Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Ewik 10:05, 16 lut 2018


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Możesz ciąć ją w kształty jakie tylko chcesz .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
KasiaBawaria 10:12, 16 lut 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ewik, ale rosnie wolniej od irgi? Bo ja musialam ciac trzy razy w roku,tak sie rozlazila. Znalazlam trzmieline Minimus, ktora rosnie niziutka. Ale nadal najbardziej podoba mi sie wersja z hakonechloa..
A ta carex morrowi ale zielona podstawowa wersja tez sie nie rozchodzi?
Tam sa ogolnie ciezkie warunki. Mialam na poczatku obwodke z cisa ale niestety chorowal, bo tam jest raz za sucho raz za mokro. Musi byc cos co wytrzyma te ilosci sniegu.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 10:26, 16 lut 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ewik- ja u ciebie mialam obwodle z cisa. Pieknie wygladaly hortensje i inne rosliny na tle ekranu z cisa a z przodu obwodki z niego. Ale dla niego u mnie bylo za mokro.

Ta carex morrowi mi sie podoba jako obwodka. Tylko w necie pisza, ze jest do zadarniania..hmm. Na pewno nie wypuszcza rozlogow Trzeba ja cieniowac zima?
____________________
Zapraszam na kawe
Wiolka5_7 10:29, 16 lut 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20541
Ja bym dała hakonechloa,fajnie bedzie się przewieszać a pomiedzy hortki cebulowe....szczerze zimozielone trawy w zimie wyglądają niespecjalnie, maja suche końce i trzeba wiosną je ściąc...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
KasiaBawaria 10:32, 16 lut 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Mi najbardziej pasuje hakone ale musialabym ograniczniki chyba wkopac by nie wrastala w ekra cisa? No i sciac ja wiosna tez musialabym. Moglabym ja posadzic dalej od palisady, gdzie sa lepsze warunki. Najgorsze sa przy samej palisadzie. 15 cm od niej juz jest ok. No wlasnie jak carex morrowi wyglada po zimie?
____________________
Zapraszam na kawe
as1112 10:44, 16 lut 2018

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Ewik, u Ciebie hakone bez okrycia w zimie daje radę?
Ja swoje przykryłam a przy zakupie Pani w szkółce powiedziała, że one raczej jednoroczne :\
KasiaBawaria 10:50, 16 lut 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
As- u nas mrozne zimy, bo -25 to nie rzadkosc, ale i mokre i mam hakone w kilku miejscach i daje rade.Tylko wazna jest przepuszczalna ziemia.I pierwszy rok jest krytyczny. Dlatego zawsze trzeba sadzic je wiosna.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 10:52, 16 lut 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Wiolka5_7 napisał(a)
Ja bym dała hakonechloa,fajnie bedzie się przewieszać a pomiedzy hortki cebulowe....szczerze zimozielone trawy w zimie wyglądają niespecjalnie, maja suche końce i trzeba wiosną je ściąc...

Tam tez sa piwonie..i z cebulowych narcyzy, musciari i czosnki ozdobne.
____________________
Zapraszam na kawe
as1112 11:05, 16 lut 2018

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
KasiaBawaria napisał(a)
As- u nas mrozne zimy, bo -25 to nie rzadkosc, ale i mokre i mam hakone w kilku miejscach i daje rade.Tylko wazna jest przepuszczalna ziemia.I pierwszy rok jest krytyczny. Dlatego zawsze trzeba sadzic je wiosna.


dziękuję Ci bardzo. Dałaś nadzieję, że moje przetrwają Okryłam je białą agrowłókniną gdyż jestem z północnej Polski. Uwielbiam je
as1112 11:10, 16 lut 2018

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Gardenarium napisał(a)


Możesz taką formę wyprowadzić ze świerka serbskiego, kula na pniu.


jeszcze mi się nasunęło pytanie, czy do świerków serbskich na pniu pasują liściaste? klony, trawy, hortensje? Wiem, że one lubią glebę zasadową a te z mojej rabaty raczej kwaśną ;\

Pomyślałam o tym, żeby rabatę z klonami globosum, które zimą nikną, przepleść- uzupełnić właśnie świerkami serbskimi na pniu 180 cm? Jakie towarzystwo byłoby dobre dla świerków i jaki jest ich system korzeniowy?

Tu chodzi o tę rabatę. Ona obecnie jest w stanie - do zmiany.
Zimno się zrobiło u nas więc widok jest jaki jest Pookrywałam maleństwa najpóźniej sadzone. Mam nadzieję, że tylko pierwszy rok taki "niewyględny".

Wokół klonów są rozplenice, pomiędzy hortensje karłowe vanille freise, derenie ivory halo a przed widoczne jeddeloh (wiem, wiem - za gęsto ).

Może ma Pani jakiś pomysł jak to sensownie ułożyć w całość, co usunąć, co dodać?

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies