Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Jamroczek 10:34, 16 kwi 2018

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 116
as1112 napisał(a)
Witajcie,
mam pytanie odnośnie rabaty, która bardzo mi się podobała latem natomiast teraz, wczesną wiosną, niestety nie. Jest to rabata w przedogródku, widoczna z okna kuchni.
Rząd od ogrodzenia - berberysy, następnie rozplenica moudry i cała reszta to lawenda. Nie ma tu nic zimozielonego poza kulą na pniu ale latem wszystko ze sobą świetnie gra. Może dać coś innego na pniu, bardziej rozczochranego? a może dać obwódkę zimozieloną wokół całej rabaty? czy nie będzie tego za dużo. Tym bardziej, że rabata sąsiednia ma już trzy zielone lizaki a cały przedogródek duży nie jest.
Może macie jakiś pomysł? A może po prostu jestem mało cierpliwa i powinnam czekać




A może po prostu dużo cebulowych? Ja dałabym obwódkę z krokusów gęsto posadzonych a w środku dużo tulipanów kolorowo by było na wiosnę a nie zabrałoby miejsca roślinom, które już rosną.
Jamroczek 10:39, 16 kwi 2018

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 116
Fama napisał(a)
witajcie, przepraszam, że ja znów z tą rabatą Może tym razem ktoś coś odpisze dokupiłam drugą śliwę dziecięcą, drzewka na razie stoją w donicachi chcę dokupić hortebsje, tylko zastanawiam się jakie. Obok tego drzewka po lewej są dwie horyensje anabelle,dokupić im inne anabelki,czy też np vanille fraise? I ile sztuk, myslałam o dokupieniu dwóch hortensji,dwie posadzić między drzewkami i po jednej po bokach. Z przodu między bukszpanami bordowe żurawki. Co sądzicie?

Pomysł bardzo fajny tylko śliwy wydają mi się nisko szczepione, czy anabelki ich nie pożrą? Teraz stoją w doniczkach, po wkopaniu będą jeszcze niższej. Ja dałabym troszkę wyższe drzewka.
DorKa 12:28, 16 kwi 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Bardzo Was proszę o pomoc w zaprojektowaniu rabaty jn. Wystawa południowa. Szerokość od 1,5 do 4m po łuku. Szara linia to ścieżka . Póki co punktem wyjścia są 3 nigry posadzone o 3 m. Reszta roślin , która się tam znajduje do usunięcia.Hortki mogą być( pomimo,że mam na każdej rabacie ) , dużo zimozielonych, traw .
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie. Co rok coś zmieniam i marzę o tym,żeby ten był ostatnim

____________________
Dorka Zakręcony ogród
as1112 15:04, 16 kwi 2018

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Dzięki dziewczyny za kolejne propozycje Wszystkie są bardzo ciekawe i szczerze mówiąc teraz muszę grubo pomyśleć co zrobić
LewOgrodowy 17:53, 16 kwi 2018


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
Ponowię prośbę. Może coś pomożecie? Z góry dziękuję.
____________________
Monika
Fama 20:45, 16 kwi 2018

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
frezja, as1112 bardzo dziękuję za zainteresowanie moim tematem tam na siatkę powoli wchodzi bluszcz
As1112, a ile hortensji anabelle byś dodała?
Czy drzewka są w miarę dobrze ustawione wzgledem siebie? W tym ustawieniu to chyba dwie dodatkowe anabelki koło drugiej wiśni dziecięcej możnaby dać? Ewentualnie co jeszcze?
____________________
Ciasny ale własny
Fama 21:45, 16 kwi 2018

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
Jamroczek napisał(a)

Pomysł bardzo fajny tylko śliwy wydają mi się nisko szczepione, czy anabelki ich nie pożrą? Teraz stoją w doniczkach, po wkopaniu będą jeszcze niższej. Ja dałabym troszkę wyższe drzewka.

One są faktycznie nisko szczepione, na 120 cm. Te śliwy dziecięce ogólnie są opisane jako małe krzewy i ciężko dostać coś wyższego. W ramtym roku na nie polowałam,ale były tyllo szczepione na 90,więc te zakypione przeze mnie 120 jest znacznie wyższe. Anabelki będę misko ciać, a te śliwy mają gałęzie rosnące do góry,więc może bedzie ok.
____________________
Ciasny ale własny
madeczkam 10:04, 17 kwi 2018


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 139
Witam,

prosze o podpowiedź mam rozplenice "Lady U" i chce dosadzic rozchodnika gdzie go umieścić obok za czy przed? Pozdrawiam serdecznie
to_ja_S 10:42, 17 kwi 2018

Dołączył: 30 sie 2016
Posty: 5

podpowiedzcie proszę co możnaby ładnego posadziś pod okno, na stronie północnej, co rośnie do mniej więcej 1,5m wysokości?
Całe miejsce do obsadzenia.
madeczkam 11:33, 17 kwi 2018


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 139
to_ja_S napisał(a)

podpowiedzcie proszę co możnaby ładnego posadziś pod okno, na stronie północnej, co rośnie do mniej więcej 1,5m wysokości?
Całe miejsce do obsadzenia.


u nas jest trzcinnik Karl Forester bezproblemowy nasadz dość gesto i z przodu może jezówki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies