Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 12:02, 19 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwai 13:47, 19 sty 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 511
witam wszystkich
Proszę o radę w sprawie wyboru drzewa.Mam na dzień dzisiejszy trzy typy:1.grujecznik japoński jednopienny z koroną na wys.ok 1m
2.buk dawyck gold
3.grab frans fontaine
Drzewo miało by rosnąć w tym kwadracie,gdzie jest duży bukszpan.Bukszpan oczywiście będzie gdzie przesadzony.Od środka kwadratu do ściany domu jest 1,60m.W nogach drzewka posadziłabym może jakieś trawki,ale jakie ?
Bardzo proszę o pomoc

____________________
sylwia
iwona_d 14:11, 19 sty 2018

Dołączył: 05 sty 2018
Posty: 216
Gardenarium napisał(a)


Dziękuję za podpowiedzi, jeżeli chodzi o zielone tło to tak pisałam wcześniej po obu stronach domu sąsiedzi wzdłuż płotu mają posadzone tuje i myślałam, że w takiej sytuacji po mojej stronie płotu jest już to niepotrzebne. Z przodu działki nie chciałam żadnego tła, bo mieszkam na wsi, mój dom jest ostatni przy tej ulicy i w zasadzie to jeździmy tam tylko my i jeden sąsiad. Jeżeli chodzi o powiększenie i poszerzenie rabat to super sprawa. Bardzo mi się podoba. W Pani ustach przestaw, przesuń i powiększ brzmi tak łatwo, a dla mnie to takie proste już nie jest. Niestety mój projekt to chyba kolejny dowód na to, że zlecenie projektowaniu komuś to niezbyt dobry pomysł, bo muszę zaczynać prawie wszystko od nowa. Szkoda
Michu87 15:53, 19 sty 2018


Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 166
sylwai napisał(a)
witam wszystkich
Proszę o radę w sprawie wyboru drzewa.Mam na dzień dzisiejszy trzy typy:1.grujecznik japoński jednopienny z koroną na wys.ok 1m
2.buk dawyck gold
3.grab frans fontaine
Drzewo miało by rosnąć w tym kwadracie,gdzie jest duży bukszpan.Bukszpan oczywiście będzie gdzie przesadzony.Od środka kwadratu do ściany domu jest 1,60m.W nogach drzewka posadziłabym może jakieś trawki,ale jakie ?
Bardzo proszę o pomoc


Hej. No powiem Ci, że zbyt blisko domu na jakieś większe drzewa. Także moim zdaniem typ 2 i 3 odpada. Mimo, że to drzewa o dość wąskiej koronie to jednak duże. Ten grujecznik na moje oko też będzie zbyt duży. Nie boisz się, że naruszy fundamenty? Jeśli bez względu na wszystko chciałabyś tam drzewo to może miłorząb Mariken (pendula jest fajne)? Mnie by się widziało
____________________
Ewelina - O ogrodzie myślę w koło...
Gardenarium 15:58, 19 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
iwona_d napisał(a)


Dziękuję za podpowiedzi, jeżeli chodzi o zielone tło to tak pisałam wcześniej po obu stronach domu sąsiedzi wzdłuż płotu mają posadzone tuje i myślałam, że w takiej sytuacji po mojej stronie płotu jest już to niepotrzebne. Z przodu działki nie chciałam żadnego tła, bo mieszkam na wsi, mój dom jest ostatni przy tej ulicy i w zasadzie to jeździmy tam tylko my i jeden sąsiad. Jeżeli chodzi o powiększenie i poszerzenie rabat to super sprawa. Bardzo mi się podoba. W Pani ustach przestaw, przesuń i powiększ brzmi tak łatwo, a dla mnie to takie proste już nie jest. Niestety mój projekt to chyba kolejny dowód na to, że zlecenie projektowaniu komuś to niezbyt dobry pomysł, bo muszę zaczynać prawie wszystko od nowa. Szkoda


Aaa, rozumiem, ale tu gdzie namalowałam zielone jasne pasy zrób hortensje Annabelle.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lindsay80 16:13, 19 sty 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
sylwai napisał(a)
witam wszystkich
Proszę o radę w sprawie wyboru drzewa.Mam na dzień dzisiejszy trzy typy:
1.grujecznik japoński jednopienny z koroną na wys.ok 1m
2.buk dawyck gold
3.grab frans fontaine
Drzewo miało by rosnąć w tym kwadracie,gdzie jest duży bukszpan.Bukszpan oczywiście będzie gdzie przesadzony.Od środka kwadratu do ściany domu jest 1,60m.W nogach drzewka posadziłabym może jakieś trawki,ale jakie ?




Widziałam u Oli dyskusję na temat drzewa w tym kwadracie, też uważam, że żadne z wymienionych tam się nie nadaje, a mam i grujecznika i buka i graby - te 1,6 m od ściany budynku to za blisko.
Wrzuć zdjęcie gdzie widać cały ten fragment od domu do ogrodzenia, może niewielka przeróbka pozwoli się odsunąć od ściany bardziej i spokojnie coś posadzić, pole do popisu chyba tam masz.
____________________
Tu ma być ogród :)
iwona_d 17:01, 19 sty 2018

Dołączył: 05 sty 2018
Posty: 216
Gardenarium napisał(a)


Aaa, rozumiem, ale tu gdzie namalowałam zielone jasne pasy zrób hortensje Annabelle.


Ok. skoro Pani mówi, że tak będzie dobrze to napewno tak zrobię.
Gardenarium 17:28, 19 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Skoro za płotem są tuje i przełażą dając zielone tło, to po twojej stronie pozostaje posadzić średnie piętro. może to być pas hortensji, traw wysokich np. miskanty.

Te czerwone kropki to mogą być drzewka, fioletowe plamy to np. kolumnowe buki lub śliwy wiśniowe 'Nigra'.
Niebieskie to świerki Glauca Globosa sczepione na pniu. Żółte w lewym rogu - szczepione trzmieliny lub miłorzęby. Pod nimi rozbuduj plamy z bylin średnich i niskich.
Na froncie zrób żywopłot formowany zielony jako tło.
Hortensje mogą być bukietowe, niekoniecznie drzewiaste.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:33, 19 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sylwai napisał(a)




Ja mam buka, ale kolumnowego!!! jeszcze bliżej ściany i jest to dobra decyzja. Dawyck Gold jest kolumnowy, możesz go dodatkowo zagęszczać cięciem lub spinaniem, żeby gałęzie się nie rozłaziły.

Ja mam dodatkowo z dachu wystający okap i buk jest prawie przy nim.
Pamiętaj - ciecie, cięcie i ograniczanie i możesz sadzić. Kolumnowe. Pozostałe (grujecznik) nie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:34, 19 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz też posadzić szpaler, czyli płaskie drzewo. Tylko dużo roboty z nim
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies