Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 16:17, 16 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
as1112 napisał(a)


Wow Dopiero dostrzegłam Doczekałam się od Pani pięknego szkicu
Proszę tylko jeszcze o legendę

Edytuję bo zdecydowałam się zgadywać

I propozycja:

Trzy kule bukszpanowe na pniu, miłorząb Mariken, wokół bukszpanów żółte żurawki

II propozycja
buk, śliwa?, trzy trzmimeliny na pniu, zielone żurawki wokół bukszpanów?





I propozycja. Miłorząb, trzy kule bukszpan na pniu, pod nimi pozostaje Bobo. a z przodu te same turzyce po całości. W nich tulipany liliokształtne białe np. Sapporo.

II propozycja na szybko, buk kolumnowy bordowy, obwódka z bukszpanu, Imperata cylindrica 'Red Baron, Bobo zostają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:18, 16 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
KasiaBawaria napisał(a)
Jak dlugo juz ja masz?Rosnie tak wolno jak zolte odmiany? Widze,ze nie jest tak pstrokata jak moja. Jak myslisz, ktora bedzie bardziej pasowala do rozowych piwoni, hortensji i cisow?



Jaskrawa, czyli żółta.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
16:35, 16 lut 2018
Kochani zapytam was o zdanie, czym wypełnić rabatę, myślałam o miskantach hortensjach żurawkach i turzycach, miejsce słoneczne większość dnia i patrze na nie z tarasu,chciałabym też by była lekko zimozielona.

szerokość ok 2,5m, , niestety długa, ciężko ją złapać w całości

Ciekawa jestem waszych wizji

Gardenarium 16:47, 16 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moja wizja jest taka, aby nie sadzić sznurkami i na przemian, wyrzucić ten jeden iglak niby niwaki, ale szpeci. Wyrzucić też tą wierzbę (?wierzba?). Niesymetrycznie czyli nie na środku posadzić drzewo ładnie się przebarwiające, wyższe od tui i kolorystycznie odróżniające się. Mam nadzieję, że moja wizja przypadnie do gustu

Wtedy pod tym dopiero wypełniaj niższymi roslinami. To co jest teraz przed tujami źle wygląda.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
16:58, 16 lut 2018
Dzięki Danus, to małe czeka na nowego właściciela, zniknie na pewno
Gardenarium 17:36, 16 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No to fajnie, że chętny się znalazł Od razu się poprawi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
21:09, 16 lut 2018
Gardenarium napisał(a)
Moja wizja jest taka, aby nie sadzić sznurkami i na przemian, wyrzucić ten jeden iglak niby niwaki, ale szpeci. Wyrzucić też tą wierzbę (?wierzba?). Niesymetrycznie czyli nie na środku posadzić drzewo ładnie się przebarwiające, wyższe od tui i kolorystycznie odróżniające się. Mam nadzieję, że moja wizja przypadnie do gustu

Wtedy pod tym dopiero wypełniaj niższymi roslinami. To co jest teraz przed tujami źle wygląda.

Bez wierzby i floksów to by wyglądało tak


Po drugiej stronie kostki wsadziłam tulipanowca, przeważają u mnie drzewa z kolorem liści czerwonych i bordowych, z frontu mam 3 szt klonów red royal, przy samym tarasie są dwie wiśnie royal burgundy, a po przeciwnej stronie tej nieszczęsnej rabaty, którą pokazuje są dwie wiśnie pissardi, mają być trzy. Więc tak myślę co tu będzie pasować? Jaki kolor drzewka?
21:18, 16 lut 2018
Tulipanowiec sadzony wiosną więc nie wiem czy się zakimatyzował, całe lato wegetował, ale miał małe listki
dzika_roza 22:23, 16 lut 2018


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
no to jeszcze jedna
część, ta po lewej, dzięki Szefowej, została dopracowana (jedynie nie wiem czy lepiej kule z Danicy czy bukszpanu...).
Po prawej cały narożnik... dłuuugi, drzewa 100 cm od siatki, co 300 cm od siebie...

5 wiśni Umbraculifera.
Z tyłu miskanty ML, jako kontynuacja rabaty z hortensjami.
Jako front lawenda, na bocznej części 3 kule, Danica lub bukszpan.
Pomiędzy miskantami a lawendą czosnki ozdobne.

Wiem, że Danusia mówi, żeby nie dawać takiej symetrii, ale nie wiem jak to inaczej rozplanować...



I w realu fragment:
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Gardenarium 12:22, 17 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
MonikA napisał(a)
Tulipanowiec sadzony wiosną więc nie wiem czy się zakimatyzował, całe lato wegetował, ale miał małe listki


Często projektuję ogrody na zasadzie kontynuacji tego co po lewej stronie - na prawą stronę, więc masz dwie odrębne rabaty, i myslisz nad prawą stroną, ale może warto narysować ten front jako rzut z góry, wtedy ogród będzie spójny. Na zdjęciu nie sposób tego odzwierciedlić, bo są dwa zdjęcia, a nie jeden rzut ogrodu.

Mozna sobie kombinować, projektować i rysować, ale czy z tego wyjdzie dobrze? razcej nie, bo to będzie oderwane od siebie.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies