Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

dobrusia 13:52, 04 paź 2017

Dołączył: 04 paź 2017
Posty: 1
Witam serdecznie,
podczytuję Was od dawna i bardzo lubię to forum.

Postanowiłam się zarejestrować, by poprosić Was o radę. Otóż mam do zagospodarowania kawałek wolnej przestrzeni (jasny kamień), z którym kompletnie nie mam pojęcia co zrobić. Poza kompozycją z cedrem, jałowcem i robinią nie bardzo mi tu nic do siebie nie pasuje. Przy cedrze jest trawa, która przeżyła już swoje lata i zrobiła się brzydka, więc chcę się jej pozbyć. 3 rododendrony i 3 maleńkie azalie mogłabym ewentualnie przesadzić. Pozostałe rośliny mają już swoje lata i tych nie chciałabym ruszać.
Doradźcie proszę co dodać/zmienić by to wszystko miało ręce i nogi.
Mam spory ogród, ale akurat na tą maleńką część (a jest to przy wejściu na posesję) nie mam w ogóle pomysłu.
Pozdrawiam serdecznie,
Dobrusia

ramilka 17:22, 10 paź 2017

Dołączył: 16 paź 2015
Posty: 13
Już Kiedyś pytałam o to ale nie dostałam żadnej podpowiedzi, co mogę posadzić między hortensjami żeby nie było tak pusto, ostatnio posadziłam żurawki na froncie i już lepiej to wygląda ale nadal czegoś mi brakuje. Macie jakieś pomysły?
India 09:35, 11 paź 2017


Dołączył: 01 cze 2012
Posty: 279
Ramilka, może wysokie trawy
____________________
Ogród na Zapłociu
Pszczelarnia 10:41, 11 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
dobrusia napisał(a)
Witam serdecznie,
podczytuję Was od dawna i bardzo lubię to forum.

Postanowiłam się zarejestrować, by poprosić Was o radę. Otóż mam do zagospodarowania kawałek wolnej przestrzeni (jasny kamień), z którym kompletnie nie mam pojęcia co zrobić. Poza kompozycją z cedrem, jałowcem i robinią nie bardzo mi tu nic do siebie nie pasuje. Przy cedrze jest trawa, która przeżyła już swoje lata i zrobiła się brzydka, więc chcę się jej pozbyć. 3 rododendrony i 3 maleńkie azalie mogłabym ewentualnie przesadzić. Pozostałe rośliny mają już swoje lata i tych nie chciałabym ruszać.
Doradźcie proszę co dodać/zmienić by to wszystko miało ręce i nogi.
Mam spory ogród, ale akurat na tą maleńką część (a jest to przy wejściu na posesję) nie mam w ogóle pomysłu.
Pozdrawiam serdecznie,
Dobrusia



Na pewno rododendronom nie jest dobrze w takim żwirze. Może jakaś obwódka z niskich sosenek typu pumilo wzdłuż wejścia od ścieżki i rozplenice o czarnych kotkach pomiędzy roślinami? Więcej azali japońskich w jakiejś plamie - w rogu? Trawa hakonechloa żółta na obwódkę (ładnie nawiąże do żółtego drzewka)?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
malgol 10:43, 11 paź 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
India napisał(a)
Ramilka, może wysokie trawy


Własnie, może np. Miskanty?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
ramilka 17:58, 11 paź 2017

Dołączył: 16 paź 2015
Posty: 13
India napisał(a)
Ramilka, może wysokie trawy
tak początkowo myślałam o trawach bo lubię i trochę ich mam w ogrodzie ale w sumie to nie wiem jaka trawa byłaby odpowiednia, czy ML ?
India 12:00, 12 paź 2017


Dołączył: 01 cze 2012
Posty: 279
ramilka napisał(a)
tak początkowo myślałam o trawach bo lubię i trochę ich mam w ogrodzie ale w sumie to nie wiem jaka trawa byłaby odpowiednia, czy ML ?



ML albo Miskant Gracillimus
____________________
Ogród na Zapłociu
ramilka 17:44, 13 paź 2017

Dołączył: 16 paź 2015
Posty: 13
India napisał(a)



ML albo Miskant Gracillimus
a o tej nie pomyślałam, dzięki
sylwik69 19:14, 16 paź 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
ramilka napisał(a)
Już Kiedyś pytałam o to ale nie dostałam żadnej podpowiedzi, co mogę posadzić między hortensjami żeby nie było tak pusto, ostatnio posadziłam żurawki na froncie i już lepiej to wygląda ale nadal czegoś mi brakuje. Macie jakieś pomysły?

Miskant Silberspinne też godny polecenia,ma brązowe pióropusze jesienią u mnie rośnie lepiej niż ML albo rozplenice tylko że póżno startują...
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
ramilka 18:12, 17 paź 2017

Dołączył: 16 paź 2015
Posty: 13
sylwik69 napisał(a)

Miskant Silberspinne też godny polecenia,ma brązowe pióropusze jesienią u mnie rośnie lepiej niż ML albo rozplenice tylko że póżno startują...
Ro przedzplenice są piękne ale nie znam żadnej takiej wysokiej, a chodź o to żeby tą lukę między hortkami zapełnić, już się zastanawiam czy nie dosadzić tam więcej hortensji. Na tej rabacie mam rozplenice little bunny, posadzone przed hortkami i z boku też są ostnice pony tails.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies