Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

frezja 15:39, 06 mar 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
A nie lepiej dosadzić jeszcze kolejne, żeby tych "dziur" nie było? piszesz o ścianie i w ten sposób ją uzyskasz.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
awoya 18:59, 06 mar 2017

Dołączył: 06 mar 2017
Posty: 19
Witam. Trafiłam tutaj szukając inspiracji dla swojego nowopowstającego ogrodu i jestem pod wrażeniem niektórych realizacji. Dopiero uczę się wszystkiego dotyczącego ogrodu i nie wiem jak mam zaaranżować wejście do domu i gazony przy wjeździe do garażu. Problemem jest strona, od której mam to wejście bo jest to północny zachód, więc słońce dociera tutaj dopiero późnym popołudniem. Zależy mi aby rośliny (choćby ich część) była zimozielona, gdyż ma to być reprezentacyjna część. Jeśli ma ktoś pomysł to proszę o poradę. Dodaję zdjęcia z zeszłego roku (wtedy były tylko rośliny jednoroczne)i amatorski rysunek z wymiarami. Pozdrawiam
Iwona100 19:00, 06 mar 2017


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 713
Danusiu narysowałam ogólny plan .Nie mam talentu do rysunku, ale mam nadzieję,że taki wystarczy. Mam działkę wąską- 18 m szerokości . Obok śliw wiśniowych ,czyli jako tło jest żywopłot z ligustra. Ogrodzenie z iglakami przy warsztacie ma 6 m. Proszę zatem o Twoje sugestie co z tą rabatą ze str. 626 zrobić albo jak zagospodarować miejsce z huśtawką. Niestety huśtawki nie mam gdzie przenieść, bo działka jest mała.Cały ten plac to strona południowo-wschodnia.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
danusia_84 19:01, 06 mar 2017


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 14
Spojrzy ktoś na stronę 626 i poradzi mi co do mojej rabaty?
____________________
Danusia
frezja 20:17, 06 mar 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
danusia_84 napisał(a)
Spojrzy ktoś na stronę 626 i poradzi mi co do mojej rabaty?

Danusia, a te drzewa to owocowe? czy rabata, o której piszesz to na wejściu do domu?
____________________
Ewa - Ogrodowy song
danusia_84 11:35, 07 mar 2017


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 14
frezja napisał(a)

Danusia, a te drzewa to owocowe? czy rabata, o której piszesz to na wejściu do domu?

Tak rabata jest przy bramie a drzewa to wiśnie, czereśnia i leszczyna
____________________
Danusia
frezja 15:26, 07 mar 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
danusia_84 napisał(a)

Tak rabata jest przy bramie a drzewa to wiśnie, czereśnia i leszczyna


Czyli drzewa zostają.Ja zaczęłabym od podzielenia tej części na sadowniczą - użytkową oraz na ozdobną- bylinową. Może sprawdził by się tutaj żywopłot czy jakaś przesłona z roślin. Rabata, którą pokazałaś, wyrysowałaś to raczej nie pasuje stylem do tego, co tu jest ;( może różanka na to miejsce wpleciona w trawy?? zdjęcie z forum. Popytaj jeszcze po wątkach, może ktoś pomoże..



Jeszcze taka inspiracja:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4773-zielonym-do-gory?page=7
____________________
Ewa - Ogrodowy song
ala 18:39, 07 mar 2017

Dołączył: 29 wrz 2014
Posty: 27
Co można posadzić pod wiśnią umbrą jako soliter w kole?
Tak żeby było inaczej niż kółko z obwódką z bukszpanu a w środku trawy i hortensje.
Iwona100 18:59, 07 mar 2017


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 713
Danusiu - podjęłam decyzję po Twoich sugestiach,że rabata ze str. 626 jest do likwidacji .W zeszłym roku był robiony u mnie taras,co zmieniło też wygląd działki i teraz myślę,że lepszym rozwiązaniem będzie zrobienie rabaty przy tym tarasie i wkomponowanie w nią posadzonego drzewa. Oczywiście proszę Cię o poradę czy to dobry pomysł i co by tam pasowało.Ewentualnie czy można byłoby wykorzystać chociaż niektóre rośliny z mojej " nieszczęsnej rabaty " np. różę okrywową Fairy albo rozplenicę /chociaż podobno ciężko ją wykopać/. Chcę wiosną posiać nowy trawnik, dlatego zależy mi na rozplanowaniu rabat. Proszę również o sugestie innych forumowiczów. Załączam zdjęcia:




____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
danusia_84 12:58, 08 mar 2017


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 14
frezja napisał(a)


Czyli drzewa zostają.Ja zaczęłabym od podzielenia tej części na sadowniczą - użytkową oraz na ozdobną- bylinową. Może sprawdził by się tutaj żywopłot czy jakaś przesłona z roślin. Rabata, którą pokazałaś, wyrysowałaś to raczej nie pasuje stylem do tego, co tu jest ;( może różanka na to miejsce wpleciona w trawy?? zdjęcie z forum. Popytaj jeszcze po wątkach, może ktoś pomoże..



Jeszcze taka inspiracja:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4773-zielonym-do-gory?page=7

Dziękuję Ewa , tak myślałam że to może nie pasować Rabatka z różami śliczna ale zimą będzie łyso a tego właśnie nie chciałam Zastanawiam sie jak tu można oddzielić jak mam drzewa owocowe porozrzucane po ogrodzie Mniejsze okazy przesadziliśmy co nie które wycieliśmy ( mimo protestu teścia )a to już zostało bo dobrze owocują Jeszcze będę szukać A może ma ktoś podobny ogród i podzieli sie swoim doświadczeniem ?
____________________
Danusia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies