Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Ewik 11:16, 16 lut 2018


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
as1112 napisał(a)
Ewik, u Ciebie hakone bez okrycia w zimie daje radę?
Ja swoje przykryłam a przy zakupie Pani w szkółce powiedziała, że one raczej jednoroczne :\


Nigdy ich nie okrywałam , nawet 2 lata temu jak większość traw ucierpiała one nic . Bardzo lubię te trawę, latem palisade Ci przykrywki ale zimą i na wiosnę będzie trochę odkryta .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
KasiaBawaria 11:23, 16 lut 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Tja..w sumie w zimie to jest ona przykryta sniegiem no nie wiem. Jezeli bylaby to jednak hakone to teraz bede glowic czy jednak ta zielona czy inna. Zielonej jeszcze nie mam. Mam all gold i aureole. Ale te sa mi za zolte na to miejsce. Do cisa by super pasowaly, ale do hortensji i piwoni nie. No i co z ekranem z cisa. Chyba musialabym tam ograniczniki dac?By za blisko ekranu nie rosla?
____________________
Zapraszam na kawe
Wiolka5_7 11:27, 16 lut 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
KasiaBawaria napisał(a)
Mi najbardziej pasuje hakone ale musialabym ograniczniki chyba wkopac by nie wrastala w ekra cisa? No i sciac ja wiosna tez musialabym. Moglabym ja posadzic dalej od palisady, gdzie sa lepsze warunki. Najgorsze sa przy samej palisadzie. 15 cm od niej juz jest ok. No wlasnie jak carex morrowi wyglada po zimie?


Nie wiem czy ograniczniki potrzebne bo ona nie jest ekspansywna...ale możesz jak chcesz... no trzeba ja tak z 15 cm od brzegu posadzić... mam carex ice dance i gold fountain i nie wyglądają efektownie mają suche końce....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:30, 16 lut 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
KasiaBawaria napisał(a)

Tam tez sa piwonie..i z cebulowych narcyzy, musciari i czosnki ozdobne.


Super, ze masz tam cebulowe...będą kwitły gdy hakone bedzie odbijać...i z czosnkami miodzio
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:33, 16 lut 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
KasiaBawaria napisał(a)
Tja..w sumie w zimie to jest ona przykryta sniegiem no nie wiem. Jezeli bylaby to jednak hakone to teraz bede glowic czy jednak ta zielona czy inna. Zielonej jeszcze nie mam. Mam all gold i aureole. Ale te sa mi za zolte na to miejsce. Do cisa by super pasowaly, ale do hortensji i piwoni nie. No i co z ekranem z cisa. Chyba musialabym tam ograniczniki dac?By za blisko ekranu nie rosla?


To zieloną albo Albostriatę by się trochę od cisów odznaczała...mam ją i bardzo lubię
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
KasiaBawaria 13:12, 16 lut 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Masz fotke swojej? Ma ktos fotke zielonej?W necie sa, ale te zielone wydaja sie jakies ogromne.I jak to zrobic przy trawniku, by sie na niego nie wylewala?Bo przy koszeniu pewnie bede targac jej liscie kosiarka.
____________________
Zapraszam na kawe
Wiolka5_7 13:35, 16 lut 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
KasiaBawaria napisał(a)
Masz fotke swojej? Ma ktos fotke zielonej?W necie sa, ale te zielone wydaja sie jakies ogromne.I jak to zrobic przy trawniku, by sie na niego nie wylewala?Bo przy koszeniu pewnie bede targac jej liscie kosiarka.


____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
KasiaBawaria 14:04, 16 lut 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Jak dlugo juz ja masz?Rosnie tak wolno jak zolte odmiany? Widze,ze nie jest tak pstrokata jak moja. Jak myslisz, ktora bedzie bardziej pasowala do rozowych piwoni, hortensji i cisow?

____________________
Zapraszam na kawe
Wiolka5_7 14:12, 16 lut 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Mam ja 2 sezony,mam też Aureolę i All gold...to zalezy co lubisz? Mi pasują obydwie ja lubię kontrasty a zieloną zwykłą to Toszka ma
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
KasiaBawaria 14:31, 16 lut 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Tez lubie kontrasty. Tylko mam ich juz za duzo w ogrodzie. Na niektorych rabatach chce troche spokojniej miec, szczegolnie ze sa rozowe piwonie, hortensje i czosnki. A chcialabym zeby rozowe hortensje sie ladniej prezentowaly. Zdecydowalam sie na zielona. na mniejszej rabacie z innymi hortensjami wyprobuje albostriate dziekuje. Zobaczymy co z tego wyjdzie.Czy sie tam zaaklimatyzuja i czy efekt bedzie jaki oczekuje.
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies