Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

22:14, 17 paź 2017
ramilka napisał(a)
Ro przedzplenice są piękne ale nie znam żadnej takiej wysokiej, a chodź o to żeby tą lukę między hortkami zapełnić, już się zastanawiam czy nie dosadzić tam więcej hortensji. Na tej rabacie mam rozplenice little bunny, posadzone przed hortkami i z boku też są ostnice pony tails.

Jak dla mnie brak tła, zima pewnie przytłaczająco, dałabym żywopłot, poszerzyłabym rabatę, miskanty z tyłu, najlepiej gracki, bo wysokie i będzie je widać, nie wiem jaka odmiana tych hortensji, hortensje co metr by ładny szpaler wyszedł, przed nimi rozchodniki lub żurawki, albo średniej wysokości trawy, a najlepiej zimozielone carexy, co by zimą było na co popatrzeć ot moje spojrzenie
ramilka 22:17, 19 paź 2017

Dołączył: 16 paź 2015
Posty: 13
MonikA napisał(a)

Jak dla mnie brak tła, zima pewnie przytłaczająco, dałabym żywopłot, poszerzyłabym rabatę, miskanty z tyłu, najlepiej gracki, bo wysokie i będzie je widać, nie wiem jaka odmiana tych hortensji, hortensje co metr by ładny szpaler wyszedł, przed nimi rozchodniki lub żurawki, albo średniej wysokości trawy, a najlepiej zimozielone carexy, co by zimą było na co popatrzeć ot moje spojrzenie
Żywopłotu nie chcę bo to front ogrodzenia , z boków obsadzona działka jest świerkami.Może na zdjęciu nie widać ale żurawki też już tam rosną w kolorze śliwowiśni a w ich nóżkach wsadzone są carexy a więc mamy zbliżony gust
Niesamowita 08:48, 27 paź 2017

Dołączył: 28 lip 2015
Posty: 10
Dzień dobry, Ogrodowisko pomogło mi w sprawie tujek i rosnął jak szalone i piękne, ale teraz mam kolejny problem z zagospodarowaniem rogu mojej działki. Jest tam studzienka od szamba i chciałabym zagospodarować cały róg, żeby ją przykryć a żeby też mojego dziecka nie ciągnęło do stawania na pokrywę.
Chciałabym żeby róg mojego ogrodu przez cały rok mienił się kolorami, jest to część bardzo nasłonecznioną. Może ktoś ma gotowe rozwiązanie na takie miejsce? Ja niestety nie mam zdolności wizualizacji przestrzennej roślin, wiec mogę polegać tylko na Was. W tej chwili rosną tam maliny (które chce przesadzić) i perulkowiec. Z góry dziękuje za pomoc
Pozdrawiam
Gosia
sylwik69 20:14, 28 paź 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Niesamowita napisał(a)
Dzień dobry, Ogrodowisko pomogło mi w sprawie tujek i rosnął jak szalone i piękne, ale teraz mam kolejny problem z zagospodarowaniem rogu mojej działki. Jest tam studzienka od szamba i chciałabym zagospodarować cały róg, żeby ją przykryć a żeby też mojego dziecka nie ciągnęło do stawania na pokrywę.
Chciałabym żeby róg mojego ogrodu przez cały rok mienił się kolorami, jest to część bardzo nasłonecznioną. Może ktoś ma gotowe rozwiązanie na takie miejsce? Ja niestety nie mam zdolności wizualizacji przestrzennej roślin, wiec mogę polegać tylko na Was. W tej chwili rosną tam maliny (które chce przesadzić) i perulkowiec. Z góry dziękuje za pomoc
Pozdrawiam
Gosia

Wrzuć fotkę tego miejsca,będzie dużo łatwiej
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
ol_a 14:17, 05 lis 2017


Dołączył: 05 lis 2017
Posty: 9
Witam jakie rabaty można stworzyc w tych dwoch miejscach?

zieloniutka 11:05, 08 lis 2017

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
Chciałam się dowiedzieć czy zgodnie ze sztuką ogrodową właściwe jest sadzenie obok siebie kulek na nóżkach tylko w trzech sztukach i na tej samej wysokości?
Pytam ponieważ usiłuję wykulkować sobie dwa cisy jednak będą one miały różne wysokości i nie wiem czy na docelowej rabacie będą mogły sobie obok siebie rosnąć czy znaleźć im oddzielne miejsca.
____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
zieloniutka 11:09, 08 lis 2017

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
ol_a napisał(a)
Witam jakie rabaty można stworzyc w tych dwoch miejscach?



Zalecane jest pisanie jakie to strony świata, ile słońca, jaka gleba, co już rośnie w ogrodzie. Co Ci się podoba
Większe szanse na udzielenie odpowiedzi.
____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
Gardenarium 11:27, 08 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
zieloniutka napisał(a)
Chciałam się dowiedzieć czy zgodnie ze sztuką ogrodową właściwe jest sadzenie obok siebie kulek na nóżkach tylko w trzech sztukach i na tej samej wysokości?
Pytam ponieważ usiłuję wykulkować sobie dwa cisy jednak będą one miały różne wysokości i nie wiem czy na docelowej rabacie będą mogły sobie obok siebie rosnąć czy znaleźć im oddzielne miejsca.


Sztuka ogrodowa to bardzo rozległy temat. Nie ma przepisu, ale jesli rabata jest geometryczna to rozsądne wydaje się wybrać na niej 3, 4 czy 5 szt, zalezy od długości. Wtedy fajnie jest aby były równe, jedna wyższa w 5 jednakowych głupio wygląda. Pokaż jaką masz rabatę, a doradzę jakie powinny być.

Gdy są 3 szt. może w środku być wyższa, a dwie równe.

Dwie to do niczego w zasadzie się nie nadają. Zwłaszcza nierówne. W nie nowoczesnym ogrodzie tak, ale w nowoczesnym - nie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:34, 08 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ol_a napisał(a)

Witam jakie rabaty można stworzyc


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:44, 08 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies