Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród średniowieczny i nie tylko

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród średniowieczny i nie tylko

MarekW 21:46, 07 maj 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
kaisog1 napisał(a)
Nosz kurtka na wacie, jaki fajny pomysł! To kiedy zaczynasz?

najpierw jedno muszę skończyć nie da się wszystkiego na raz zrobić - cierpliwości
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
kaisog1 21:56, 07 maj 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Marku ja wiem, wiem Tylko wiesz, ja mam "świdra" w p... bo u siebie nie moge robic to cieszę oczy tym co robicie
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Joanka 22:02, 07 maj 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Idziesz jak burza A głowa cały czas pomysłów pełna

Gratuluję
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
monteverde 00:48, 08 maj 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
fajny pomysł, ja się nie dziwię, znając Marka popisy z mozaiką)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
MarekW 22:16, 09 maj 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Dzisiaj rozpocząłem prace po drugiej stronie. Najpierw musiałem zrobić trochę miejsca, ponieważ cały czas jest tutaj poskładany materiał z odzysku - niestety piekielnie ciężki - miałem okazję się przekonać przenosząc kamienie i te trelinki, co na alejkę w kwiatki


następnie chciałem przekopać ziemnię na rabatkę różaną, okazało się że jest strasznie kiepsko. Jestem zły na te remonty, bo pod warstwą gliny same cegły i resztki zaprawy i jeszcze nie wiem jak to głęboko - a miały tu rosnąć róże Zacząłem wybierać tren gruz aby wymienić całą ziemię.

Niestety nie dokopałem się jeszcze do końca. Po drugiej stronie było znacznie lepiej, no ale cóż, jak mają być róże to nie ma wyjścia trzeba kopać i nie narzekać
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
kaisog1 22:21, 09 maj 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
....faktycznie gruzu tam naładowali, że głowa mała. Oj ciężka robota przed Tobą ale trzymam kciuki
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 22:30, 09 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ładnie układasz, ciekawe jak wyjdzie z roślinami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MarekW 22:30, 09 maj 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Jeszcze jedno zdjęcie - tylko tyle udało mi się przekopać niestety

Na pociechę pochwalę się że dzisiaj także zrobiłem pierwsze nasadzenia na rabatkach warzywno ziołowo kwietnych Otóż posadziłem jedną lawendę i dwie żurawki, jakie kupiłem po okazyjnej cenie (4 zł) za ładny krzaczek, niestety bezimienne, ale ładne.


Schowałem je za ławą darniową, choć nie wiem czy i tak nie będzie tam za dużo słońca - zobaczymy.
Dodatkowo posadziłem cały rządek niezapominajek, dwa orliki miniaturki i chabry - kwiaty dobieram według specjalnego klucza. Otóż chodzi mi o pokazanie tutaj kwiatów jakie można zobaczyć na starych gotyckich obrazach, mają one też swoje określone znaczenie w ikonografii. Kwiaty te będą w środkowej części i trochę na rabatkach warzywnych aby nie było nudno Będą jeszcze tutaj róże historyczne: Tuscany, Rosa mundi, oraz jak dostanę Rosa gallica officinalis i York and Lancaster Rose te ostatnie planuję zamówić w Anglii bo u nas nie mogę ich nigdzie namierzyć. Dodatkowo planuję Lilie białą i lilie złotogłów goździki, fiołki, i jeszcze kilka innych.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
kaisog1 22:31, 09 maj 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Będzie bajka
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
MarekW 22:32, 09 maj 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Mam nadzieję dziękuję za kibicowanie.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies