Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Monik 19:57, 10 kwi 2016

Dołączył: 31 sie 2014
Posty: 7
Bardzo proszę o podpowiedź czy to róża pnąca czy jednak rabatowa? W tamtym roku zakupiłam podobno różę pnącą, ale kilka osób zasugerowało mi, że to jednak jest rabatowa i sama już nie wiem.
____________________
doradora 21:11, 10 kwi 2016

Dołączył: 29 mar 2016
Posty: 40
Gardenarium napisał(a)
Nie mam pomysłu.

Zrób kolekcję liliowców, kup ich więcej i etykiety wstaw jak każda odmiana się nazywa. Może będzie Narodowa Kolekcja? Będą studenci odwiedzać i uczyć się.
Założyć szkółkę liliowców i sprzedawać.


to jest jakiś pomysł a jakieś rozwiązanie pośrednie?
____________________
doradora 21:13, 10 kwi 2016

Dołączył: 29 mar 2016
Posty: 40
MariBere napisał(a)
doradora

Nie mam pomysłu, co zrobić. Ale pamiętam, że Łukasz (Luki) miał kolekcję żurawek i liliowców. Może coś Cię zainspiruje w jego wizytówce lub wątku.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/5145-wizytowka-ogrodowe-przygody

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3386-ogrodowa-przygoda-lukasza

dzięki za podpowiedź. Idę podglądać, bo nad pomysłem Danusi muszę się jeszcze zastanowić
____________________
Astrantia 01:55, 11 kwi 2016


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
danusia_84 napisał(a)

Co powiecie o tej rabacie? Długość jest 5,80 a szerokość 2,60 Wydaje mi sie że jest trochę za mało roślin. A tu gdzie jest znak zapytania to co można posadzić?


Zamiast sadzić carexy i żurawki w rządkach, posadź je w grupach na całości, będzie lepszy efekt.
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
Astrantia 10:29, 11 kwi 2016


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
doradora napisał(a)


to jest jakiś pomysł a jakieś rozwiązanie pośrednie?

Te, które są w kolorystyce spójne posadź w ogrodzie, z reszty zrób kompozycję w donicach - donice daj jednakowe i posadź po 1,2,3 szt tak żeby kolorystycznie do siebie pasowały. A na przyszłość bądź konsekwentna i kupuj kilka w jednym kolorze - efekt "burzy kwiatów" jest lepszy niż chaotyczny "misz-masz"
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
Astrantia 10:36, 11 kwi 2016


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
Monik napisał(a)
Bardzo proszę o podpowiedź czy to róża pnąca czy jednak rabatowa? W tamtym roku zakupiłam podobno różę pnącą, ale kilka osób zasugerowało mi, że to jednak jest rabatowa i sama już nie wiem.

Trudno powiedzieć jednoznacznie na podst. 2 pędów, reszta jest ścięta, może być rabatowa, a może odbija Ci forma nieszlachetna z podkładki i masz zdziczałą pnącą, nie widzę podstawa jest przysypana piaskiem. Musisz to sprawdzić.
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
Astrantia 11:45, 11 kwi 2016


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
Aga napisał(a)
Witam mam różę angielską othello przed nią rośnie lawenda chciałabym dosadzić ostróżki lub jeżówki plus ostnica które wybrać rośliny?

Polecam jeżówki + ostnica
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
Astrantia 11:57, 11 kwi 2016


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
loftka napisał(a)
Witajcie, potrzebuję pomocy w zagospodarowaniu małego zakątka znajdującego się przed domem, przy garażu. Jest to strona wschodnia - słońce mam do 11-12 a potem cień. Bałagan teraz okropny,wiem, część roślin właśnie poprzesadzałam bo marne po zimie okrutnie. Dziś pada więc może będą pomysły na tą rabatę. serdecznie z góry dziękuję za wszelkie pomysły.

Posadź np. 3 kule zimozielone (trzmielina, tuja, cis) na pniu szczepione na różnych wysokościach - daj je w grupie, a pod nimi zrób kompozycję z kul niskich (tak żeby "grały" z tymi na pniu) - masz tu jakieś 2 bukszpany i tuję okrągłą (zdecyduj się na coś), a przy schodach to chyba tuja kolumnowa - przesadziłabym ją stąd. Na koniec całość czymś zadarniającym typu runianka, bodziszek, ew. żurawki niskie, kępki traw niskich - wedle uznania. Nie rób "misz-maszu", zrób eleganckie wejście
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
Aga 12:22, 11 kwi 2016


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Astrantia napisał(a)

Polecam jeżówki + ostnica

Dziękuje .
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Hanka83 14:25, 11 kwi 2016

Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 30
Witam wszystkich,

od jakiegoś czasu przeglądam forum na Ogrodowisku i jestem pełna podziwu, jak piękne ogrody udało wam się stworzyć. Razem z mężem jesteśmy dopiero na początku tej drogi i nie bardzo wiemy co z czym zestawić. Chciałabym was prosić o porade w zaprojektowaniu naszej rabaty przed domem. Przy podjeździe ciągnie się pas szerokości 1m i długości ok. 8m. Później rabata przechodzi prze oknem w kuchni w lewą stronę o 7m . pod płotem są wsadzone już jałowce Hibernica, mam też jedną thuje żółtą i trzy kule na pniu, jedna srebrna i dwie zielone. kompletnie nie wiem jak to rozegrać, co dosadzić, myśłam o pozostawienu jedenej kuli na pniu wzdłuż podjazdu i dosadzeniu do tego złotej thuji Danica i jakies trawy do tego. pod oknem myśłam o Hortensjach i trawach. Nie wiem sama.... Dodam jeszcze że jest to strona południowa, latem skwar. Macie jakieś pomysły??????
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies