Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Nebel

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nebel

nebel 11:33, 17 paź 2021


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Jesienne klimaty w moim ogrodzie.

____________________
Ogród Nebel
nebel 11:36, 17 paź 2021


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Tawuła omszała czyli "ognisty krzak" pięknie się przebarwia. Swoimi barwami cieszy oko bardzo krótko.
____________________
Ogród Nebel
nebel 11:39, 17 paź 2021


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
A jesień może też mieć i takie kolory...

____________________
Ogród Nebel
Joku 12:41, 17 paź 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12086
nebel napisał(a)
Cyklameny coum odmiana " Silver Leaf Pink" i "Rubrum" - na razie rosną tak. W najbliższych dniach przygotuję dla nich miejsce na stałe.




Sama je wyhodowałaś??? Super się prezentują.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
nebel 11:48, 17 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Jesień w tym roku jest długa i piękna.

____________________
Ogród Nebel
nebel 04:53, 21 gru 2021


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

____________________
Ogród Nebel
nebel 14:26, 01 sty 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
W tym roku chciałabym zająć się tym miejscem. Posadzone przez sąsiada srebrne świerki mają bardzo duży wpływ na mój ogród. Thuje, które posadziłam 25 lat temu obumierają. Szukam dobrego pomysłu - co mogłabym zrobić? Rozwiązania będę szukała oczywiście na forum.

____________________
Ogród Nebel
Joku 15:02, 01 sty 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12086
Wstawiłam u siebie zdjęcie ostrokrzewu, jutro jeżeli nie będzie padać zrobię jakieś lepsze ujęcia.
Te tuje na zdjęciach nie wyglądają tak źle, ale może to przekłamanie na obrazku.
U mnie w takim niekorzystnym miejscu pod wierzbą sąsiada rosną cisy i czerwonolistna pęcherznica. Wierzba wiadomo pijak straszny ale cisy sobie radzą nieźle, pęcherznica gorzej. Twoje świerki a raczej twojego sąsiada są już spore. U mnie natomiast wierzba była mała wtedy gdy sadziłam moje również niewielkie cisy.
Rozumiem że chciałabyś w tym miejscu jakiś żywopłot?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
nebel 16:06, 01 sty 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Joku napisał(a)
Wstawiłam u siebie zdjęcie ostrokrzewu, jutro jeżeli nie będzie padać zrobię jakieś lepsze ujęcia.
Te tuje na zdjęciach nie wyglądają tak źle, ale może to przekłamanie na obrazku.
U mnie w takim niekorzystnym miejscu pod wierzbą sąsiada rosną cisy i czerwonolistna pęcherznica. Wierzba wiadomo pijak straszny ale cisy sobie radzą nieźle, pęcherznica gorzej. Twoje świerki a raczej twojego sąsiada są już spore. U mnie natomiast wierzba była mała wtedy gdy sadziłam moje również niewielkie cisy.
Rozumiem że chciałabyś w tym miejscu jakiś żywopłot?

Dziękuję za to co napisałaś. Niestety thuje obumierają, za 2 lata nic z nich już nie będzie. Świerki mają wpływ na znacznie większy obszar mojego ogrodu. Na żywopłot z mojej strony w tym miejscu, nie mam już szansy. Wszystko będę musiała wyciąć, ale co posadzić - zamiast? Czy w ogóle coś sadzić?
____________________
Ogród Nebel
Joku 20:39, 01 sty 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12086
Podejrzewam że jak wytniesz tuje to odsłonią się brzydkie fragmenty świerków. Może jakieś pnącze puścić na płot (widzę obok siatkę)? U mnie takim mało wymagającym pnączem jest zwykła odmiana winnika zmiennego o zielonych liściach (jest też taki o liściach biało - zielono - różowych). Przeplatam go przez oczka siatki, tnę bez litości w razie potrzeby. Roczne przyrosty ma spore, na jesień ciekawe niebieskie jagody. Ja bardzo lubię takie ekrany z siatki ogrodzeniowej porośnięte pnączami. Ładnie to wygląda i dużo miejsca nie zajmuje.

Może ktoś jeszcze coś podpowie?

Aha, dopisze jeszcze że będąc w ogrodzie naszej Szefowej Danusi zwróciłam uwagę na wysokie przesłony utworzone przez nasadzenia z różnych wysokich bylin. Minusem jest ich sezonowość, zwłaszcza pustka wiosną. Ja byłam w sierpniu, te rabaty były wyższe ode mnie, wzrost mój przeciętny.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies