Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Nebel

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nebel

Joku 19:16, 18 kwi 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12103
Zima łagodna, ale wiosna się ociąga. Jednak powoli rośliny się rozkręcają. A niektóre nawet przekwitły. U mnie już po przebiśniegach, śnieżyczkach i większości krokusów. Trzeba czekać do następnego roku .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
nebel 20:48, 18 kwi 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Joku napisał(a)
Zima łagodna, ale wiosna się ociąga. Jednak powoli rośliny się rozkręcają. A niektóre nawet przekwitły. U mnie już po przebiśniegach, śnieżyczkach i większości krokusów. Trzeba czekać do następnego roku .

Masz rację, nie żebym narzekała. Robię to po to, żeby zachować w "pamięci" . Pozdrawiam
____________________
Ogród Nebel
nebel 23:24, 07 maj 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
W ogrodzie bardzo sucho, jest chłodno. A mimo to, coś tam zawsze zakwita.

____________________
Ogród Nebel
nebel 23:29, 07 maj 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Wczoraj posadziłam trochę roślin w donicach


A te rosną już od jakiegoś czasu. Też w donicach. Po prostu nie mam już miejsca w ogrodzie, a koniecznie chcę je mieć.
____________________
Ogród Nebel
nebel 23:36, 07 maj 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Pieris, koniecznie muszę go pokazywać co jakiś czas.


A to barwinek, bardzo dobrze sprawdza się u mnie na skarpach. Za jakiś czas pokryje całą powierzchnię.


I jeszcze - to. Też doskonale rośnie w moim ogrodzie.
____________________
Ogród Nebel
Joku 20:53, 08 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12103
Rozmnożyły się tobie zawilce greckie? U mnie wysiały się na ścieżce.
Zauważyłam że zagęściło się w ogrodzie. A barwinek to roślina nie do zdarcia.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
nebel 19:12, 09 maj 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Joku napisał(a)
Rozmnożyły się tobie zawilce greckie? U mnie wysiały się na ścieżce.
Zauważyłam że zagęściło się w ogrodzie. A barwinek to roślina nie do zdarcia.

Ja część roślin dostaję w prezencie. Między innymi, w tym roku na wiosnę dostałam zawilce. Ponieważ jest to bardzo delikatna roślina, na razie posadziłam ją w donicy. Po przekwitnięciu przesadzę do gruntu. Trochę brakuję mi w moim ogrodzie miejsca na tego typu rośliny. Ale zobaczymy.
____________________
Ogród Nebel
nebel 19:16, 09 maj 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Jest dosyć chłodno w tym roku, dlatego tulipany kwitną bardzo nieśmiało.
____________________
Ogród Nebel
Joku 21:10, 09 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12103
Te zawilce najlepiej przesadź od razu po kwitnieniu do ziemi. Próbowałam je sadzić jako cebulki (kłącza?) i za nic w świecie nie mogłam się zorientować gdzie góra a gdzie dół.
Tulipany kwitną powoli ale widzę że masz niezły szpaler tulipanowy.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
nebel 18:39, 16 maj 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Joku napisał(a)
Te zawilce najlepiej przesadź od razu po kwitnieniu do ziemi. Próbowałam je sadzić jako cebulki (kłącza?) i za nic w świecie nie mogłam się zorientować gdzie góra a gdzie dół.
Tulipany kwitną powoli ale widzę że masz niezły szpaler tulipanowy.

Jolu, dziękuję za podpowiedź co do zawilców. Tak, widzę, że w tej chwili musze je przesadzić do gruntu. Co do szpaleru tulipanów - cały czas pracuję nad nim. W tym roku nie jest jeszcze taki jak bym chciała.
____________________
Ogród Nebel
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies