Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

sarenka 13:32, 07 kwi 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
polinka napisał(a)


Agatko, to drugie cięcie powoduje, że s.jesienna jest zielona przez całą jesień i zimę.

Tak u mnie wygląda w połowie lipca.



Nie mogę odnaleźć zdjęć z września ale bardzo szybko się regeneruje po cięciu i się zieleni.
Tutaj koniec października.



I grudzień.




Czyli na początku lipca można ciąć. Wypróbuję ten sposób
____________________
Magda W samym sloncu
Brzozowadzie... 09:24, 13 kwi 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Polinko, bardzo Ci dziękuję za informację o cięciu seslerii. No zobacz, pierwszy raz o tym słyszę, a rzeczywiście jest piękna przez cały sezon. Myślałam, że to jej podsychanie u mnie jest naturalne ze względu na trudne warunki, ale muszę koniecznie przetestować. Początek lipca w takim razie? Wtedy mogę coś ciąć, byle nie w marcu Wtedy mam dość.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
nicol21 22:13, 13 kwi 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
polinka napisał(a)


Hej Nikol

Dziękuję i bardzo doecniam takie życzenia.
Z nogą nigdy już nie będzie idealnie ale chce zrobić wszystko aby w miarę sprawnie chodzić po górach.

Jak Twoje drzewa? Mam nadzieję, że ochrona okaże się skutecza!


Ochronę chyba mogłam sobie jednak odpuścić. No ale - się nauczyłam a sąsiedzi pewnie pośmiali.

Ciekawa opcja z cięciem tej seslerii w środku lata. Nowa jestem w temacie seslerii więc chętnie się pouczę. Choć póki co chce skupić się na rozmnażaniu
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Coco 18:10, 20 kwi 2022


Dołączył: 07 maj 2011
Posty: 89
polinka napisał(a)


Coraz więcj osób przekonuje się do cisów
Toszka zrobiła dobrą robotę ucząc nas cięcia cisów, a dzięki temu obaliła mit o powolnym wzroście.
A brat jedyny i najkochańszy W tamtym roku, przez cały sezon sam pielęgnował drugi ogrod i warzywnik.


Witam serdecznie,

Jestem pod ogromnym wrażeniem Pani ogrodu i pracy jaka została w nim wykonana na przestrzeni czasu.

Ja również uwielbiam cisy i jestem entuzjastą cięcia, a teraz wkraczam w etap transformacji mojego ogrodu, który przed laty został źle zaprojektowany, a rośliny zbyt gęsto posadzone.

To właśnie cisy a dokładnie żywopłot z nich stworzą pierwszą nową rabatę. Gdyby znalazła Pani chwilę czasu i zajrzała do mojego wątku „Czas na zmiany” byłabym ogromnie wdzięczna. Chcę uniknąć błędów z przeszłości.

Pozdrawiam ciepło
____________________
Ewelina Czas na zmiany***Choroby i szkodniki wrzośców - Erica***
Makao 15:34, 13 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3988
Zaznaczam wątek ponownie i się witam
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Patrycja_KG_Lu 14:50, 07 maj 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2649
polinka napisał(a)


Tak. Wycięłam ja do zera. Chociaż pomyliłam sie, nie wycinalam jej w lipcu, tylko w sierpniu

W styczniu była wycinanka po zimie.



Czerwiec



Lipiec



Sierpień


Super instrukcja! Właśnie kupuję swoje pierwsze sadzonki seslerii jesiennej w pojemnikach P9. Czyli to pierwsze cięcie w styczniu wykonać? A kolejne w sierpniu? Czy za młode będą roślinki?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 15:04, 07 maj 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2649
polinka napisał(a)
Najpierw profil alu dla Iwonki

Kupujemy najzwyklejszy profil aluminiowy w sklepie budowlanym



Jeden bok zgniatamy albo zbijamy młotkiem





Wykopujemy mały rowek, wkładamy nasz budowlany ekobord i przysypujemy ziemią dla lepszej stabilności. Gorę wykańczamy wg własnego uznania, u mnie kamień





Pomysłowo!
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
April 09:32, 21 wrz 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Zaglądam bo widziałam cię u Wiolki, miałam nadzieję na nowe fotki
pozdrawiam serdecznie
____________________
April April podbija las Mazowsze
LIDKA 13:38, 30 sty 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7027
Polinka
ktoś mi obiecała na ig powrót na stare śmieci....czekam..........
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
polinka 12:01, 14 kwi 2024


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Dzień dobry
Nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie ale kilka dni temu zatesknilam za tym miejscem i za Wami, i postanowiłam reaktywowac wątek.
Na powitanie kilka dzisiejszych fotek najmłodszej części ogrodu, czyli atana i skarpa.

Cisy i graby sporo urosło przez te dwa lata jak mnie tu nie było.


W warzywniku zaplanowane jest malowanie skrzyń bo już potrzebują odnowienia ale najbardziej cieszy mnie zdrowa jabłoń o która walczyłam przez 4 lata.



Mam madzieje, ze systematyczny oprysk HT i proponianem wapnia na dobre pozwolił nam sie pożegnac z wszystkimi chorobami, które meczyly nasza jabłoń.



Od tamtego roku poważnie podeszłam do tematu warzywnika za jakiś czas będę mogła pokazać jak bardzo zmienił się drugi ogród, który już nie jest ogrodem trawiastym. Pomimo, że powierzchnia uprawy warzyw jest znaczna to i tak brakuje miejsca na wszystkie chciejstwa, dlatego wiele ziół poradzilam w donicach.
W altanie rośnie melisa cytrynowa.


____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies