Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 19:13, 31 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na ten płot musi iść coś co jest jego wysokości, wszystko inne jest za niskie. Nie rozumiem więc, że odrzucasz miskanty

Posadź trzmielinę Emerald'n Gold, niech wlezie na płot i będzie git.Po latach, od razu nie wejdzie, ale będzie zimozielono i energetycznie i bez kłopotu, bez przycinania co wiosna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
isia33 19:56, 31 sty 2018


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Gardenarium napisał(a)
Na ten płot musi iść coś co jest jego wysokości, wszystko inne jest za niskie. Nie rozumiem więc, że odrzucasz miskanty


Danusiu, dziękuję. Nie umiałam sprecyzować tego, co mi tam nie pasuje. A to chodzi o wysokość. Miskant byłby idealny, ale jest za szeroki i niszczylibyśmy go wjeżdżając samochodem. Myślałam kiedyś o bluszczu, bo mam go na murze. Ale musiałabym ciąć kilka razy do roku, żeby nie wchodził na kostkę. O trzmielinie nie pomyślałam. Ba, pozbyłam się wszystkiej, jaką miałam w ogrodzie.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
KasiaBawaria 07:51, 01 lut 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Isia, ja mam bluszcz,i taka sama rabate. Bluszcz juz tu byl jak sie wprowadzilismy.Ze wzgledu na ptaki i owady zostawilismy go, ale ciecie 2 razy do roku. Pod spodem mam rozchodniki i trawy. Mi sie tam ten wasz plot podoba Tylko go pomalowac.
____________________
Zapraszam na kawe
isia33 09:56, 01 lut 2018


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Kasiu, dziękuję za głos na bluszcz.Płot już pomalowany, to stare zdjęcie Kusi mnie jeszcze cis. Danusiu, Ty masz największe doświadczenie z cisami. Ma to sens?
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
brzydula 10:07, 01 lut 2018

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Isia33

Pokaże Ci moja trzmielinę, myślę ze to dobry pomysł tak jak sugeruje Danusia. Ja mam prawdopodobnie odmianę Coloratus ( jeżeli jestem w błędzie niech mnie ktoś poprawi ) i jest bardzo dekoracyjna w zimie przez owoce.
czerwiec

listopad


Nie wiem jeszcze jak mam ją przycinać czy radykalnie czy nie, przez pierwsze 5 lat w ogóle się nią nie zajmowałam po prostu była i rosła sobie dopiero w tym roku sama doznałam szoku że już cały płot obrośnięty.

Marta1987 11:15, 01 lut 2018

Dołączył: 01 lut 2018
Posty: 21
Witam serdecznie,
bardzo proszę o pomoc w urządzeniu poniższej rabaty- kompletnie nie mam pojęcia co by tu posadzić, ma ona długość 25m, szerokość można poddać modyfikacji Tło stanowią tuje szmaragdowe, reszta to posadzone trochę przypadkowe rośliny Dodam, że to jedyna rabata w moim ogrodzie.
____________________
Marta Na Dębowej Górze
Marta1987 11:19, 01 lut 2018

Dołączył: 01 lut 2018
Posty: 21
I jeszcze zdjęcia bo coś mi nie poszło pierwszym razem
____________________
Marta Na Dębowej Górze
Agi2006 13:14, 01 lut 2018


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
A może coś więcej napisz. Jaka ziemia, jaka strona swiata, jakie rosliny lubisz, kolory...
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
isia33 14:11, 01 lut 2018


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
brzydula napisał(a)
Isia33

Pokaże Ci moja trzmielinę, myślę ze to dobry pomysł tak jak sugeruje Danusia. Ja mam prawdopodobnie odmianę Coloratus ( jeżeli jestem w błędzie niech mnie ktoś poprawi ) i jest bardzo dekoracyjna w zimie przez owoce.
czerwiec

listopad


Nie wiem jeszcze jak mam ją przycinać czy radykalnie czy nie, przez pierwsze 5 lat w ogóle się nią nie zajmowałam po prostu była i rosła sobie dopiero w tym roku sama doznałam szoku że już cały płot obrośnięty.



Wow, takiej jeszcze nie widziałam. Fajna. Z jakiej części Polski jesteś, nie wymarza? I gdzie takie coś dostać? Danusia ma dla mnie zawsze trafione rady
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Gardenarium 15:20, 01 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
isia33 napisał(a)
Przychodzę z prośbą, bo sama już nic nie wymyślę. Co posadzić rabacie długiej na długiej 14, szerokiej na 40cm? Przerabiałam różne opcje, byliny, trawy, żurawki, pustkę i nic mi nie pasuje. Jesienią wymyśliłam żeby zrobić po prostu żywopłot z bukszpanu. Zostać przy tym pomyśle? A jeżeli nie bukszpan, to co? Dodam, że tam straszna patelnia latem.

Zdjęcia sprzed Ogrodowiska




Cis musi mieć warunki do ukorzenienia, a tutaj tego nie ma
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies