Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

sylwai 19:54, 19 sty 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 511
Gardenarium napisał(a)


Ja mam buka, ale kolumnowego!!! jeszcze bliżej ściany i jest to dobra decyzja. Dawyck Gold jest kolumnowy, możesz go dodatkowo zagęszczać cięciem lub spinaniem, żeby gałęzie się nie rozłaziły.

Ja mam dodatkowo z dachu wystający okap i buk jest prawie przy nim.
Pamiętaj - ciecie, cięcie i ograniczanie i możesz sadzić. Kolumnowe. Pozostałe (grujecznik) nie.

O Boże,sama Szefowa mi doradza Jest mi niezmiernie miło
Kamień z serca mi spadł,bo wszyscy mówią,że mam tam za mało miejsca a ja po prostu już tam widzę oczyma wyobraźni wysokie drzewo.Myslę ,że bryła domu to wymusza.Bo ten buksik,który tam obecnie jest wygląda nijako .W takim razie eliminując grujecznika zostały mi dwa drzewa,za bukiem przemawia kolor jesienią i to że jest chyba bardziej ażurowy niż grab,w sensie,że liscie buka nie są chyba tak gęste jak u graba.Chyba ,że się mylę?
____________________
sylwia
sylwai 19:58, 19 sty 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 511
Michu87 napisał(a)


Hej. No powiem Ci, że zbyt blisko domu na jakieś większe drzewa. Także moim zdaniem typ 2 i 3 odpada. Mimo, że to drzewa o dość wąskiej koronie to jednak duże. Ten grujecznik na moje oko też będzie zbyt duży. Nie boisz się, że naruszy fundamenty? Jeśli bez względu na wszystko chciałabyś tam drzewo to może miłorząb Mariken (pendula jest fajne)? Mnie by się widziało

Dzięki za opinię Wiesz co,ja jakoś nie przepadam za formami płaczącymi.Mam buka purple fountain i raczej więcej drzew pendula nie widzę już u siebie.
____________________
sylwia
sylwai 20:02, 19 sty 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 511
lindsay80 napisał(a)


Widziałam u Oli dyskusję na temat drzewa w tym kwadracie, też uważam, że żadne z wymienionych tam się nie nadaje, a mam i grujecznika i buka i graby - te 1,6 m od ściany budynku to za blisko.
Wrzuć zdjęcie gdzie widać cały ten fragment od domu do ogrodzenia, może niewielka przeróbka pozwoli się odsunąć od ściany bardziej i spokojnie coś posadzić, pole do popisu chyba tam masz.

Wrzucam fotke
____________________
sylwia
Michu87 21:40, 19 sty 2018


Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 166
sylwai napisał(a)

Dzięki za opinię Wiesz co,ja jakoś nie przepadam za formami płaczącymi.Mam buka purple fountain i raczej więcej drzew pendula nie widzę już u siebie.


Sylwia jak Danusia mówi, że może tam być buk to wsadzaj i się nie zastanawiaj. Ja w Twojej sytuacji miałabym wątpliwości, jak jednak widać niepotrzebnie Mam nadzieję, że Twój problem się rozwiązał, a i dla mnie to cenna wskazówka. Byłam niemalże przekonana, że nie ma szans na drzewo w takiej odległości od domu. Pozdrawiam
____________________
Ewelina - O ogrodzie myślę w koło...
Gardenarium 12:56, 20 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sylwai napisał(a)

O Boże,sama Szefowa mi doradza Jest mi niezmiernie miło
Kamień z serca mi spadł,bo wszyscy mówią,że mam tam za mało miejsca a ja po prostu już tam widzę oczyma wyobraźni wysokie drzewo.Myslę ,że bryła domu to wymusza.Bo ten buksik,który tam obecnie jest wygląda nijako .W takim razie eliminując grujecznika zostały mi dwa drzewa,za bukiem przemawia kolor jesienią i to że jest chyba bardziej ażurowy niż grab,w sensie,że liscie buka nie są chyba tak gęste jak u graba.Chyba ,że się mylę?


Buk jest miedziany jesienią, jakby płonął, a grab wygląda jak spalony i suchy. Decyzja nasuwa się sama
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwai 13:20, 20 sty 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 511
Gardenarium napisał(a)


Buk jest miedziany jesienią, jakby płonął, a grab wygląda jak spalony i suchy. Decyzja nasuwa się sama

No tak,chyba postawie na buka,tym bardziej że z drugiej strony frontu,też mam buczka,tyle że purpurowego.
Piękny jest jesienią,wszystko wtedy ładnie się zgrywa,miedziany buczek,miskant ML i rozplenice też dostają pięknych kolorków ,no i oczywiście szpaler hortensji Limelight.
Więc na 90% bedzie buczek
Dzięki Szefowo
____________________
sylwia
Wiolka5_7 14:29, 20 sty 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
sylwai napisał(a)

No tak,chyba postawie na buka,tym bardziej że z drugiej strony frontu,też mam buczka,tyle że purpurowego.
Piękny jest jesienią,wszystko wtedy ładnie się zgrywa,miedziany buczek,miskant ML i rozplenice też dostają pięknych kolorków ,no i oczywiście szpaler hortensji Limelight.
Więc na 90% bedzie buczek
Dzięki Szefowo


Śliczny, wypielegnowany masz ten ogród!
Też jestem za bukiem, uwielbiam buki, mam już 4szt. i będą jeszcze 3szt.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sylwai 14:52, 20 sty 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 511
Wiolka5_7 napisał(a)


Śliczny, wypielegnowany masz ten ogród!
Też jestem za bukiem, uwielbiam buki, mam już 4szt. i będą jeszcze 3szt.

Dzięki Kochana
A masz może tego dawyck gold?Zbieram informacje o nim
edit.Już byłam u ciebie i dojrzałam twoje trzy buczki
____________________
sylwia
anna_t 15:52, 20 sty 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Sylwia patrząc na proporcje trawnika do tych zębów z kamieniem to spokojnie mogłabyś te kamieniste pola powiększyć. i wtedy jeszcze troszkę się od domu odsunąć żeby też poprostu to drzewo miało urok a nie wklejało się w dom.
i ja bym powtorzyła tego samego buka co masz po drugiej stronie.

moze Danusia ma jakąś fotke jak blisko domu ma swojego buka?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
sylwai 16:50, 20 sty 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 511
Dzieki za opinię Tyle,że ja chciałabym osiągnąć choć w części coś takiego
https://www.pinterest.de/pin/461689399291985941/
Jestem już prawie zdecydowana na buka,ale pozostałabym przy zielonym,bo bardziej mi się widzi na tle tej białej elewacji i wśród zieloniutkich bukszpanów.W nogi buczka myslę,żeby dać jakieś trawki,może seslerie jesienną a może zieloną hacone a może...
Sama nie wiem
____________________
sylwia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies