Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Marta1987 20:04, 01 lut 2018

Dołączył: 01 lut 2018
Posty: 21
Pani Danusiu serdecznie dziękuje, tylko czy mogłabym prosić o wyjaśnienie tych kolorowych linii i jakie roślinki posadzić? Jestem kompletnym laikiem i dlatego dopytuję
____________________
Marta Na Dębowej Górze
brzydula 21:00, 01 lut 2018

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
isia33 napisał(a)


Wow, takiej jeszcze nie widziałam. Fajna. Z jakiej części Polski jesteś, nie wymarza? I gdzie takie coś dostać? Danusia ma dla mnie zawsze trafione rady


Isia33 ja sadziłam co 50 cm bardzo małe sadzonki najtańsze jakie były w szkółce. Zimą troszkę tych liści jest mniej i ze dwa lata temu wymarzła mi ale ładnie odbiła wiosną. Bardzo podoba mi się że praktycznie w całości pnie się po ogrodzeniu wiec wydaje mi się że jak czymś jeszcze podsadzisz to będzie ok ( może cebule jakieś np. czosnki ).Jestem z podkarpacia wiec prawie sąsiadki hihiih Ps. może ktoś doradzi jak przycinać czy bardzo mocno czy delikatniej ?
Iwula 09:57, 02 lut 2018


Dołączył: 15 mar 2016
Posty: 90
Witam, podepnę się Czy ogrodzenie ze zwykłej siatki wytrzyma pod taką trzmieliną?
pozdrawiam
____________________
Iwona No to czas zacząć
brzydula 10:34, 02 lut 2018

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Iwula napisał(a)
Witam, podepnę się Czy ogrodzenie ze zwykłej siatki wytrzyma pod taką trzmieliną?
pozdrawiam


Myślę że tak - jak mam wprawdzie na betonowym ale większe ryzyko przemarzania. Przy takiej siatce będziesz miała dwustronny żywopłot bo pędy będą przechodziły na drugą stronę. Ma to swoje uroki zawsze cos innego.
Iwula 14:21, 02 lut 2018


Dołączył: 15 mar 2016
Posty: 90
Dzięki No właśnie- coś innego od kolejnej tuji
____________________
Iwona No to czas zacząć
Marta1987 22:16, 02 lut 2018

Dołączył: 01 lut 2018
Posty: 21
Gardenarium napisał(a)
od wjazdu


Pani Danusiu czy mogę nieśmiało prosić o wyjaśnienie tych kolorków, przepraszam, że tak dopytuję ale chciałabym mieć u siebie chociaż namiastkę ogrodu rodem z Ogrodowiska
____________________
Marta Na Dębowej Górze
Gardenarium 19:20, 04 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kolorki to po prostu zarys rabat, nic więcej.

A kółka to drzewa wyraziste w formie lub kolorze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
as1112 22:10, 04 lut 2018

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Witam ponownie

Zima zimą ale ogród ciągle w głowie siedzi

Mam pytanie odnośnie jednej z moich rabat ( co niektórym już znanej ).
Ogólnie nic do niej nie mam ale zamysł był taki, ze tłem będzie bluszcz na płocie sąsiada. No i tu się zaczynają schody gdyż sąsiad nie jest pomysłem zachwycony, obawia się że bluszcz go zniszczy. W związku z tym mam dwa wyjścia - iść w zaparte i zostawić posadzony, na razie maleńki bluszcz lub wymienić miskanty i hortensje położone najbliżej płotu na szpaler cisów. Wiem, ze i miskany i hortensje też będą nie małe z czasem ale dość późno ruszają na wiosnę a i zimą oglądanie tego płotu nie jest mi na rękę
Plus jest taki, ze miałabym jeszcze gdzie przenieść te roślinki ale czy ta rabata będzie wtedy ok? Nie potrafię sobie tego wyobrazić a nie chciałabym wymieniać reszty zawodników póki mają się dobrze. A może jest jakieś inne rozwiązanie, jakaś siatka specjalna, ograniczająca pnącze tak aby nie dotykało płotu lub ładne panele? Co radzicie?

Załączam plan i fotkę.

25 - miskanty Graziella
11- hortki Limelight
7- berberysy czerwone, kolumnowe
24 - rozplenice Hammeln
8 - małe kule bukszpanowe
9 - duże kule bukszpanowe
22- hakonechloe



Marta1987 13:16, 05 lut 2018

Dołączył: 01 lut 2018
Posty: 21
Gardenarium napisał(a)
Kolorki to po prostu zarys rabat, nic więcej.

A kółka to drzewa wyraziste w formie lub kolorze.


Dziękuję pięknie za odpowiedź, postaram się coś stworzyć, niemniej jednak muszę zacząć od tej pojedynczej rabaty, a na resztę przyjdzie czas
____________________
Marta Na Dębowej Górze
frezja 17:15, 05 lut 2018


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
as1112 napisał(a)
Witam ponownie

Zima zimą ale ogród ciągle w głowie siedzi





A nie lepiej drzewka na pniu?
Tak nawiasem mówiąc...bluszcz zniszczy płot sąsiadowi ? takie ma obawy, czy to Twój płot ?
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies