Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek na betonie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek na betonie

aniula 10:50, 25 lut 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Ewciu, ona ma prawie 6 lat, tylko to jest taka wolno rosnąca, ma teraz jakieś 1,40, może 1,50 m wysokości. Taki na razie bardziej krzaczek niż drzewko.
____________________
Ania Ogródek na betonie
nieszka 22:49, 25 lut 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
aniula napisał(a)
Dziewczyny, a może dałoby się coś tu zrobić zostawiając tą magnolię?

W mojej okolicy widziałam magnolie cięte w takie małe drzewka na pniu... Może ewentualne cięcie nie byłoby dla niej tak straszne jak przesadzanie, tym bardziej, że jakoś nie mogę jej znaleźć miejsca.

Tak codziennie koło niej chodzę i oglądam z każdej strony... Całą resztę dam radę przenieść, tylko ona akurat musiałaby iść na straty...

Nie przesadzaj jej zatem!
Ja to mam takie trochę podejście że szkoda mi trochę roślin i ciężko mi idzie z myśleniem "nie ta to inna". A zwłaszcza szkoda takich co są sobie zdrowe i ładnie rosną.
Czytałam dziś o tej Twojej odmianie że to raczej krzaczek niż duże drzewo.
Może przesadź tylko jałowce i azalie a wokół magnolii daj jakieś zimozielone kulki -bukszpan lub jakaś tuja a pomiędzy nie byliny w większych kępach??
Nie każda rabata musi być perfekcyjna, ważne żeby Tobie się podobała i była robiona zgodnie z Twoimi przekonaniami. Tak sobie myślę


____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
ewa004 23:10, 25 lut 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
I Aga dobrze myśli
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
aniula 23:53, 25 lut 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Oj tak, Ewuś, Aga bardzo dobrze myśli! A i ja dziś do takiego wniosku doszłam.

Agnieszka, mi też szkoda tak po prostu wyrzucić... Toć to żywe, a każdemu życiu należy się szacunek aż do naturalnego końca. Zostanie więc tu, jak długo zechce. Reszta trafi na nowe miejsca, i oby im tam dobrze było.
____________________
Ania Ogródek na betonie
aniula 00:25, 26 lut 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
A swoją drogą - jakie ja różne fazy tu przechodzę...

Najpierw euforia - ja też zrobię sobie taki piękny ogródeczek!!!

Potem jakiś taki "dół" - jak ja to zrobię,? przecież tu sam beton, to co kiedyś nasadziłam zupełnie nie trafione (ale jednak "z sercem" sadzone, choć bez rozumu).

Kolejna faza - ktoś tu mi na pewno pomoże.

Potem - trzeźwa ocena sytuacji, zimny prysznic itd.

No i teraz - przecież to ma sprawiać radość, a nie być ilustracją do jakiegoś katalogu. Przecież nie zamierzam startować w żadnym konkursie na najlepiej zaprojektowany ogródek, nie muszę mieć tak jak ktokolwiek inny. Ma być miło i przyjemnie.
I kiedy tak sobie pomyślałam, zajrzałam na forum - i czytam słowa Agnieszki! - nie musi być perfekcyjnie! Święta racja!

Czyli znów coś nowego odkryłam! Tym razem "pozytywnie".
Pierwsze odkrycie, to to, że przecież nie muszę tak bardzo nie lubić tego betonu, zwłaszcza, że nie mam na razie możliwości zmienić nawierzchni.
Będzie więc oswajanie betonu.
Drugie odkrycie, że nie musi być wcale perfekcyjnie.
I nie będzie. Ma być przyjemnie i wesoło.
I nie będę już próbowała zrobić czegokolwiek tak ostatecznie i na zawsze. Będę próbować i uczyć się na błędach. Na razie żadnych roślin, którym potem trudno będzie znaleźć inne miejsce. Więc w tym roku będą królowały u mnie byliny, cebulowe, jednoroczne i drobne krzewy, które łatwo przesadzić.
I ile będzie radości - myślę, że także dla moich dziewczyn - sianie, pikowanie, flancowanie... Może i więcej donic...

Ach, zaczynam się wreszcie cieszyć!!!

I ciekawe, jakie będzie moje następne odkrycie...
____________________
Ania Ogródek na betonie
aniula 00:33, 26 lut 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
A teraz muszę znów do innej rzeczywistości. Starsza córcia zgłosiła się dziś na konkurs recytatorski pod hasłem "Rodzina na szóstkę". Konkurs już w czwartek, więc trzeba szybko jakiegoś wierszyka poszukać...

Córcia pierwsze co zaproponowała to "Tydzień" Brzechwy. Jej argument - "tydzień dzieci miał siedmioro" - przecież to o rodzinie!
____________________
Ania Ogródek na betonie
ewa004 09:53, 26 lut 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Aniu swiętą racje piszesz ,ogródek robisz dla siebie ,a to co znajdziesz tutaj ma ci tylko w tym pomóc .

Posadź kwiatki które kochasz i z przyjemnością zawiesisz na nich oko przy porannej kawusi , przecież te kfiatuchy to nie beton ,jeżeli uznasz że koncepcja nie trafiona zawsze można to zmienić.

Fakt jest taki że ja np .nie mam tego zmysłu widzę i wiem że to do siebie pasuje ,a dziewczyny tutaj to czarodziejki .Zrób listę kwiatów czy krzewów które byś chciała tam widzieć ,a nasze czarodziejki zaraz pomogą ci to wszystko ułożyć
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
AgataBC 21:33, 26 lut 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
no i wszystko się jakoś ułożyło no to teraz tylko przejść do realizacji, powodzenia !!
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
aniula 12:32, 27 lut 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
A co do realizacji, to zaczynam od zupełnie innej strony.
Trzeba, jak co roku, czymś ogrodzenie z siatki przykryć, więc rośnie już kobea.
____________________
Ania Ogródek na betonie
aniula 12:34, 27 lut 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
I jakieś małe zakupy już robiłam.
____________________
Ania Ogródek na betonie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies