Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Wiolka5_7 22:15, 23 sty 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Iwona100 napisał(a)


Dzięki Wiola za informację. Będę śledzić Twój wątek. Z tego co zauważyłam ,to u Ciebie wszystko rośnie super. Masz uroczego psiaka.


Zapraszam do siebie... Dzięki!
Nasza Sara jest kochana
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
lindsay80 13:22, 25 sty 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
awoya napisał(a)




Witam. Dzięki za zainteresowanie

No właśnie misz masz....Oczekiwania....Przede wszystkim kolor-jeśli chodzi o kolor to na froncie domu mam posadzone żurawki w kolorze bordo, żółte trawy, hortensje Vanilki, bukszpanowe kulki, żółte berberysy (tu już widać wpływ OGRODOWISKA) Podoba mi się ten kontrast pomiędzy bordem, fioletem i żółtym. Podobnie chciałabym, aby tył był też w podobnych kolorach. Ale mam już tu rośliny-nie chciałabym wyrzucać wszystkich, część mogę się pozbyć, a pozostałe poprzesadzać i dosadzić coś nowego.
Strony świata- wschód-południe, ale drzewa zacieniają. Akacja i brzoza częściowo, ale klon daje już na prawdę duży cień. Drzewa są duże i stare, więc nie chciałabym ich wycinać. Sąsiedztwo-stare osiedle poniemieckich domów, na granicy ze mną wysokie iglaki, a od strony klonu u sąsiada, wzdłuż ogrodzenia leszczyny
Wklejam plan, który robiłam na potrzeby instalacji zraszającej ( to tak na szybko-wymiary i odległości-rzeczywiste).


Jeszcze zdjęcie tarasu z etapu budowy. W okrągłym gazonie posadziłam thuję spiralkę, a dokoła niej lawendę, przeplecioną białym dzwonkiem karpackim. Prostokątny gazon to różowa róża pienna z lawendą i dzwonkiem.



Bardzo proszę o jakieś wskazówki


Na rysunku brakuje wymiarów, dodaj je.
Zabudowa tarasu jest tak mocna, że wymusza kształt rabat.
Ta rabata przy płocie w części linie proste, na środku półkole, to nie gra, no i bardzo wąska jest.
Wrzuć zdjęcia, na których będzie widać ten fragment wraz z drzewami zaznaczonymi na planie.
I jeszcze te fragmenty ogrodu, które masz już zagospodarowane, żeby zobaczyć jak to tam zrobiłaś.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 13:25, 25 sty 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
sylwai napisał(a)

Dziękuję,że przybyłaś Nie chcę sadzić drzew wzdłuż płotu,bo od domu do płotu jest bardzo wąsko tylko 4m,a nie chciałabym żeby drzewa zasłaniały okna na dole,dlatego też chciałam posadzić drzewo tuż przy domu,tam gdzie jest wolna ściana,czyli mniej więcej tam gdzie wypada ten kwadrat z dużym bukszpanem.


To rzeczywiście bardzo wąsko.
Asia Ci zasugerowała w jej wątku zmianę układu rabat, szłabym w tym kierunku.
____________________
Tu ma być ogród :)
isia33 15:44, 31 sty 2018


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Przychodzę z prośbą, bo sama już nic nie wymyślę. Co posadzić rabacie długiej na długiej 14, szerokiej na 40cm? Przerabiałam różne opcje, byliny, trawy, żurawki, pustkę i nic mi nie pasuje. Jesienią wymyśliłam żeby zrobić po prostu żywopłot z bukszpanu. Zostać przy tym pomyśle? A jeżeli nie bukszpan, to co? Dodam, że tam straszna patelnia latem.

Zdjęcia sprzed Ogrodowiska






____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
natka098 16:53, 31 sty 2018


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Może zamiast bukszpan to cis?
____________________
Natalia - Mój zakątek
Wiolka5_7 16:57, 31 sty 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Może miskanty jak u Malkul?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
anna_t 17:24, 31 sty 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
jestem za trawami,trzcinniki szybciej ruszają
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Wiolka5_7 17:45, 31 sty 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Albo molinia Karl foerster
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
isia33 17:52, 31 sty 2018


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Dzięki za odzew. Molinia jest za szeroka, zresztą trzcinnik też był. Nie wyglądał dobrze, za bardzo nieuczesany. Nad cisem też myślałam, ale boję się czy nie za mało miejsca n niego.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
isia33 17:53, 31 sty 2018


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Wiolka5_7 napisał(a)
Może miskanty jak u Malkul?


Byłoby super, ale są za duże.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies