Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 15:24, 01 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W moim starym ogrodzie wlazł wysoko, dobrze pnie się po płocie



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:26, 01 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zobacz jak będzie wyglądała, a jak posadzisz ją gęsto to będzie lity mur

link do zdjęcia

Możesz też użyć innej odmiany, o spokojniejszym kolorze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marta1987 15:26, 01 lut 2018

Dołączył: 01 lut 2018
Posty: 21
O jak miło, że się ktoś odezwał Słoneczko cały dzień, istna patelnia. Podłoże gliniaste, ale wbrew pozorom to co zostało posadzone rośnie i ma się całkiem dobrze. Tylko szkoda, że tak późno trafiłam na ogrodowisko, bo sadziłam bardzo chaotycznie. Na zdjęciach tego nie widać, bo robione teraz zimą i roślinki bez listków, ale tuż przed tujami rosną berberysy kolumnowe orange rocket, rozplenice, lawenda,kostrzewa sina i jałowce oraz sosny szczepione na pniu. Podobają mi się oczywiście rabaty z hortensjami, bukszpanami, trawami, co tu dużo gadać, jestem zachwycona stylem ogrodowiskowym
____________________
Marta Na Dębowej Górze
Gardenarium 15:33, 01 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Marta1987 napisał(a)
I jeszcze zdjęcia bo coś mi nie poszło pierwszym razem


Rabata jest za wąska i za bardzo pofalowana. Tuje zajmą sporo a na resztę mało zostanie.
Zrób rzut z góry całej rabaty z rogami ogrodu i jej wymiary. Najlepiej zrób plan całej działki a nie wyrwaną rabatę, bo jak dopasować ją do reszty?

Na tak długa rabatę wszystkiego masz ociupinkę, za mało, jakieś pojedyncze roślinki a tu trzeba dziesiątkami sadzić.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marta1987 16:12, 01 lut 2018

Dołączył: 01 lut 2018
Posty: 21
Pani Danusiu serdecznie dziękuję za odpowiedź, bardzo mi miło.
Rabata była robiona dużo wcześniej niż trafiłam na ogrodowisko i teraz właśnie wiem, że ilość fal jest zdecydowanie za duża, roślin za mało. Ale jestem zwarta i gotowa do działania, do totalnej przeróbki tego co już istnieje Tylko bardzo proszę o pomoc i jakoś to ogarnę.
Poniżej wklejam prowizoryczny plan działki z wymiarami.
____________________
Marta Na Dębowej Górze
isia33 16:55, 01 lut 2018


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Gardenarium napisał(a)
Zobacz jak będzie wyglądała, a jak posadzisz ją gęsto to będzie lity mur

link do zdjęcia

Możesz też użyć innej odmiany, o spokojniejszym kolorze.


Dziękuję Danusiu, jesteś niezastąpiona. Dlaczego wcześniej o to nie pytałam, miałam kilkadziesiąt własnoręcznie ukorzenionych sadzonek tej trzmieliny i wszystko rozdałam. Gdybym to posadziła, miałabym już jednolitą ścianę. A teraz muszę kupić.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Gardenarium 17:01, 01 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Marta1987 napisał(a)
Pani Danusiu serdecznie dziękuję za odpowiedź, bardzo mi miło.
Rabata była robiona dużo wcześniej niż trafiłam na ogrodowisko i teraz właśnie wiem, że ilość fal jest zdecydowanie za duża, roślin za mało. Ale jestem zwarta i gotowa do działania, do totalnej przeróbki tego co już istnieje Tylko bardzo proszę o pomoc i jakoś to ogarnę.
Poniżej wklejam prowizoryczny plan działki z wymiarami.


Co oznacza droga dojazdowa, jest w środku działki czy na zewnątrz, gdzie jest ogrodzenie?
Jak się wchodzi do domu?
Jest dom, taras, ale ja nadal nic nie wiem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:02, 01 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zrób zdjęcie jak najbardziej pionowo, nie ze skosu, i obejmij nim całą działkę, bo jest ucięte na dole. Gdzie się wjeżdza, opisz to jakoś dokłądnie i jasno.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marta1987 18:57, 01 lut 2018

Dołączył: 01 lut 2018
Posty: 21
To znowu ja
Zrobiłam nieco lepszą wersję planu działki, ale chyba też nie jest najlepsza
Wjazd na posesję znajduje się wewnątrz działki, tuż przy ogrodzeniu.
Na działce tylko od strony drogi- od północy są posadzone tuje i od strony zachodniej. Wejście do domu znajduje się od frontu, na razie nie mamy żadnego chodnika prowadzącego do drzwi ani żadnej wybrukowanej powierzchni, tylko tak sobie tuptamy po trawce wchodząc do domu.
____________________
Marta Na Dębowej Górze
Gardenarium 19:11, 01 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
od wjazdu

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies