Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród średniowieczny i nie tylko

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród średniowieczny i nie tylko

Sebek 22:50, 14 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Hmmm, już się nie mogę doczekać tego widoku kiedy zakwitną te róże
Ogród we francuskim stylu będzie na pewno bardzo urzekający
Martuś - też uwielbiam zapach trawy po koszeniu, szczególnie wieczorem po podlaniu ogrodu
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
MarekW 23:45, 14 maj 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
monteverde napisał(a)
pięknieje z dnia na dzień Twój ogród średniowieczny, Marek czy oprócz Rosa Mundi będziesz miał inną odmianę z gallica? np.Versicolor ma dwu kolorowe płatki biało fioletowe?

według http://www.rosarium.com.pl/k/?id=26&Rosa-gallica-Versicolor- to właśnie rosa gallica versicolor inaczej nazywa się rosa mundi, więc będzie i versicolor i rosa mundi a oprócz tego będzie jednak rosa gallica officinalis (okazało się że znalazła się jedna sadzonka w szkółce - z czego bardzo się cieszę ) będą też róże damasceńskie i R. Tuscany, jak się uda to też York and Lancaster rose (ma kwiaty białe i różowe lub dwubarwne)
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
MarekW 23:55, 14 maj 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
greglis napisał(a)
Coraz bardziej mnie intrygujesz, taki piękny ogród a teraz mówisz że to mala część. Tą częścią renesansową mnie bardzo zaciekawiłeś, teraz bede codziennie tu zaglądać. A te niebieskie podpory to tak cudnych nie widziałam i to jeszczew moim ulubionym kolorze

Bardzo dziękuję za miłe słowa. Podpory też mi się podobają powiem nieskromnie, ale poczekaj aż zrobię płotek z bramką do ogrodu średniowiecznego - już go mam w głowie, ale jeszcze trochę muszę poczekać - aż skończę porządki i podstawowe nasadzenia. Co do renesansowego ogrodu - jest to moje kolejne marzenie ale już bardzo realne. Nie chwalę się jeszcze tym, bo tutaj się wiele nie napracuję, przynajmniej na początku, tę część wykona firma i mam nadzieję że do sierpnia będzie gotowe wszystko. Owszem pomysł jest mój ale skorzystałem z pomocy projektantki i ona właściwie zaplanowała jak będą wyglądać kwatery bukszpanowe (powiem tylko że będzie prawie 700 !!! krzewów bukszpanowych na obwódkach ) i co będzie nasadzone w nich, a mnie się to bardzo spodobało. Wybaczcie że tak mało o tym na razie mówię, ale wszystko w swoim czasie teraz na topie jest ogród średniowieczny potem inne części.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
MarekW 00:00, 15 maj 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Sebek napisał(a)
Hmmm, już się nie mogę doczekać tego widoku kiedy zakwitną te róże
Ogród we francuskim stylu będzie na pewno bardzo urzekający
Martuś - też uwielbiam zapach trawy po koszeniu, szczególnie wieczorem po podlaniu ogrodu

Sebek kwitnienie to jedna rzecz, ale jak to wszystko będzie pachnieć dla mnie przy doborze odmian to był pierwszy i podstawowy argument - zapach, bo nie wyobrażam sobie róż bez zapachu. I też nie mogę się już doczekać tego wąchania i pojenia się zapachami. W innych częściach ogrodu też przede wszystkim stawiam na zapach i kolor - jak się to uda zrealizować będę informował. Szkoda, że przez internet nie można przekazać także zapachów
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
hanka_andrus 00:01, 15 maj 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Wielki projekt!życzę powodzenia i konsekwencji w realizacji.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
monteverde 00:12, 15 maj 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Marek fajnie ,że nie wszystko naraz, poczekamy)) a potem zrobimy do Ciebie wycieczkę autokarową) dla mnie zapach też jest ważny) 700 bukszpanów ho,ho już mnie zaczyna ciekawość nęcić)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
MarekW 00:16, 15 maj 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Oczywiście wszystkich zapraszam chyba się pomieścimy na tych 20 arach działki, A przy okazji pokażę też i inne ciekawe rzeczy u mnie, czy też w Przemyślu bo to wyjątkowe miasto - kto był to wie a inni mogą się przekonać jak przyjadą
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
MarekW 00:18, 15 maj 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
hanka_andrus napisał(a)
Wielki projekt!życzę powodzenia i konsekwencji w realizacji.

Haniu konsekwencji mi nie brakuje, zapału też a na efekty trzeba będzie trochę poczekać Marzy mi się ten ogród tak za 5 lat, kiedy już wszystko wyrośnie i się zadomowi i będzie naprawdę fajnie
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
monteverde 00:20, 15 maj 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
z serca Ci tego życzę, nie byłam nigdy w Przemyślu)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Sebek 10:40, 15 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
700 !!!! - łaaaaaał. To kiedy zamawiamy ten autobus???
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies