Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodoterapia czyli uspokojenie wśród tylu spraw :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodoterapia czyli uspokojenie wśród tylu spraw :)

anna_g 22:43, 07 mar 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
danuta_szwajcer napisał(a)
Zima wraca i to ostra , załamka wiec sie ciesz, ze jeszcze nie wyszły widać masz mądre tulipany pozdrawiam


Danusia - ja wierzę, że nie wróci aż taka sroga. Ale jakby tak to niech se te maluchy jeszcze siedzą w ziemi - chociaż każdego dnia jak wychodzę do pracy to robię im zbiórkę i odliczanie Codziennie tyle samo (dobrzy przynajmniej że się żaden nie zgubił Mało brakuje a z linijką wychodzilabym żeby sprawdzić czy cokolwiek urosły No ale - ja pierwszy raz w życiu posadzilam wlasne tulipany - no to rozumiecie...
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 22:45, 07 mar 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Jabeska napisał(a)
Lipa z tą zimą, moje tulipanki już wyglądją... dobrze że Twoje jeszcze w ziemi siedzą, bo przynajmniej nie zmarzną. A tak na marginesie to meteorolodzi i ich prognozy tak czesto się nie sprawdzają, że jest nadzieja. Może nie będzie aż tak źle jak mówią Ja już wiosnę w ogrodzie rozpoczęłąm i na powrót zimy się po prostu nie zgadzam!


Asiu ja tak samo - nie zgadzam się i już A kto się odważy sprzeciwić kobietom które się nie zgadzają? Pozdrawiam - zaraz lecę do Ciebie bo widzę że się tam juz dzieje
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 22:48, 07 mar 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Marta7 napisał(a)
Ania ,podobno fryzjera do krzaczków zamówiłaś ?
Czekam na relację z bodżcami wzrokowymi
pozdrawiam serdedznie


Marta ja już się tak tym fryzjerem nachwaliłam wszędzie że teraz to drżę żeby coś z tego fajnego wyszło, bo co wam pokaże jak wyjdzie lipa? (ze świerka i jodły) Matko ale se narobiłam Pogoda ma być kiepska w sobotę, ale "pan golibroda" powiedział że i tak przyjedzie - jeśli nie będzie się dało zrobić to przynajmniej to dokładnie poogląda i pogadamy co i jak. No chyba, "że bedzie loło"
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 22:50, 07 mar 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Moje dzisiejsze zdobycze Niby nic szczególnego a jak cieszyyyyyy:


z lidla

____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 22:54, 07 mar 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Z leroya:
Donice były w promocji - ta mniejsza za 14 a większ za 24 - doły trochę wąskie ale jakoś damy radę (nie są zresztą tak wąskie jak wyglądają na zdjęciu). W castoramie były te same ale każda droższa o dychę. Tych większych kupiłam 3. Mała jedna. Na razie. Będą na letnie kompozycje filetowo-biale (na razie taki pomysł) heliotrop już rośnie



____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 22:59, 07 mar 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Nie oparłam się kwiatom - ale na wszystkie mam pomysł Lilie to nie wiem czy nie wstyd pokazać bo wy macie takie rarytasy a to pierwsze moje i nawet nie wiem jakie za bardzo - se wygooglam - ale się nie oparłam - kupiłam tylko ciut tak na próbę - przeczytałam kiedys że azjatyckie latwiejsze dla początkujących to takie wzięłam. No.

To tle lilie i jeszcze maluśkie paczuszki innych - kobea (czy ktoś to hoduje bo ja tylko na wzrok się zalubilam i chce posadzić po sosną od południowej strony żeby trochę pień obrosło - da radę?)

Godecja na rabatki z jednorocznymi poleci
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 23:03, 07 mar 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
No i hosta - kłącze - owszem kłącze, ale tylko jedno - Szefowa Danusia mówiła że lepiej roślinki kupować niz kłącze ale oczywiście nie oparłam się. Ja nie wiedziałam że hosty takie dość drogie są... Chyba moja rabatka hostowo-paprociowa to sie tak od razu cała nie zrobi paprocie też nie są całkiem tanie

I jeszcze cebulkę dymkę kupilam i promanal bo chyba jednak spryskam niedługo na to robactwo. Głownie myślałam o wiciokrzewach (można?) bo one to mają mszyc zatrzęsienie - no i oczywiście o innych roślinkach też. I jeszcze maść na cięcia - jak brzozę ciąć będziemy. I ukorzeniacz - choć w tej chwili nie wiem jeszcze co ukorzenię, ale na pewno się przyda I to tyle
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
GosiaJoanna 06:47, 08 mar 2013


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Fajne zakupy...a tu za oknem mróz, kiedy ta wiosenka juz do nas zawita?! Pozdrawiam
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
gierczusia 07:49, 08 mar 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
asc napisał(a)
Idę za ciętą ripostą Pierwsze 2 strony poczytałam... i 2 ostatnie. Czy tulipany są tego samego gatunku? Czy różne? Czy posadzone w jednym miejscu? Czy na pewno na jednej głębokości? Jeżeli na którekolwiek z pytań odpowiedz brzmi NIE.. to wyrosną One wiedzą że zima che wrócić.... i dzieki temu że nie wyłażą na pewno zakwitną


Ono ja nie podejrzewałam ,że te tulipki to takie mądre diabełki ;....


Jednak żyję nadzieję ,że się pomylą i te mrozy przejdą bokiem
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 07:52, 08 mar 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
anna_g napisał(a)


robię im zbiórkę i odliczanie Codziennie tyle samo (dobrzy przynajmniej że się żaden nie zgubił Mało brakuje a z linijką wychodzilabym żeby sprawdzić czy cokolwiek urosły No ale - ja pierwszy raz w życiu posadzilam wlasne tulipany - no to rozumiecie...



Rozumiemy pewnie ,że tak

Ja rozumię i podziwiam ,bo jeszcze się nie odwaźyłam na sadzenie własnych cebulowych
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies