Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

KasiaBawaria 17:16, 15 lut 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Pomozcie mi prosze, bo mysle od tygodni i nie wiem co robic. Chcialabym cos przewieszajacego sie, by zakryc te betonowe palisady. Najlepiej cos zimozielonego. Gleba gliniasto-piaszczysta, slonce do 11. Posrodku sa hortensje ogrodowe. Myslalam nad hakenochloe ale musialabym ja ograniczyc by rosla tylko przy palisadzie. Bo usuwanie wiosna lisci spomiedzy hortensji mi sie nie usmiecha. Myslalam nad the beatles ale podobno sie roznosi. Myslalam nad frosted curls ale nie jestem przekonana do koloru. Moze macie jakies inne pomysly?Cos co da sie pogodzic z hortensjami i wyeksponuje cisa, bedzie wokol niego roslo?Bardzo lubie hakone ale ona na zime traci liscie.

____________________
Zapraszam na kawe
dzika_roza 17:50, 15 lut 2018


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Gardenarium napisał(a)
Bronze Form.


Dziekuje, musze poogladac chociaz te praire mnie kusza
A ta bronze faktycznie do 1m szerokosci dorasta?
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
zieloniutka 18:21, 15 lut 2018

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
KasiaBawaria napisał(a)
Pomozcie mi prosze, bo mysle od tygodni i nie wiem co robic. Chcialabym cos przewieszajacego sie, by zakryc te betonowe palisady. Najlepiej cos zimozielonego. Gleba gliniasto-piaszczysta, slonce do 11. Posrodku sa hortensje ogrodowe. Myslalam nad hakenochloe ale musialabym ja ograniczyc by rosla tylko przy palisadzie. Bo usuwanie wiosna lisci spomiedzy hortensji mi sie nie usmiecha. Myslalam nad the beatles ale podobno sie roznosi. Myslalam nad frosted curls ale nie jestem przekonana do koloru. Moze macie jakies inne pomysly?Cos co da sie pogodzic z hortensjami i wyeksponuje cisa, bedzie wokol niego roslo?Bardzo lubie hakone ale ona na zime traci liscie.


A Carex morrovi variegata? Stanowisko wydaje się ok, tylko czy na pewno da radę zasłonić.
____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
KasiaBawaria 22:18, 15 lut 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Chce cos zielonego. Nic pstrokatego. Morrovi chyba tez sie rozlazi?
____________________
Zapraszam na kawe
Efffa 22:27, 15 lut 2018


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
KasiaBawaria napisał(a)
Chce cos zielonego. Nic pstrokatego. Morrovi chyba tez sie rozlazi?

The beatles bym na front nie dawała, ja mam na froncie i chętnie bym zamieniła, a variegata fajna trawa, jak chcesz spójrz do mnie na ostatnie strony , tam mam zdjęcia variegaty.Myślę ze byłabyś zadowolona, Choć pokrojem na zasłoniecie rzeczywiscie the beatles
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
as1112 06:52, 16 lut 2018

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Gardenarium napisał(a)
Tutaj widać, że były jeszcze bukszpany, ale je zjadł.



Dziękuję bardzo za przykłady. Rzeczywiście bardzo egoistyczne te "Ice Dance" się okazują A szkoda, bo mam je u siebie wokół małych bukszpanów (w przyszłości chciałam je formować w spore kule) i teraz obawiam się czy ich na wiosnę nie przenieść.




Może doradzisz Danusiu jak przekształcić tę rabatę? To miała być wizytówka domu, jest przy samym wejściu a wyszło takie misz-masz

Po głowie chodzi mi pomysł żeby chudego cisa zamienić na stożek bukszpanowy, po drugiej stronie dać kulistego bukszpana na pniu( tu gdzie teraz jest Bobo), małą hortkę przenieść ciut do przodu, a kulki bukszpanowe ( obecnie mało widoczne) wyeksponować żurawkami żółtymi i obwódką czarnej trawy (konwalnik)?

Gardenarium 07:38, 16 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
dzika_roza napisał(a)


Dziekuje, musze poogladac chociaz te praire mnie kusza
A ta bronze faktycznie do 1m szerokosci dorasta?


Ależ skąd. Co najwyżej u nas pół metra.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zieloniutka 08:27, 16 lut 2018

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
KasiaBawaria napisał(a)
Chce cos zielonego. Nic pstrokatego. Morrovi chyba tez sie rozlazi?


U mnie rośnie w cieniu, 2-3godziny słońca wschodniego i zachodniego, i jest zielona bez pstrokatości. A teraz ładnie wygląda, podobnie jak u Eweliny. Nie rozłazi się.
____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
as1112 08:29, 16 lut 2018

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Mam pytanie, czy są w ogóle jakieś zimozielone drzewa, na pniu min. 180 cm?
Mam obecnie 4 klony. Myślałam, ze zimą nie będzie mi przeszkadzał widok domu sąsiada, jednak okazało się inaczej.

Ostatnio widziałam na okolicznym osiedlu tego typu sosny/jodły (?) lecz nie wiem czy to nie będą wielkie drzewa. Mi chodzi raczej o coś do małego ogrodu.

Gardenarium 08:33, 16 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
as1112 napisał(a)






Może doradzisz Danusiu jak przekształcić tę rabatę? To miała być wizytówka domu, jest przy samym wejściu a wyszło takie misz-masz





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies