Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pszczelarnia 17:16, 14 lut 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
dzika_roza napisał(a)


Czy w takim razie Erecta dobrze będzie wyglądać z miskantami ML?
Może lepiej wymienić Erectę na Marię? Inny pokrój ma.


Ja 'Marię' (5 szt.) tamtej jesieni wywaliłam, nie mogłam jej zdzierżyć 6 rok z kolei. Bardzo nieudana odmiana (przepraszam jej Twórcę ale tak jest).

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
dzika_roza 17:22, 14 lut 2018


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Gardenarium napisał(a)
Na bordowy Bagatelle wymień. Kulisty.


Za niski, potrzebuje czegos 1 m-1,4 m. A nawet wiecej, chcemy troche ogrodzenie zaslonic.
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Gardenarium 17:47, 14 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No to jak się ma do miskanta Mornig Light? Zamień na Gracillimusa. W końcu berberys przerośnie
miskanty
To może w ogóle niedobra koncepcja, skoro sąsiada chcesz zasłonić. Berberysami to nie zasłonisz. Rób najpierw zywopłot a potem myśl co przed nim
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dzika_roza 17:51, 14 lut 2018


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Dom jest daleko od tego ogrodzenia, ale z drogi widac nasz taras. Stad te 3 wisnie wysoko szczepione, one w najwiekszym stopniu zalatwia sprawe. Miskanty i berbetys mialy byc uzupelnieniem przy ogrodzeniu.
To jaki wysoki rosnie ML skoro piszesz ze berberys go przerosnie? Czytalam ze ok 1,60?
Oto ogrodzenie chodzi.
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Gardenarium 18:11, 14 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem, rób po swojemu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anna_t 20:00, 14 lut 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Pszczelarnia napisał(a)


Ja 'Marię' (5 szt.) tamtej jesieni wywaliłam, nie mogłam jej zdzierżyć 6 rok z kolei. Bardzo nieudana odmiana (przepraszam jej Twórcę ale tak jest).


ja u Karoli widziałam duże kilkuletnie te berberysy i naprawdę są okropne
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 20:01, 14 lut 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
dzika róża załóż wątek
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
BASIA8 09:32, 15 lut 2018


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Dom jest daleko od tego ogrodzenia, ale z drogi widac nasz taras. Stad te 3 wisnie wysoko szczepione, one w najwiekszym stopniu zalatwia sprawe. Miskanty i berbetys mialy byc uzupelnieniem przy ogrodzeniu.
To jaki wysoki rosnie ML skoro piszesz ze berberys go przerosnie? Czytalam ze ok 1,60?
Oto ogrodzenie chodzi.




Posłuchaj Szefowej cytuje - "rób najpierw żywopłot a potem myśl co przed nim".
Berberys na pewno odpada - nie zasłonisz się od gapiów. Posadź tuje - taka odmianę która szybko rośnie. Cisy - sporo jest możliwości.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
dzika_roza 10:27, 15 lut 2018


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Nie chcę się aż tak zasłaniać, żeby robić żywopłot.
Za radą Danusi wymieniłam miskanta na Gracka, a berberys na Golden dream. I wywaliłam szałwie. Zostawiłam carexy, tylko nie wiem jeszcze czy dać Frosted Curls, Mint Curls czy Praire Fire Wszystkie mi się podobają
Co myślicie teraz?
Widok z góry i widok od przodu (tam jest na długości 9 metrów spadek ok. 50 cm).
Drzewa sadzone na 100 cm od ogrodzenia.
Wysokość ogrodzenia ok. 160 cm.

____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Gardenarium 15:10, 15 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bronze Form.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies