Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 08:34, 16 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
KasiaBawaria napisał(a)
Pomozcie mi prosze, bo mysle od tygodni i nie wiem co robic. Chcialabym cos przewieszajacego sie, by zakryc te betonowe palisady. Najlepiej cos zimozielonego. Gleba gliniasto-piaszczysta, slonce do 11. Posrodku sa hortensje ogrodowe. Myslalam nad hakenochloe ale musialabym ja ograniczyc by rosla tylko przy palisadzie. Bo usuwanie wiosna lisci spomiedzy hortensji mi sie nie usmiecha. Myslalam nad the beatles ale podobno sie roznosi. Myslalam nad frosted curls ale nie jestem przekonana do koloru. Moze macie jakies inne pomysly?Cos co da sie pogodzic z hortensjami i wyeksponuje cisa, bedzie wokol niego roslo?Bardzo lubie hakone ale ona na zime traci liscie.




Trzmielina 'Emerald'n Gold gęsto i potem jak oblezie palisadę to ją w taki płaszczyk przycinać poziomo i zaokrąglać.

Chodzi o to żeby otulała te palisadę oraz kulę szczelnie

zdjęcie

drugie zdjęcie

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:46, 16 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
as1112 napisał(a)
Mam pytanie, czy są w ogóle jakieś zimozielone drzewa, na pniu min. 180 cm?
Mam obecnie 4 klony. Myślałam, ze zimą nie będzie mi przeszkadzał widok domu sąsiada, jednak okazało się inaczej.

Ostatnio widziałam na okolicznym osiedlu tego typu sosny/jodły (?) lecz nie wiem czy to nie będą wielkie drzewa. Mi chodzi raczej o coś do małego ogrodu.



Możesz taką formę wyprowadzić ze świerka serbskiego, kula na pniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
as1112 09:15, 16 lut 2018

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Gardenarium napisał(a)


Możesz taką formę wyprowadzić ze świerka serbskiego, kula na pniu.


Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź Już podejrzałam tego świerka - śliczny
as1112 09:29, 16 lut 2018

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Gardenarium napisał(a)







Wow Dopiero dostrzegłam Doczekałam się od Pani pięknego szkicu
Proszę tylko jeszcze o legendę

Edytuję bo zdecydowałam się zgadywać

I propozycja:

Trzy kule bukszpanowe na pniu, miłorząb Mariken, wokół bukszpanów żółte żurawki

II propozycja
buk, śliwa?, trzy trzmimeliny na pniu, zielone żurawki wokół bukszpanów?
KasiaBawaria 09:41, 16 lut 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Efffa napisał(a)

The beatles bym na front nie dawała, ja mam na froncie i chętnie bym zamieniła, a variegata fajna trawa, jak chcesz spójrz do mnie na ostatnie strony , tam mam zdjęcia variegaty.Myślę ze byłabyś zadowolona, Choć pokrojem na zasłoniecie rzeczywiscie the beatles


Juz zagladam.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 09:42, 16 lut 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Gardenarium napisał(a)


Trzmielina 'Emerald'n Gold gęsto i potem jak oblezie palisadę to ją w taki płaszczyk przycinać poziomo i zaokrąglać.

Chodzi o to żeby otulała te palisadę oraz kulę szczelnie

zdjęcie

drugie zdjęcie



Danusiu, a co z wrastaniem trzemilny w cisy?I hortensje? No iczy jest jej zielona forma, bo zoltej nie chce.Najlepiej cos zielonego, na czym kwiaty hortensji beda sie ladnie odbijac.
____________________
Zapraszam na kawe
zieloniutka 09:45, 16 lut 2018

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
KasiaBawaria napisał(a)


Juz zagladam.


Jest zielona trzmielina vegetus.
____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
KasiaBawaria 09:49, 16 lut 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Effa, ale jak one wygldaja po zimie?U mnie zima mokro, masa sniegu i duzy mroz. Wiele traw wyglada po zimie marnie. Jedynie zielono biala carex jest tu niezniszczalna, ale nie chce juz tam pstrokatosci. Te carexy ladne, tylko one na pewno nie wypuszczaja rozlogow?Moga oczywiscie sie poszerzyc, by hortensje sie na nie kladly, byle mi nie wrastaly w ekran z cisa i tuje. No i to podjazd, wiec nie moga po zimie szpecic.A tam sie sypie duzo sniegu w czasie odsniezania.Dadza rade?
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 09:51, 16 lut 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ale ta trzmieline trzeba przycinac?Mialam juz w tym miejscu irge plozaca i szalu z nia dostawalam, bo we wszystko mi wrastala...Chcialabym tam cos, co nie bedzie zagluszalo innych roslin.
____________________
Zapraszam na kawe
Ewik 10:00, 16 lut 2018


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Kasia, trzmielina nie jest specjalnie inwazyjna i cały sezon wygląda fajnie.
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies