jeszcze?
paulaa 20:13, 19 mar 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Witam, moje skrzynie już gotowe i mam pytanie czy na spód mogę wyrzucić siano z cięcia rozplenicy??? Tak to wygląda..
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
Gardenarium 09:04, 21 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Kasia73 napisał(a)
Czy ziemia z pieczarkarni może być dodana do ziemi w skrzyniach pod warzywa? Wiem że jest zasadowa coś jeszcze?


Nie, w żadnym wypadku ja bym nie polecała tej ziemi do warzyw, taka ziemia nie nadaje się ze względu na szkodliwe substancje, które mogą dodawać, aby pieczarki były bardziej białe. Czytałąm o toksynach które zawiera.

Natomiast to podłoże jest bardzo żyzne i do ogrodu nadaje się np. na ściółkowanie rabat, albo pod rośliny do mieszania z glebą rodzimą. Ph ma zasadowe, więc odkwasza glebę.

Gdzie indziej z kolei napisali, że ma Ph kwaśne, więc należy je badać kwasomierzem, zanim do czegokolwiek użyjesz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies