Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Nebel

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nebel

nebel 15:34, 04 sty 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Joku napisał(a)
Podejrzewam że jak wytniesz tuje to odsłonią się brzydkie fragmenty świerków. Może jakieś pnącze puścić na płot (widzę obok siatkę)? U mnie takim mało wymagającym pnączem jest zwykła odmiana winnika zmiennego o zielonych liściach (jest też taki o liściach biało - zielono - różowych). Przeplatam go przez oczka siatki, tnę bez litości w razie potrzeby. Roczne przyrosty ma spore, na jesień ciekawe niebieskie jagody. Ja bardzo lubię takie ekrany z siatki ogrodzeniowej porośnięte pnączami. Ładnie to wygląda i dużo miejsca nie zajmuje.

Może ktoś jeszcze coś podpowie?

Aha, dopisze jeszcze że będąc w ogrodzie naszej Szefowej Danusi zwróciłam uwagę na wysokie przesłony utworzone przez nasadzenia z różnych wysokich bylin. Minusem jest ich sezonowość, zwłaszcza pustka wiosną. Ja byłam w sierpniu, te rabaty były wyższe ode mnie, wzrost mój przeciętny.

Dziękuję. Dokładnie opisałaś problem. Jak wytnę thuje, świerki na tej wysokości są już pozbawione gałęzi. Ale te drzewa są na tyle "dominujące", że nie wiem czy cokolwiek jeszcze w ich bliskości może urosnąć. I tak masz rację problemem jest również ogrodzenie z siatki/ mało estetyczne/. Pokażesz u siebie winnka zmiennego?
____________________
Ogród Nebel
Joku 19:00, 04 sty 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12096
Zdjęcia u mnie. Zapomniałam zrobić zdjęcia ostrokrzewu ale obiecuję że zrobię w najbliższych dniach.
W starym ogrodzie miałam srebrnego świerka i nieźle pod nim sobie radził bluszcz. Tylko jego trudno opanować jak się rozrośnie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 20:49, 11 sty 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12096
Ewo, zdjęcia ostrokrzewu u mnie w wątku, na str. 590. Przepraszam za zwłokę .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
nebel 20:19, 01 lut 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Joku napisał(a)
Ewo, zdjęcia ostrokrzewu u mnie w wątku, na str. 590. Przepraszam za zwłokę .

Dziękuję bardzo, znalazłam. Jesteś niesamowita
____________________
Ogród Nebel
nebel 21:51, 01 lut 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Ogród zimą, wieczorową porą. Widok z mojego okna. Bardzo mnie uspakaja.

____________________
Ogród Nebel
nebel 11:41, 15 mar 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Ogród posprzątany po zimie. Poniżej rzeczy, które według mnie są warte uwagi.

Tak ta odmiana cyklamena, przetrwała u mnie zimę. Niesamowite. zdjęcie zrobione dosłownie przed chwila.



____________________
Ogród Nebel
nebel 11:45, 15 mar 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
A to jest mój nowy eksperyment. Na zdjęciu klon, który został wczoraj obcięty w bardzo drastyczny sposób. Jestem bardzo ciekawa efektu za parę lat. Oczywiście, jeżeli nie popełnię jakiś błędów.

____________________
Ogród Nebel
nebel 11:47, 15 mar 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
A tak w ogóle to jeszcze bardzo niewiele się dzieję. Ale się dzieje.



____________________
Ogród Nebel
Kasiek 13:48, 15 mar 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
nebel napisał(a)
Ogród posprzątany po zimie. Poniżej rzeczy, które według mnie są warte uwagi.

Tak ta odmiana cyklamena, przetrwała u mnie zimę. Niesamowite. zdjęcie zrobione dosłownie przed chwila.





Nebelku, ta odmiana zimuje z powodzeniem, kwiaty przewaznie pokazuje( w zaleznosci od rejonu) w marcu. U mmie juz pieknie kwitly w lutym
Masz racje, sa godne polecenia, to malutkie roslinki o slicznych kwiatuszkach
Cieszy Twoja obecnosc
____________________
Bawarka
Joku 17:20, 15 mar 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12096
Cyklamen nieźle się spisał. Pokaż klona za jakiś czas, ciekawa jestem efektu. To jakiś odmianowy klon?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies