Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

jolka 09:06, 16 lip 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
malgorzata_szewczyk napisał(a)
To ja też obetnę do równego Dzieki

Zdążyłam w piątek ciachnąć bonicę do równego. Naprawdę mocno ją obcięłam, zrobiły się malutkie fit-krzaczki Teraz mam zamiar prysnąć profilaktycznie grzybo/owadobójczym długodziałającym i zasilić każdy krzaczek gnojówką z pokrzywy. Ciachnęłam też kocimiętkę, tak więc na różance obecnie pozostały tylko lawendy w towarzystwie bukszpanów i IceDance. Zapominam teraz o tej rabacie i oczekuję, że we wrześniu wybuchnie kwieciem raz jeszcze. A jak będzie zobaczymy. Teraz będzie czas hortensji, które już powoli się szykują



Miłej niedzieli
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
malgol 10:49, 16 lip 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Jolu, podgladam, podczytuję I troszkę odgapiam niektóre wykonywane przez ciebie pracę ( mimo że się często nie odzywam) I teraz zaciekawilo mnie ze obcielas bonice... powiedz mi czy wszystkie swoje róże przycinasz teraz?, przestala kwitnac? Czy z innego powodu ja przycielas?Ja wycinam na bieżąco przekwitajace kwiaty, ale krzewu nie przycinam...powinnam?mam okrywowa The fairy I puściła takie długie baty, nie lubię takich ale kwitna więc nic nie robie
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
jolka 12:36, 16 lip 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
malgol napisał(a)
Jolu, podgladam, podczytuję I troszkę odgapiam niektóre wykonywane przez ciebie pracę ( mimo że się często nie odzywam) I teraz zaciekawilo mnie ze obcielas bonice (...)

Hej Gosia, fajnie, że się czasem odzywasz Co do bonici - absolutnie nie zalecam naśladowania, bo to co zrobiłam jest tylko i wyłącznie próbą przetestowania (i sprawdzenia swojej intuicji), jak się ta róża zachowa po konkretnym cięciu. W ub roku też sukcesywnie przycinałam przekwitłe pędy, efekt był taki że musiałam ciągle się nią zajmować, a ona puszczała właśnie te długie pędy o których wspominasz, i ogólnie kwitnęła bardzo nierówno. Teraz pozwoliłam jej wykwitnąć niemal do końca, i ścięłam drastycznie po całości. Dodam, że ona jest już mocna, rośnie trzeci rok i w tym roku była potężna. Z młodą różą bym tak nie zrobiła.

Jak wysprzątam chwasty na tej rabacie, to pokażę jak ona teraz wygląda I będę na bieżąco donosić co i jak, byśmy się mogły uczyć na swoich doświadczeniach Podobnie, choć trochę wyżej ciachnęłam artemis, która też miała nierówny pokrój krzaka, co mnie denerwowało. Zobaczymy jak się zachowa.

A póki co macham kwiatkiem niebieskim i wracam do papierków Taki dziś dzień.. chłodny, smętny ... a ja trochę pracuję, a trochę podczytuję O.






____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
SlonecznyOgrod 12:53, 16 lip 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Co to za trawy przy annabelkach, wysokie paskowane?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
malgorzata_s... 13:41, 16 lip 2017


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Właśnie wczoraj na obchodzie ogrodu powiedziałam Kindzi że obetnę bonici tak jak piszeszI będę obcinać wszystkie pędy które wystrzelą w górę za bardzo.
Więc pomyślałyśmy podobnie
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Kawa 19:59, 17 lip 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Jolus superze J wrócił.

Jak sie soba nacieszycie wpraszam się na kawkę. Urlop mam
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
BasiaLT 08:20, 18 lip 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414


Jak to ślicznie wygląda! Ależ masz tych kwiatków.. stoją sztywno jak wojsko. u mnie zakwitły tylko jakieś dwie bździny i to wszystko.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
iwonkap 11:17, 18 lip 2017

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Jolu jak nisko ścinasz swoją szałwię, całe kwiatostany ?
Krys 11:28, 18 lip 2017


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
jolka napisał(a)






Jola ja nie pierwszy raz u Ciebie,choc pewnie pisze pierwszy
masz ładny ogród to zaglądam,o cięciu rózy przeczytałam tez tak zrobiłam Leosia,Kasia Bawarka w ubiegłym roku tak podcieła róze i pisała,że ok a ja pytam o runianke bo widze,że masz piekną i duzo,czy ona na słońcu rosnie i jak sobie radzi ?
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
anabuko1 16:28, 18 lip 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23636

Bardzo lubię i kwitnące hosty też
A ten A szpaler lawendowy wygląda teraz cudnie.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies