Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Madlenn 11:31, 23 wrz 2017


Dołączył: 27 sty 2017
Posty: 121
I jeszcze zdjęcie przerobione w paincie z pasem przed tujami. Klony globosum, w pomiędzy rozplenica japońska i hortensje limelight. Przed rozplenicami kule bukszpanowe, które chyba chciałabym puścić wzdłuż kostki, również na tym odcinku poprzed magnolią.

Wyobrażałam sobie że wzdłuż kostki będie pas białego kamienia a w nim równiutko bukszpanowe kule. Wzdłuż ogrodzenia z kolei alejka z klonów, mam problem z trójkątem który pozostaje.
I nie wiem czy wokół magnoli obsadzać symetrycnie tk samo jednej i drugiej strony cy też po prawo umieścić różaneczniki a po lewo hortensje i świerki conica które bardzo mi się podobają, jak będzie lepiej?
Wiem jakie chcę roślinki tylko nie wiem jak rozmieścić, ponieważ ten pas pod tujami taki regularny będzie i boję się aby się to mi nie gryzło z "porozrzucanymi" roślinami wokół magnoli. Tym bardziej że pod dwoma oknami przy wejściu mam dwie identyczne rabatki i w każdej po trzy bukszpanki w równym rzędzie.
grygooor 19:27, 26 wrz 2017

Dołączył: 24 sie 2015
Posty: 49


To moja rabatka lawendowo różana. Sama widzę że brakuje tu wysokości ale nie mam kompletnie pomysłu. Czy jedno większe pośrodku coś czy kilka mniejszych cośów? Wystawa jest całkowicie południowa.
____________________
Aga B. Przypadkowy ogród
22:09, 26 wrz 2017
grygooor napisał(a)


To moja rabatka lawendowo różana. Sama widzę że brakuje tu wysokości ale nie mam kompletnie pomysłu. Czy jedno większe pośrodku coś czy kilka mniejszych cośów? Wystawa jest całkowicie południowa.


Ja bym dała 3 szt drzew nieco większych, plus może jakieś trawki w ich nogach np rozplenice, ale może ktoś będzie miał lepszy pomysł.
grygooor 22:15, 26 wrz 2017

Dołączył: 24 sie 2015
Posty: 49
Bardzo dziękuję za pierwszą ciekawą propozycję. Lubię rozplenice ale co do drzewek to nie mam żadnego planu. Może ktoś jeszcze rzuci jakiś pomysł?
____________________
Aga B. Przypadkowy ogród
22:35, 26 wrz 2017
Tak na szybko, nie wiem jakie drzewa są w ogrodzie , jaka kolorystyka, więc tak nabazgrałam nawiązując do frontu z kolorem, na pewno brak mi traw
grygooor 13:12, 27 wrz 2017

Dołączył: 24 sie 2015
Posty: 49
MonikA naprawdę bardzo dziękuję za wszelkie rady. Zastanawiam się jakie jasne drzewka dać na tej rabacie. Kiedyś był tam wiąz wredei ale szybko wyleciał bo słońce go przypalało na tej patelni. Od frontu po lewej stronie tej rabaty mam już trzmieliny na pniu, ale tu by chyba musiało być coś wyższego tak aby weszło na tę brązową część pomiędzy oknami, a jednocześnie mogło być posadzone w odległości
ok 1 - 1,5 m od fundamentów.
____________________
Aga B. Przypadkowy ogród
Zuzka25 17:05, 27 wrz 2017


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
grygooor napisał(a)
MonikA naprawdę bardzo dziękuję za wszelkie rady. Zastanawiam się jakie jasne drzewka dać na tej rabacie. Kiedyś był tam wiąz wredei ale szybko wyleciał bo słońce go przypalało na tej patelni. Od frontu po lewej stronie tej rabaty mam już trzmieliny na pniu, ale tu by chyba musiało być coś wyższego tak aby weszło na tę brązową część pomiędzy oknami, a jednocześnie mogło być posadzone w odległości
ok 1 - 1,5 m od fundamentów.

Wydaje mi się, że Danusia dość często proponowała na rabatach przy domach szczepiony miłorząb np. Mariken, który pięknie wybarwia się jesienią na żółto. Nie wiem czy akurat trzy dobrze by wyglądały, a inna sprawa, że ciężko znaleźć wysoko szczepione i w większej ilości.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
grygooor 18:23, 27 wrz 2017

Dołączył: 24 sie 2015
Posty: 49
Dziękuję Zuzka25 - też widziałam te marikeny w Danusi propozycjach ale faktycznie wszystkie są zbyt niskie 1,20 - 1,30 maksymalnie.
____________________
Aga B. Przypadkowy ogród
Madlenn 15:33, 28 wrz 2017


Dołączył: 27 sty 2017
Posty: 121
a ja polecam trzmilinę szczepioną na pniu- można dostaćróżne wysokości wygląda pięknie wśród lawendy - proszę sobie podpatrzeć w wątku lawendowy zawrót głowy i ogród Tosi bodajże
Te drzewka dobrze rosną w słoneczku bo pięknie się wybarwiają na zielono-żółto, w nóżki można im dać niską odmianę rozplenicy a same drzewka żeby były jaknajwyżej zaszczepione.
A czy na moje powyższe rozterki ktoś odpowie?
Niezapominajka 11:35, 30 wrz 2017

Dołączył: 17 cze 2014
Posty: 15
czy ma ktoś z Was sprawdzony patent jaką odmianę piwonii zestawić z konkretną odmianą irysa bródkowego, żeby zakwitły w tym samym czasie?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies