Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród średniowieczny i nie tylko

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród średniowieczny i nie tylko

MarekW 23:04, 13 maj 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Hurra ! miałem dziś telefon ze szkółki Rosarium i we wtorek przyjadą róże utęsknione i wyczekiwane Niestety niewielkie zmiany pojawiły się w zamówieniu, ale w sumie jestem zadowolony bo dostanę jedną róże: r. gallica officinalis na której bardzo mi zależało
Udało się skończyć drugą rabatkę, ziemia wymieniona na głębokość ok pół metra - mam nadzieję, że wystarczy, a to co było w ziemi widać po prawej - niestety sam gruz

Otoczenie jeszcze wymaga uporządkowania ale to już mniejszy problem, ważne że róże będę miały swoje miejsce - bardzo się z tego cieszę
Dzisiaj też sporo czasu poświęciłem na malowanie podpór pod powojniki - zostało jeszcze trochę pracy ale już widać końcowy efekt

i w końcu w warzywnych rabatkach rośliny rozgościły się na dobre (przynajmniej w części zrealizowanej ) posadziłem ostatnio poziomki i truskawki - czekam na owoce i mam nadzieję że będę szybszy od ślimaków
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Martek 23:28, 13 maj 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
No pięknie to wszystko wygląda i tak się cieszysz z tych róż ,że przeszła radość na mnie .Wiem jak trudno kupić coś na czym nam zależy .Niby już nie "nagie haki" w sklepach ,ale jak przychodzi do konkretów to nic nie ma w naszych ogrodniczych .Cieszę się więc razem z Tobą bo i może moje oczy będą podziwiały efekt końcowy tego niezwykłego miejsca .Nie podlizuję się nawet dodam ,że ja wokół siebie na co dzień takiego stylu bym nie preferowała ,ani na posesji ,a już na pewno nie w domu .Lubiłam i lubię historię dlatego rozumiem co możesz czuć z każdym ruchem w kierunku swoich marzeń dlatego chętnie podglądam Twoje dokonania Pozdrawiam M.
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
MarekW 23:39, 13 maj 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Martek powiem tylko, że to jest jedynie mały fragment ogrodu , który przeznaczyłem na średniowieczny zakątek, pozostała część będzie bardziej współczesna, opiszę ją jak przyjdzie czas na realizację Cały teren jest dość spory bo ponad 20 arów działki, a realizowany fragment to zaledwie ok 1 ara ziemi. Jak widać jest gdzie poszaleć Powiem tylko że będzie też część renesansowa z bukszpanowymi kwaterami - ale opiszę to założenie później i będzie też skarpa z kwitnącymi i pachnącymi krzewami, oraz trawnik duży i "angielski" - mam taką przynajmniej nadzieję.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Martek 23:43, 13 maj 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
No tak ... Ciekawe jaka szczęściara będzie delektować się tymi widokami...? ))))))))))Powiedz będziesz miał czas odpoczywać w tych "zakątkach"? )))))
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
MarekW 23:45, 13 maj 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Nie wiem ale raczej nie bo zawsze będzie coś do zrobienia. A to do skoszenia, a to do przycięcia czy do pielenia
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Martek 23:50, 13 maj 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Powiedzmy sobie wprost będzie to wypoczynek aktywny )))))Powodzenia Marku ,mam nadzieję ,że kogoś zaraziłeś swoją pasją
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 23:52, 13 maj 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Ja lubię kosić ,nie polecam się nie,nie tylko stwierdzam fakt ,a już ten zapach trawy po skoszeniu ...Porównywalny do zapachu chleba
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Ewa 13:53, 14 maj 2011


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Twój ogród będzie piękny i szalenie pasuje oczywiście do Przemyśla
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
monteverde 21:14, 14 maj 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
pięknieje z dnia na dzień Twój ogród średniowieczny, Marek czy oprócz Rosa Mundi będziesz miał inną odmianę z gallica? np.Versicolor ma dwu kolorowe płatki biało fioletowe?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
greglis 21:59, 14 maj 2011


Dołączył: 02 maj 2011
Posty: 542
Coraz bardziej mnie intrygujesz, taki piękny ogród a teraz mówisz że to mala część. Tą częścią renesansową mnie bardzo zaciekawiłeś, teraz bede codziennie tu zaglądać. A te niebieskie podpory to tak cudnych nie widziałam i to jeszczew moim ulubionym kolorze
____________________
To będzie zaczarowany ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies