Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Betka 12:21, 27 kwi 2018


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
A może coś takiego przepraszam za jakość szkicu ale porostu miałam natchnienie haha ha i musiałam przelać je na papier
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
ren133 13:11, 27 kwi 2018


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
akak napisał(a)
ren133 zgadzam się, że porządnie nawet wskazane , bo w tej chwili wygląda fatalnie
obecna rabata ma głębokość 1,30m i jeśli wprowadzę tuje (co ma sens) to miskanty już się nie zmieszczą.
ale bardzo dziękuję za koncepcję


A nie możesz jej poszerzyć? tak do 2m?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 13:14, 27 kwi 2018


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
sandras09 napisał(a)
wklejam zdjęcie


a pokazałabyś kilka ujęć ogrodu żeby zorientować się w jego charakterze?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
sandras09 13:24, 27 kwi 2018

Dołączył: 31 maj 2017
Posty: 9
frezja napisał(a)

To miejsce na rabatę nie pasuje. Lepiej po obu stronach.
Na tle płotka jak najbardziej jakieś drzewka.



Ja chciałam przysłonić trochę właśnie wiatkę (stół i ławki, grill) zielenią i kwitnącymi kwiatami. Nie chce tam nic wysokiego bardzo , jakiś iglak na nóżce i niższe krzaczki . Co do drzew to mam ich sporo za wiatką i z prawej strony wiatki. Z przodu nie chcę drzew.
sandras09 13:25, 27 kwi 2018

Dołączył: 31 maj 2017
Posty: 9
ren133 napisał(a)


a pokazałabyś kilka ujęć ogrodu żeby zorientować się w jego charakterze?

Ok, zrobię parę zdjęć dziś i wrzucę po pracy.
deenbee 21:10, 27 kwi 2018

Dołączył: 27 maj 2016
Posty: 23
Proszę o podpowiedź - mam jedno wyjątkowo paskudne miejsce przy domu, chciałabym posadzić przed tujami coś, co będzie spływać na murek i go zamaskuje, najlepiej jasnego, żeby rozświetlić. Stanowisko półcieniste.

Ew może da się posadzić też coś za tujami, co wspięło by się po murze sąsiada? Tylko nic zbyt ekspansywnego, żeby nie zaatakowało sąsiada i nie weszło zbytnio na garaż.



Przepraszam za graty na zdjęciu
Fama 21:27, 27 kwi 2018

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
deenbee napisał(a)
Proszę o podpowiedź - mam jedno wyjątkowo paskudne miejsce przy domu, chciałabym posadzić przed tujami coś, co będzie spływać na murek i go zamaskuje, najlepiej jasnego, żeby rozświetlić. Stanowisko półcieniste.

Ew może da się posadzić też coś za tujami, co wspięło by się po murze sąsiada? Tylko nic zbyt ekspansywnego, żeby nie zaatakowało sąsiada i nie weszło zbytnio na garaż.



Przepraszam za graty na zdjęciu
po murze nie ekspansywnie pnąć mogłaby się żółta trzmielina np emerald gold, a z murku zwieszać by się mogła tojeść rozesłana
____________________
Ciasny ale własny
frezja 21:29, 27 kwi 2018


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
deenbee napisał(a)
Proszę o podpowiedź - mam jedno wyjątkowo paskudne miejsce przy domu, chciałabym posadzić przed tujami coś, co będzie spływać na murek i go zamaskuje, najlepiej jasnego, żeby rozświetlić. Stanowisko półcieniste.

Ew może da się posadzić też coś za tujami, co wspięło by się po murze sąsiada? Tylko nic zbyt ekspansywnego, żeby nie zaatakowało sąsiada i nie weszło zbytnio na garaż.



Przepraszam za graty na zdjęciu
Może Jaśmin nagokwiatowy ??
____________________
Ewa - Ogrodowy song
sandras09 08:31, 28 kwi 2018

Dołączył: 31 maj 2017
Posty: 9
ren133 napisał(a)


a pokazałabyś kilka ujęć ogrodu żeby zorientować się w jego charakterze?
[/quote
Wrzucam kilka zdiec . Mało widać na fotkach bo niektore rośliny dopiero się budzą ze snu. Ogólnie w ogrodzie dominuje kolor różowy i biały i fiolet. Mam takie rośliny:bukszpan,zurawki,hortensje,róże fair, lawendy,trzmielina...
sandras09 08:35, 28 kwi 2018

Dołączył: 31 maj 2017
Posty: 9
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies