Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Basienka 23:00, 09 kwi 2016

Dołączył: 18 maj 2015
Posty: 103
Pytanie dotyczące bukszpanów

Mam ścieżkę 5m prowadząca do domu. Chciałabym posadzić wzdłuż niej kule z bukszpanu.

--- Jaka średnica tych kul będzie-Waszym zdaniem- najlepsza... ?
--- Co ile takie kule sadzić od siebie by wyglądało to efektownie ?

--- i... czy begonie nadają się do posadzenia między takimi bukszpanami ?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
EwaK1984 23:39, 09 kwi 2016

Dołączył: 09 kwi 2015
Posty: 59
ala napisał(a)
Te tuje trzeba pod nawozić bo chyba im koloru brak, z czasem można będzie je formować w żywopłot co je zagęści.

Dzięki za radę. Na szczęście po tygodniu wyglądają o wiele lepiej. Słonko im służy:
____________________
Ewa To dopiero początek...
EwaK1984 00:09, 10 kwi 2016

Dołączył: 09 kwi 2015
Posty: 59
Pamiętam, że kiedyś na forum znalazłam zdjęcie jak wyznaczać granice rabaty- jeśli dobrze pamiętam ktoś tłumaczył jak za pomocą cyrkla to zrobić. Wiecie może gdzie to było?
____________________
Ewa To dopiero początek...
doradora 12:31, 10 kwi 2016

Dołączył: 29 mar 2016
Posty: 40
jestem młodym-stażem ogrodnikiem i popełniam klasyczne błędy o to jeden z nich. Kupiłam 11 liliowcy, każdy inny (wielkość, kolor itp.) i teraz zastanawiam się jak je posadzić. Macie może jakiś pomysł?
____________________
Gardenarium 14:01, 10 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie mam pomysłu.

Zrób kolekcję liliowców, kup ich więcej i etykiety wstaw jak każda odmiana się nazywa. Może będzie Narodowa Kolekcja? Będą studenci odwiedzać i uczyć się.
Założyć szkółkę liliowców i sprzedawać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mary 14:18, 10 kwi 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
doradora

Nie mam pomysłu, co zrobić. Ale pamiętam, że Łukasz (Luki) miał kolekcję żurawek i liliowców. Może coś Cię zainspiruje w jego wizytówce lub wątku.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/5145-wizytowka-ogrodowe-przygody

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3386-ogrodowa-przygoda-lukasza
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Aga 16:57, 10 kwi 2016


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Witam mam różę angielską othello przed nią rośnie lawenda chciałabym dosadzić ostróżki lub jeżówki plus ostnica które wybrać rośliny?
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
ala 18:01, 10 kwi 2016

Dołączył: 29 wrz 2014
Posty: 27
Basienka napisał(a)
Pytanie dotyczące bukszpanów

Mam ścieżkę 5m prowadząca do domu. Chciałabym posadzić wzdłuż niej kule z bukszpanu.

--- Jaka średnica tych kul będzie-Waszym zdaniem- najlepsza... ?
--- Co ile takie kule sadzić od siebie by wyglądało to efektownie ?

--- i... czy begonie nadają się do posadzenia między takimi bukszpanami ?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam


Z tego co mi wiadomo bukszpany same w kule się nie formują, trzeba je ciąć, więc kup takie w zależności ile chcesz wydać za jednego lub takie jakie chcesz mieć w danej chwili.
Z sadzeniem podobnie.
Begonie nie zimują w gruncie więc w zależności od szerokości posadzenia bukszpanów w gruncie nie grzebałabym zbytnio bukszpanom w korzeniach co roku.
Danusia sadzi http://www.ogrodowisko.pl/watek/136-begonia-semperflorens-begonia-wiecznie-kwitnaca więc nadają się.
Mari83 19:18, 10 kwi 2016

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 36
Nie mam pomysłu co dalej...?
Po prawej żwirek z cyprysikami i bukszpanami. Po lewej roze z laweda. Na samym środku bez namysłu posadzona sosna,do przesadzenia pewnie. Za zwirkiem, przed hortkami myślę o zurawka georgia peach. Obok hortek morning light.... niewiem podpowie ktoś? A co po drugiej stronie? Nie mam pomyslu.
Liczę na pomoc
Mari83 19:19, 10 kwi 2016

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 36
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies