Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek na betonie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek na betonie

aniula 03:47, 23 lut 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Będę próbować z tym karmnikiem. Upatrzyłam sobie jeszcze macierzankę - tam gdzie koła rowerów i samochodów nie docierają
I może jeszcze gdzieś spróbuję rojniki wcisnąć, bardzo je lubie
____________________
Ania Ogródek na betonie
justi 12:17, 23 lut 2013


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
O to widzę , że podpowiadałam w innym kierunku. Dobrze, że określiłaś mniej więcej styl, rabaty w stylu wiejskim otoczone obwódką będą strzałem w 10. One też bardzo urocze są i romantyczne

Podsyłam link z ogrodu Marzenki, tam dobrze widać karmnik między kostkami

zobacz 3 post ostatnie zdjęcie
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2583-wizytowka-kiedys-bedzie-tumadzenie-ogrodnika

I jeszcze zauważyłam, że widać u Ciebie na zdjęciach drewniane palety, nie wiem czy widziałaś jakie fajne mebelki można z nich zmajstrować. Wpisz w google meble z palet i zobacz fotki. Kusi mnie żeby taką kanapę u siebie pod domem zrobić. Mam dopiero 1 paletę
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
nieszka 14:56, 23 lut 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
aniula napisał(a)


Agnieszka, jesteś wielka! Ja mam taki fioletowy czosnek jak na tych zdjęciach! i on mi się bardzo podoba! A wcale o nim nie pomyślałam...

A liatrę mam też nawet gdzieś na tej rabatce, tylko jałowiec ją zagłuszył, i w innych miejscach mam jeszcze ze trzy kępy!!!

Ale do traw, które większość na ogrodowisku tak lubi, i nawet mojemu M się podobają jakoś sympatii na razie nie czuję... niewykluczone, że to się kiedyś zmieni, bo na razie cały czas jakoś to moje spojrzenie na ogród ewoluuje. Oby do wiosny się jakoś wyklarowało.

Bo w tą ramę bukszpanową właśnie można by powkładac dużo tulianów i czosnków i jeszcze innych wiosennych zanim bylinki wyrosną
Widziałam że masz i litarę i tawuły
Trawki są cudne, nadadzą lekkości rabacie i będziesz miała lepszy efekt bujnej roślinności. Przekonasz się napewno, jeszcze troszkę
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
nieszka 15:00, 23 lut 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
aniula napisał(a)
I muszę się Wam jeszcze przyznać, że gdzieś w głębi to mi po prostu ciężko się rozstać z tym co tam teraz rośnie...

Może jakbym znalazła dla nich jakieś dobre miejsce w innych częściach ogrodu, łatwiej by mi z tą rabatką szło. Bo ja jakoś tak mimo woli kombinuję, jakby jak największą część z nich tu na siłę zostawić

Muszę się od nich chyba najpierw "uwolnić" - znaleźć im miejsce, w którym będą piękne...

A tam za garażem i planowaną kuchnią letnią nie masz miejsca na ogród?
Nie ma rady Aniula, trzeba te jałowce i azalie zabrać dla ich własnego dobra. Poprostu mają tu za ciasno
Tylko tej magnoli i mnie by było szkoda ruszać...
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
aniula 23:13, 23 lut 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
No właśnie Agnieszko, mi tej magnolii bardzo żal ruszać, tym bardziej, że dla niej akurat najtrudniej mi znaleźć miejsce. A w dodatku to prezent urodzinowy od mamy...

Za garażem mamy owoce, warzywa i kurnik. Sadzimy też trochę jednorocznych na cięte - cynie, astry, lewkonie, między warzywami aksamitki, rośnie tam też trochę piwonii. Jakoś między tymi drzewkami owocowymi mi ta magnolia nie pasuje...

Jałowce myślę przenieść przed ogrodzenie od frontu - mamy tam taki pasek 2 m szeroki i 9 m długi, między płotem a chodnikiem.

Wszystko oprócz magnolii mam wstępnie rozplanowane. Oczywiście porysuję jeszcze to sobie i będę z Wami konsultować
____________________
Ania Ogródek na betonie
aniula 23:15, 23 lut 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
A, i za kuchnią letnią zamierzam mały ogródek ziołowy założyć. Będę tam miała takie drzwi jak na taras, więc ziółka byłyby pod ręką.
____________________
Ania Ogródek na betonie
ewa004 23:21, 23 lut 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
pozdrowionka zostawiam
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
aniula 00:40, 25 lut 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Dziewczyny, a może dałoby się coś tu zrobić zostawiając tą magnolię?

W mojej okolicy widziałam magnolie cięte w takie małe drzewka na pniu... Może ewentualne cięcie nie byłoby dla niej tak straszne jak przesadzanie, tym bardziej, że jakoś nie mogę jej znaleźć miejsca.

Tak codziennie koło niej chodzę i oglądam z każdej strony... Całą resztę dam radę przenieść, tylko ona akurat musiałaby iść na straty...
____________________
Ania Ogródek na betonie
grembosia 00:43, 25 lut 2013


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Z mojego doświadczenia- to magnolia jest bardzo kapryśna...
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
ewa004 09:39, 25 lut 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Aniu a ilu letnia ta magnolia ?
Poczekaj na bardziej mroźna zimę może natura sama rozwiąże za Ciebie problem
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies