Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród średniowieczny i nie tylko

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród średniowieczny i nie tylko

MarekW 21:52, 10 cze 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
A jednak udało się - przynajmniej zacząć wyplatanie płotków dla grządek w ogródku. Udało się zdobyć trochę wikliny i cały dzień spędziłem na pleceniu No tylko 5 rabatek oplotłem tą wikliną ale już jest ładniej - sami oceńcie. Jestem po tym wykończony bolą mnie chyba wszystkie kości, bo to wyplatanie w ciągłym przysiadzie, a ja nie chodzę na siłownię niestety


zrobiłem też podporę pod bób według najlepszych czyli dawnych wzorów

Zostaje jeszcze z takich grubszych prac zrobienie bramki i płotka - ale jak już pisałem projekt gotowy tylko trochę czasu i będzie zrobione.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Sebek 12:34, 11 cze 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No super te płotki
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kaisog1 13:15, 11 cze 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Nie dość, że pomysły ma super, robi świetne projekty, sam wykonuje co zaplanował i to z jaki efektem, kocha rośliny to jeszcze płotki wyplata! No człowiek "orkiestra"! A gotujesz, pierzesz i prasujesz?
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
MarekW 16:39, 11 cze 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Owszem gotuje podobno nawet nieźle ale prać nienawidzę
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
greglis 09:51, 13 cze 2011


Dołączył: 02 maj 2011
Posty: 542
Pieknie to wszystko wygląda, róże coprawda jeszcze malutkie ale w przyszłym roku będzie tam gąszcz. I jestem pelna podziwu dla prac ręcznych wyplatane obrzeża pieknie sie prezentują
____________________
To będzie zaczarowany ogród
Danusza 11:48, 13 cze 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
Marku fajnie zrobione pomysł przedni ten rzut z góry pokazuje całość dobry pomysł, podoba mi się zagospodarowanie tak nietypowego terenu
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
ewfcia 12:48, 13 cze 2011

Dołączył: 20 maj 2011
Posty: 113
Jestem pełna podziwu dla Twojej pracy i umiejętności, a ogród zapowiada się bajecznie
____________________
Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu* Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie
tyna 23:29, 24 cze 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Ile już zmian!!!
ja nie nadążam...
Mam pytanie: czy Comte de Chambord ma rzeczywiście taki intensywny zapach? Planuję jej zakup z tego głównie względu
____________________
pozdrawiam :)
MarekW 22:08, 27 cze 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
tyna napisał(a)
Ile już zmian!!!
ja nie nadążam...
Mam pytanie: czy Comte de Chambord ma rzeczywiście taki intensywny zapach? Planuję jej zakup z tego głównie względu

Ja też się trochę pogubiłem wydaje mi się że Comte de Chambord też pięknie pachnie, ale nie powiem dokładnie jak, większość posadzonych róż w tym ogrodzie pięknie pachnie i jest to zupełnie inny zapach niż róż herbacianych. To zapach róż historycznych jaki może się kojarzyć z wodą różaną czy też z pączkami nadziewanymi różami Bardzo polecam
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
tyna 22:20, 27 cze 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
MarekW napisał(a)

Ile już zmian!!!
ja nie nadążam...
Mam pytanie: czy Comte de Chambord ma rzeczywiście taki intensywny zapach? Planuję jej zakup z tego głównie względu

Ja też się trochę pogubiłem wydaje mi się że Comte de Chambord też pięknie pachnie, ale nie powiem dokładnie jak, większość posadzonych róż w tym ogrodzie pięknie pachnie i jest to zupełnie inny zapach niż róż herbacianych. To zapach róż historycznych jaki może się kojarzyć z wodą różaną czy też z pączkami nadziewanymi różami Bardzo polecam


Dzięki, ta róża jest nawet wymieniona w mojej książce o różach pachnących, więc w tej kategorii powinna być sztandarowym przykładem, ale nie ma to jak dowiedzieć się z pierwszej ręki
____________________
pozdrawiam :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies