Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

jolka 21:56, 08 wrz 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
m_gocha napisał(a)
Jola żeby Cię jeszcze bardziej zmotywować we "wrzosowaniu" zerknij do mnie - wrzosy u mojej siostry pokazałam Pomimo strat pozimowych wg mnie wciąż są piękne (zwłaszcza w realu)
Pozdrawiam


No pamiętam, jak wrzucałaś te obrazki w ub roku, poezja normalnie
Już lecę oglądnąć aktualne
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
SlonecznyOgrod 22:01, 08 wrz 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Jolka, odkurzacz się dobrze sprawuje to super. Ja na razie nie kupiłam, choć bardzo byłby przydatny bo mam dużo żwirku.
To Ty odkurzałaś normalnie z krzaczków i wciągało te liście co słabi się trzymały, czyli te porażone?
Choróbska w tym roku atakuja roślinki, bo dużo deszczu. Dużo ludzi narzeka na choroby róż w tym sezonie. Tak też niestety się zdarza. Bezproblemowo rosną najlepiej chwasty, no niestety.

Wrotycz u mnie w okolicy rośnie w rowach, nigdy nie robiłam takiej nalewki. A czy wrotycz działa zapobiegawczo? To bym też podlała moje roślinki.
Co z tymi opuchlakami wszędzie, jakie to paskudy. Potrafią uśmiercić całe rośliny od korzeni.
Widoczki piękne, bo masz ładny przestrzenny ogród.
Jeszcze bym chciała żebyś pokazała swoje królestwo, póki lato i wszystko kwitnie.

A jak tam maliny, rosną ?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Msazalka18 22:12, 08 wrz 2017

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 190
jolka napisał(a)


Hej No mnie wrzosy znowu skusiły Właśnie czytam u Ciebie, jak Tosia doradza, żeby je połączyć z irysami holenderskimi. Ja miałam zamiar wsadzić tulipany pomiędzy nimi, ale w sumie irysów nie mam w ogóle, więc mogłabym je tam wcisnąć, o ile uda mi się cebulki kupić.

"Podróbkowe" plany możesz sobie spokojnie kontynuować Może się okazać że podróbka będzie lepsza od oryginału, hehe A o ćmie żadnej nawet słyszeć nie chcę! Wystarczą mi opuchlaki. Wrr!!

Miłego weekendu również


Oryginał najlepszy ale głupio kopiuj wklej zrobić

Słoneczka dużo
____________________
zimozielony biało różowy
Margerytka40 22:21, 08 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
jolka napisał(a)


Proszę bardzo Jak będę robić sadzonki, to napiszę.
A doniczki trzymam na parapecie w garażu.
Tam jest chłodniej, i rośliny tak nie uciekają w górę.


Na nieogrzewanej werandzie mogłyby być? Mrozu tam nigdy nie ma. Najchłodniej 2,3 stopnie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Ananasek 22:22, 08 wrz 2017

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221
jolka napisał(a)


Hehe, no dobrze Beatka... TY mnie też przestrzegałaś No ale wiesz... jak sobie wyobraziłam skarpę porośniętą jesiennym wrzosami, to wszystkie rozsądne argumenty nie miały szans Heh


Wrzośce ładnie mi rosną przy tym placyku, więc może i wrzosy dadzą radę.
Zresztą teraz muszą sobie poradzić - trzeciego razu nie będzie


Też rozpływałam się niedawno nad wrzosowiskiem w ogrodach Kapias. Ale oni mają tam linie kroplujące, no i zaciszne stanowisko nie taki wygwizdów jak u mnie czy u Ciebie
https://www.google.pl/search?rlz=1C1AVNG_enPL653PL654&biw=1600&bih=721&tbm=isch&sa=1&q=ogrody+kapias+wrzosowisko&oq=ogrody+kapias+wrzosowisko&gs_l=psy-ab.3...36376.39848.0.40364.12.12.0.0.0.0.131.924.11j1.12.0....0...1.1.64.psy-ab..0.2.200...0j0i24k1.KkoxigfTA5Q#imgrc=aSPM3HAklEVAnM:
____________________
Beata Moje nieplony
jolka 22:41, 08 wrz 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
SlonecznyOgrod napisał(a)
Jolka, odkurzacz się dobrze sprawuje to super.(...) A jak tam maliny, rosną?


Daria, liście goji porażone przez mączniaka w dużej ilości się obsypały na ziemię, odkurzaczem je momentalnie zebrałam. Czyściej się zrobiło no i mniej patogenu się rozniesie.

Wrotycz zawiera trujący tujon, tak więc liczę na to, że te paskudztwa wytruje chociaż w części.

Jutro ma być ładny dzień, na pewno porobię jakieś fotki, tak więc nie bój się - pozanudzam Was jutro

A maliny ...hmm, jeden rząd powiedzmy dosyć rośnie, dwa są do niczego. Już chyba pisałam kiedyś, że eM. ma zamiar zrobić tam dodatkowy dren, bo wydaje nam się, że te maliny mają za mokro.

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:42, 08 wrz 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Margerytka40 napisał(a)
Na nieogrzewanej werandzie mogłyby być? Mrozu tam nigdy nie ma. Najchłodniej 2,3 stopnie.

Myślę, że spokojnie na werandzie mogą stać
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:43, 08 wrz 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Ananasek napisał(a)
Też rozpływałam się niedawno nad wrzosowiskiem w ogrodach Kapias.


Przepięknie!!!
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:45, 08 wrz 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Msazalka18 napisał(a)
Oryginał najlepszy ale głupio kopiuj wklej zrobić Słoneczka dużo


Szkoda że w ogrodzie się tak nie da zrobić Ctr+C a następnie Crt+V, hehe
Wzajemnie ... słonecznego weekendu
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:50, 08 wrz 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Zmykam spać, może mi się przyśni wzór nasadzeń na jutro, hehe

Zaczynam się zastanawiać jak te wrzosy sadzić... Po dokładnym zmierzeniu okazało się, że mam przekopany pas 300x100. Chyba wsadzę po 10 wrzosów jednego rodzaju w trzech rządach. Jak myślicie, nie będzie za gęsto/za rzadko??

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies