Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miejska ogrodniczka :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejska ogrodniczka :)

Margolka 16:14, 23 kwi 2014


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Miałam popołudnie w ogrodzie spędzić, ale zdążyłam tylko wyładować zakupy, podwiązać bluszcz na świerkach i wygrabić ściółkę spod azalii i rozpętała się burza. Uwielbiam!
Ale dzisiaj wolałabym, żeby nie padało, bo robota goni, a czasu mało

Spróbuję w tym czasie trochę fotek wrzucić, bo w moim ogrodzie wiosna na całego

Pigwowce kwitną - tu mój ulubiony


Pod jałowcem trawki - bardzo lubię ten kawałek ogródka



Pod magnolią wszystko zasypane płatkami


Hmmm... pień magnolii wygląda jakos dwuznacznie, czy tylko mnie się tak wydaje...?


Sasanki



Hiacynty pachną obłędnie!


Żonkile miniaturowe



____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
Margolka 16:23, 23 kwi 2014


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Jeszcze trochę magnolii, bo chociaż już przekwita, to te w pełni rozwinięte kwiaty mają niesamowity kolor i fakturę





Cudne, prawda?



Miniaturowe pierwiosnki


Jakieś takie... ładne kwiatuszki Nie pamiętam, co to...


Floksy szydlaste


Bergenia różowa


Moje ukochane niezapomnajki, różowe i niebieskie



"Liliowisko" Chyba wszystkie lilie się odmeldowały, zdaje się, że te nie zimujące też

____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
Anita1978 16:27, 23 kwi 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Wszystko pięknie ci kwitnie! Pień magnolii- hmmm....zależy z której strony patrzysz....
A lilii zazdroszczę, bo u mnie zniknęły....nornice? Tyyyyle kasy..... no i miejsce puste teraz na rabacie....
____________________
ogródek Anity
Luiza 16:29, 23 kwi 2014

Dołączył: 12 kwi 2014
Posty: 156
Magnolia rzeczywiście niesamowita!!
Margolka 16:32, 23 kwi 2014


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Miskant olbrzymi (ma mnie osłonić od sąsiadów i oby jeszcze w tym roku )


Trzmiel na kwitnącym berberysie



Część ziół (żółte oregano, estragon, melisa, lubczyk, siedmiolatka i mięta), na szczęście bardzo ładnie przezimowały, bo dużo ich uzywam


Kwitną poziomeczki


Peonie mają sporo pąków


Rózyczka na pniu NN, przezimowała bez okrycia, z doniczką wkopaną do ziemi, co mnie bardzo cieszy


____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
Margolka 16:37, 23 kwi 2014


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Anita1978 napisał(a)
Wszystko pięknie ci kwitnie! Pień magnolii- hmmm....zależy z której strony patrzysz....
A lilii zazdroszczę, bo u mnie zniknęły....nornice? Tyyyyle kasy..... no i miejsce puste teraz na rabacie....


No nareszcie i u mnie zrobiło się kolorowo
Szkoda lilii, pewnie faktycznie nornice miały wyżerkę Uwielbiam je, ciągle dosadzam nowe i nigdy nie mam dosyć...

Luiza napisał(a)
Magnolia rzeczywiście niesamowita!!

Dzięki Kasiu :*
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
Margolka 17:16, 23 kwi 2014


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Kurcze, wybrałam się do ogrodu, zdążyłam się przebrać i wrzucić worek ziemi na taczkę, kiedy zaczęła się druga burza... I nadal grzmi. I pada...
Co robić?
Muszę wsadzić miniaturowe azalie i clematisy - dzisiejsze zakupy
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
popcorn 17:44, 23 kwi 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Małgoś, gdzie Ty zmieściłaś te wszystkie roślinki??? hihi
Magnolia boska. Pod magnolią, w dywanie z kwiatów, też I te wszystkie kwitnące kwiatki!
Następnej zimy schowaj różę na pniu, teraz ewidentnie miałaś szczęście, mi wymroziło kilka razy z rzędu opatulone rośliny, przeżyła tylko ta schowana do piwnicy (u Teściów, bo własnej nie mamy).

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Margolka 18:48, 23 kwi 2014


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Karola, o kurcze, to rzeczywiście miałam farta z tą różą! Chociaż ona w zacisznym miejscu rośnie, przy murze, od zachodu, całkiem zacisznie tam ma

Nie masz pojęcia ile ja jeszcze mam miejsca - dopiero się rozkręcam i planuję nowe rabaty ))
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
Bogdzia 19:59, 23 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Margolka napisał(a)
i rozpętała się burza. Uwielbiam!


Ja sie burz boje jak małe dziecko a ze mieszkamy stosunkowo blisko to wszystkie bede do Ciebie przepedzac. U mnie rano tylko troszke pokropiło i potem ani kropli.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies