Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Nebel

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nebel

nebel 20:37, 23 lis 2017


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
bogumila napisał(a)
Abażurek ze sznurka zdecydowanie bardziej pasuje do Twojego wnętrza.Wygląda ciekawie,projekt i wykonanie perfekcyjnie.
Podobne "łapacze" z serwetek mam na Zacienionej...kołyszą się na antresoli,ale Twoje są "takie świąteczne".Podobają mi się.
Widzę,że nie próżnujesz i masz dużo ciekawych pomysłów na zimowe dni.Serdecznie pozdrawiamy.

Bogusiu, dziękuję za odwiedziny i miłe słowa. Każdy z Nas tego od czasu do czasu tego potrzebuje.
____________________
Ogród Nebel
nebel 20:45, 23 lis 2017


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
A co do próżnowania ... w między czasie powstają również bombki, na razie jest ich tylko kilka. Zamysł jest taki, że każda powstaje na bazie jednego schematu, będą się różnić tylko wykończeniem




____________________
Ogród Nebel
nebel 20:57, 23 lis 2017


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Jeszcze coś co zrobiłam sama. Ptaszki na gałęzi.
To jest stała dekoracja w moim domu



Będzie się również zmieniała.
Za jakiś czas pokażę jak!!!
____________________
Ogród Nebel
mirkaka 10:00, 01 gru 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Witaj, przeczytałam cały Twój wątek, poczytałam o przeprowadzce do Niemiec, podróżach, sprzedaniu jak dobrze zrozumiałam domu, a teraz budowie nowego i to chyba w dawnym Twoim ogrodzie? No i najważniejsze o tworzeniu nowego ogrodu, trudnego, na skarpach. Kibicuję zatem aby wszystko się udało.
Czytam również że są u Ciebie opuchlaki, ja też je mam i toczę z nimi już od lat walkę. Zlikwidowałam wszystkie żurawki i rozchodniki bo to w nich najwięcej jest larw. Dorosłe osobniki jedzą prawie wszystkie rośliny, i tych nie ma co wyrzucać z ogrodu. Najważniejsze żeby zlikwidować te w których korzeniach gnieżdżą się larwy.
To taka moja teoria walki z nimi Poza tym pod rośliny których liście są pożerane podkładam deseczki, pod którymi w dzień siedzą dorosłe i można wtedy je wyłapać.
Pozdrawiam Mirka
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Ewa777 01:21, 04 gru 2017


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Piękne masz wszystkie prace - ptaszki, abażury, bombki Jestem pełna podziwu
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
nebel 15:14, 05 gru 2017


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Pewnych spraw nie lubię zostawiać na ostatnią chwilę - dlatego dekoracje świąteczne mam już gotowe. Zostało mi tylko kupić choinkę - bo oczywiście będzie mała i w doniczce z korzeniem.
A na razie to co już jest. Zdjęcia jak zwykle są beznadziejne. W rzeczywistości wszystko wygląda trochę lepiej.



Te, drobne, czerwone elementy w dekoracji /serduszka, księżyce, gruszki, kaczki/ to coś co pokazywałam jakiś czas temu - zrobione przeze mnie z masy solnej. No i oczywiście 'śnieżynki' zrobione na szydełku.
____________________
Ogród Nebel
nebel 15:36, 05 gru 2017


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Ewa777 napisał(a)
Piękne masz wszystkie prace - ptaszki, abażury, bombki Jestem pełna podziwu

Dziękuję, Ewo za miłe słowa.
____________________
Ogród Nebel
danuta_szwajcer 18:04, 05 gru 2017


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Jestem pełna podziwu do Twoich pomysłów i realizacji i cierpliwości do robienia takich cudeniek, piękne masz te ozdoby i tym bardziej cieszą, że sama je zrobiłaś. Miałam mocne postanowienie zrobienia wianków w tym roku no ale brak czasu niestety mi na to nie pozwala. Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
nebel 20:54, 07 gru 2017


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
W tym roku próbuję zrobić bombki na choinkę w ten sposób...



czyli wypełnię środek przezroczystej bombki. Następnie udekoruję również nieco wierzch... na razie myślę, jak?

Dlaczego tak? W ten sposób będę mogła co roku zmieniać ozdoby na choinkę. Tu nic nie jest na stałe. Materiał użyty będę mogła wykorzystać np. na wiosenną dekorację !!!

Czyli 'perełki',piórka, wstążki...będą wielokrotnie wykorzystane
____________________
Ogród Nebel
zawitka 17:34, 10 gru 2017


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
Ewcia obejrzałam twoje wyroby zdolniacha z Ciebie .Snieżynki z nici są piękne.A ja nie mam w tym roku zapału do niczego zdrowie mi szwankuje szpital .Muszę się wyrwać z odrętwienia Może na wiosnę Pozdrawiam Cię serdecznie i obiecuję że będę zaglądać i podziwiać Twoje robótki
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies