Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 10:33, 05 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mamuska1980 napisał(a)
Też się przypomnę z rabatą, bo chyba mój pomysł jednak nie trafiony był, to spytam inaczej.



Tak możesz rozmieścić. Każdy numer to inne drzewo. Sadzisz grupami, po 2 3 jednakowe drzewa. W rogu jedno inne, ale duże.
Jedynka to pasek zasłaniający szambo, metr wysokości może więcej.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mamuska1980 10:38, 05 mar 2017


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Dziękuję za pomoc
____________________
ogród zapracowanej mamuśki
kami 17:53, 05 mar 2017

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
Z czym zestawić kosodrzewinę na tle żywopłotu thuji Aureospikaty lub Szmaragdu?

Kosodrzewiny mam 9sztuk ponoć mają być niskie na max 0,5m, pomiędzy nią posadzę czosnki olbrzymie ale one będą tylko chwilę.
Wymieszać z byliną typu złocień/jeżówka co by zbytniej konkurencji o wodę nie było?
Z piwonią pomieszać?
Gardenarium 18:13, 05 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z trzmieliną Emerald'n Gold.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
xam 18:21, 05 mar 2017

Dołączył: 20 wrz 2016
Posty: 10
Witam, proszę o pomoc w zaaranżowaniu rabaty. Nie mam pomysłu w jaki sposób i za pomocą jakich roślin odgrodzić się od tego ogromnego placu z kostki brukowej oraz płotu i muru garażu sąsiedniej działki. Zależy mi na tym, aby stworzyć kameralny prywatny zakątek w ogrodzie, bez podglądania przez przechodniów z ulicy. Myślę, że typowy mur z tui wyglądałby źle od strony ulicy dlatego proszę o inspiracje. Czerwona linia- granica rabaty (w punkcie załamania oddalona około 3,5 m od kostki i 4 m od płotu), zielona 7m, niebieska 8m, ekspozycja południowo-zachodnia. oczywiście ten mały kwadratowy placyk z kostki brukowej będzie usunięty






[img
kami 19:36, 05 mar 2017

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
Gardenarium napisał(a)
Z trzmieliną Emerald'n Gold.

Dziękuję.
Trzmielinę posadzić przed kosodrzewiną celem zadarnienia czy pomieszać od lewej 2 trzmieliny + 3 kosodrzewiny + 2 trzmieliny + 3 kosodrzewiny + 2 trzmieliny + 3 kosodrzewiny?

Mam jeszcze 7 jałowców blue star. Czy za nim może rosnąć trawa typu miskant zebrinus na tle żywopłotu z brabanta?
marmaras 21:40, 05 mar 2017


Dołączył: 27 lut 2017
Posty: 45
Witam,
Pani Danusiu, lektura powyższych Pani odpowiedzi wskazuje jednoznacznie na moje błędy w planach rabaty. Nie będę próbował się tłumaczyć aby bardziej się nie pogrążać.
Bardzo Panią proszę o wskazówki jak powinienem zagospodarować rabatę. Nie ukrywam, że zależy mi na zyskaniu osłony od działki sąsiedniej a jednocześnie chcę pozostawić rosnące dwie brzozy. Dziękuję
____________________
Zielony ogród
Iwona100 14:07, 06 mar 2017


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 713
Witam ponownie. Danusiu właśnie chodziło mi o poradę. Teraz znam Twój punkt widzenia i w wolnej chwili narysuję plan z góry, jak ta strona wygląda. Zaznaczę tylko,że ten budynek za tujami to warsztat mojego męża. Dziękuję za Twoją odpowiedź.
Pozdrawiam.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
baldzia 14:59, 06 mar 2017

Dołączył: 11 wrz 2014
Posty: 7
Dzień dobry
Proszę o radę co zrobić z tą "rabatą" wzdłuż płotu, miejsce obok podjazdu, wąsko na 25 cm
Co posadzić pomiędzy cisami?
Co na dolne piętro?

Od przodu cisy będą cięte, nie mogą zbyt wystawać, bo nie da się wysiąść z samochodu.

Docelowo chciałabym aby powstała zielona ściana powyżej płotu zasłaniająca trochę od sąsiadów.


Z góry dziękuję za rady
Joanna
baldzia 15:10, 06 mar 2017

Dołączył: 11 wrz 2014
Posty: 7
Przepraszam, nie wszystkie zdjęcia mi się dodały
Joanna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies