Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Nebel

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nebel

nebel 21:16, 11 lip 2021


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Ale też całkiem nieźle wyszedł mi ten fragment ogrodu.

____________________
Ogród Nebel
Joku 22:20, 11 lip 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11944
Zgadza się, nieźle, też mi się podoba. Czas lawendy....
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
nebel 15:55, 10 sie 2021


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Joku napisał(a)
Zgadza się, nieźle, też mi się podoba. Czas lawendy....

Prawda...Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, czas lawendy się już skończył. W tym tygodniu będę już ją cięła. Obciętą lawendę - suszę i wykorzystuję.

A na dzień dzisiejszy rośnie u mnie coś takiego. Kompozycje w betonowych donicach. Kalansz, escheweria/chyba/ i hedera.
____________________
Ogród Nebel
Joku 21:04, 10 sie 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11944
Ciekawe kompozycje. Na zimę zabierzesz do domu? Bo kalanchoe i echeweria z tych ciepłolubnych.

Moja lawenda też już do cięcia ale jeszcze sporo motyli się przy niej kręci.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
nebel 18:07, 29 wrz 2021


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Joku napisał(a)
Ciekawe kompozycje. Na zimę zabierzesz do domu? Bo kalanchoe i echeweria z tych ciepłolubnych.

Moja lawenda też już do cięcia ale jeszcze sporo motyli się przy niej kręci.

Jolu, niczego nie zabieram do domu - nie mam takich możliwości. Kupuję co roku nowe sadzonki, oprócz bluszczu. Przesadzam go do moich betonowych donic. I jak na razie nieźle dają sobie radę.

____________________
Ogród Nebel
nebel 18:12, 29 wrz 2021


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Trochę jesieni z mojego ogrodu.
3 lata temu posadziłam w ogrodzie sadzonki fiołka alpejskiego. U mnie kwitnie o tej porze roku. Na razie wygląda tak...
____________________
Ogród Nebel
nebel 18:19, 29 wrz 2021


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Wczesna jesień w moim ogrodzie...


Na pierwszym planie widać- lawendę, dereń, trzmielinę omszałą, trzmeliny, krzak krzewuszki, 2 odmiany trawy.
A jak ktoś bardzo uważnie popatrzy - to gdzieś tam w tle rośnie "judaszowiec". Posadziłam go w zeszłym roku. Zima była u mnie dosyć mroźna, przetrwał bez okrywania. Bardzo podoba mi się ta roślina.
____________________
Ogród Nebel
Joku 22:05, 29 wrz 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11944
Ewa, masz raczej ogrodową odmianę cyklamena (bluszczolistny?), zwłaszcza jeżeli kwiaty są mniejsze niż u tych kupowanych w sklepach, do mieszkań. Wygląda na to że dobrze się u ciebie czuje.
Wiosną wczesną w ogrodzie kwitnie inna odmiana cyklamena - cyklamen dyskowaty. On teraz rozwija liście, które zanikną wiosną po kwitnieniu. Jego kwiaty są drobniejsze od tych jesiennych, to taka ciekawostka ogrodnicza.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
nebel 11:21, 17 paź 2021


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Joku napisał(a)
Ewa, masz raczej ogrodową odmianę cyklamena (bluszczolistny?), zwłaszcza jeżeli kwiaty są mniejsze niż u tych kupowanych w sklepach, do mieszkań. Wygląda na to że dobrze się u ciebie czuje.
Wiosną wczesną w ogrodzie kwitnie inna odmiana cyklamena - cyklamen dyskowaty. On teraz rozwija liście, które zanikną wiosną po kwitnieniu. Jego kwiaty są drobniejsze od tych jesiennych, to taka ciekawostka ogrodnicza.

Dziękuję
____________________
Ogród Nebel
nebel 11:31, 17 paź 2021


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Cyklameny coum odmiana " Silver Leaf Pink" i "Rubrum" - na razie rosną tak. W najbliższych dniach przygotuję dla nich miejsce na stałe.


____________________
Ogród Nebel
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies