Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród średniowieczny i nie tylko

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród średniowieczny i nie tylko

MarekW 15:03, 27 lip 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
No ale takie pozostawienie bez zabezpieczenia skróci życie bramki i za jakieś parę lat będę musiał robić nową. Choć trochę zasiałyście wątpliwości co zrobić, taka spatynowana ma więcej uroku niż wymalowana na "błysk". Może ktoś ma doświadczenie z takim nie zabezpieczanym drewnem - jak się prezentuje, a przede wszystkim jak z jego trwałością? Ja się obawiam że będzie problem z trwałością. Mój plan był taki żeby całość pomalować impregnatem z bejcą - już nawet mam zakupiony, ale jeszcze wszystko można zmienić. Czekam na wasze propozycje
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
myszorek 10:24, 28 lip 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
są teraz preparaty konserwujące, które dają na drewnie efekt patyny.Trzeba by popróbować.W sumie to modrzew możesz ewentualnie bez zabezpieczenia zostawić na parę tygodni w słońcu, a dopiero później pozabezpieczać jak poszarzeje. Wiesz, ja mam dopiero zamontowane sztachety w bramie, niestety juz zaolejowane, aczkowiek będę je robić na szaro, bo mnie naturalny kolor w oczy gryzie. Tak więc jakby co to dam znać. Mi pięknie poszarzała huśtawka córki, ale z sosny. Dopiero teraz mąż pobejcował, po sezonie.
____________________
ogród zmyślony
Gardenarium 11:35, 29 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A może zaimpregnować na szaro? I żeby słoje było widać?

Tak czy siak, jeśli nie jest do dąb, czy teak (drogi jak nie wiem co), to może zostawić bez malowania?
Malowanie aż tak na wieczność nie przedłuży trwałości tego drewna, a kolor tutaj nie pasuje.
Wszystkie ogrody angielskie, te średniowieczne też mają strukturę popękaną i szarą. Zobacz, toż to sam szyk i wdzięk.









____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:36, 29 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Potem porosty porosną...


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 12:14, 29 lip 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Przepiękne drewno! Uwielbiam taką naturalność. Dla mnie to jest to co dodaje "lat" ogrodowii jest niesłychanie "ciepłe"
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
MarekW 12:52, 29 lip 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Danusiu dzięki za te piękne fotografie, chyba się przekonałem Ale aby docenić taki szyk i wdzięk trzeba trochę pojeździć po świecie, bo u nas raczej wszystko na wysoki połysk. Nie będzie żadnej dodatkowej impregnacji, oprócz tego co było już na drewnie gdy je kupiłem (takie zielonkawe coś - ale ten kolor chyba się zmyje na deszczu). Zobaczymy jak będzie się patynować naturalnie.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
MarekW 12:57, 29 lip 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Tutaj trochę z innej beczki. Stara pęknięta doniczka trochę podrutowana i też służy całkiem dobrze. Ona nie tylko spatynowana ale nadszarpnięta zębem czasu.

Dzięki za przypomnienie że to co stare też jest piękne
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
annka 13:22, 29 lip 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
gardenarium napisał(a)
A może zaimpregnować na szaro? I żeby słoje było widać?

Tak czy siak, jeśli nie jest do dąb, czy teak (drogi jak nie wiem co), to może zostawić bez malowania?
Malowanie aż tak na wieczność nie przedłuży trwałości tego drewna, a kolor tutaj nie pasuje.
Wszystkie ogrody angielskie, te średniowieczne też mają strukturę popękaną i szarą. Zobacz, toż to sam szyk i wdzięk.











PRZEPIĘKNE!!! Dobrze że Marka nie trzeba długo przekonywać
Niestety kiepsko ze zmywaniem tego blaknie ale nie szarzeje (man tak na działce), może przetrzyj to trochę. Chociaż to impregnowane ciśnieniowo i wżera się.
____________________
Funkiowe zacisze
MarekW 21:15, 29 lip 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Jak przycinałem elementy to raczej tylko na wierzchu był ten barwnik, impregnat wnika i to dobrze ale kolorek to tylko zewnętrzna warstwa więc może poszarzeje. Ostatecznie to przecież trzeba trochę poczekać żeby było jak sprzed stu lat, a nie tak od razu Już niedługo zacznę zamieszczać fotorelacje z budowy pozostałej części ogrodu, bo ekipa już pracuje. Moim małym sukcesem jest, że wymogłem na nich no more agrowłókniny, choć ciągle pukają mi w głowę i nawet dziś mi powiedzieli że jeszcze do nich przyjdę z prośbą o to cholerstwo - zobaczymy. Na razie mają mnóstwo roboty z ziemią, która niestety jest kiepska i trzeba nawieźć przynajmniej warstwę cienką pod trawnik, a pod bukszpany kopane są rowy i wymieniana cała ziemia. A pogoda taka różna.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
annka 21:18, 29 lip 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
Marek po takich inspiracjach jakie miałeś w podróży sił i inwencji twórczych Ci nie zabraknie Kibicujemy
____________________
Funkiowe zacisze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies