Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Berberysy i liliowce pod stara gruszą ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Berberysy i liliowce pod stara gruszą ;-)

Debra 20:27, 15 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Magdo, jak zwykle bardzo dziekuję. Efekt będzie jednak bardziej widoczny, jak to wszystko obsadzę roślinkami, a po tych rabatowych szaleństwach mam co obsadzać

Z dwójką dzieci, kiedy aktualny etap działki nie za bardzo pozwala je tam zabrać, na pewno masz ograniczony czas. Ja, jako całkowicie wolny od pracy i zobowiązań człowiek (mój syn (36) ani o małżeństwie, a tym bardziej o dzieciach nawet nie myśli, żadnych wnucząt zatem) mogę siedzieć na tej działce ile sił i ochoty. To dlatego może u mnie te zmiany są takie szybkie )))

W Regulaminie ROD nie ma ani słowa o pnączach. Mogą być na ogrodzeniu, a tych odległości to i tak nikt już teraz nie przestrzega.

Małgorzata, nie ma na co czekać, łapać Bentleya i ciachać. To jest taka przyjemność, że szkoda oddać to synowi. To jest naprawdę bardzo łatwa czynność. Przeczytaj opis przycinania krawędzi i po prostu zastosuj.
Ja dodam z własnej praktyki - bardzo, ale to bardzo ważne dla uzyskania równego efektu jest cierpliwe przesuwanie się ze szpadelkiem TYLKO o jego połowę. Tzn. zawsze wcinaj szpadel w połowie poprzedniego cięcia. Połowa szpadla wchodzi w stare nacięcie i ustawia szpadel równo do nastepnego.
____________________________________________________

WOW! Dzisiaj koniec rzeźbienia krawędzi.
Obciachałam od północy, od zachodu, wzdłuż ścieżki, kompostowniki pelne.









Zawsze kiedy oglądam wieczorem zdjęcia, widzę dokładnie gdzie trzeba poprawić Parę dodatkowych nacięć i będzie lepiej.

Linię cięcia wyznaczają mi istniejące nasadzenia, może jest ona nieco zbyt 'bogata', ale zobaczę jak to będzie wyglądało po obsadzeniu roslinami. Zawsze mogę dociąć do bardziej prostej.

Aha, ścieżka nieco wyliniała po zimie Muszę ją maznąć drewnochronem. Powód tych jasnych kawałków - kora zlazła, co było oczywiście do przewidzenia, teraz mam oszasty okorowane )))
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Joasia 23:27, 15 kwi 2013


Dołączył: 18 sty 2013
Posty: 126
Dalej idziesz jak burza Super!
A str. 4. oczywiscie czytalam ale ja mam klopoty z czytaniem ze zrozumieniem
inzynierskich terminow i wyrazen Dobrze, ze mnie tam odeslalas, po ponownym przejrzeniu
co nieco mi sie rozjasnilo

____________________
Blokersi w ogrodzie
Debra 20:10, 16 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Joasiu, specjalnie dla Ciebie zdjęcia ścieżki w elementach
Dzisiaj ja rozebrałam do malowania wiosennego, jest okazja zobaczyć jak to wygląda.



Takie drabinki bez przerw



Drewno jest nierówne, szczeliny wypełniam kamykami.



Tu widać dokładnie 'drabinkę'



Koniec na dzisiaj. Jeszcze tylko ziemia do rozgrabienia
Ziemia szara, trawa nadal w obróbce, ale coraz więcej miejsc całkiem ładnych.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Ewa4 21:46, 16 kwi 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Ależ Ci przybywa rabat coraz ładniej jeszcze roślinki i będzie super.
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
kitek81 22:36, 16 kwi 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
super, znów dzień wykorzystany w pełni
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Madziarzeszow 22:39, 16 kwi 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Oj dzieje się dzieje pozdrawiam cieplutko
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
Robertop 22:58, 16 kwi 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
Witam miłośniczkę Bauhausu i Ogrodu. Czuję bratnią duszę. Super czytało się Twój wątek. Będę zaglądał. Pozdrawiam.
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
Joasia 00:19, 17 kwi 2013


Dołączył: 18 sty 2013
Posty: 126
Debra napisał(a)
Takie drabinki bez przerw


O! Tak do mnie mów!
Super! Dziękuję za fotorelację
Myślę, że mogłoby to u nas wypalić w jednym miejscu ...


____________________
Blokersi w ogrodzie
Debra 09:35, 17 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Ewo, Kasiu, Magdo Robercie i Joasiu - miło że zaglądacie i kibicujecie moim zmaganiom z ogrodem.

Kości nie czuję, jestem okropnie zamęczona, ale za to głowa lekka, samopoczucie pełne satysfakcji.
Najgorsze prace za mną, teraz to już kosmetyka i wreszcie SADZENIE! Mam zamiar zacząć w czwartek.

Robercie witaj u mnie po raz pierwszy, dziękuję za pokrewieństwo dusz i zapraszam.

Joasiujak widzisz ścieżka jest niezwykle prosta do zrobienia, tylko powiem szczerze, nie wiem czy takie odpady drewniane (oszasty) będzie łatwo 'namierzyć' w Anglii. Tak czy inaczej, jeśli tylko będziesz potrzebowała dalszych wyjaśnień, służę w każdej chwili.

Dzisiaj chłodniej i ma padać, piaskowanie trawnika, grabienie, dosiewka - oto plan na dzisiaj. Zajrzę do Was iweczorkiem. Teraz muszę pędzić.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Debra 19:43, 17 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Kolejny dzień ogrodowych zmagań.

Poza planowymi pracami, doszło przekopanie rabaty berberysowej, która już jutro czeka na nowe nasadzenia. Jutro też zdjęcia.
Wyrzuciłam stąd floksy, bo niebieskie, a tu ma być rabata czerwona. Przy okazji zdumiało mnie, jak z trzech malusich sadzonek posadzonych na jesieni, teraz mam 6 ogromnych.

Potem było piaskowanie i moje spacery po trawie w takich butach ;!!!!!



Ja wiem, że aerację można zrobić maszyną, ale ile ja miałam ćwiczeń w słońcu w tych butach, to niech wszelkie siłownie się schowają ))))
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies