Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

madeczkam 06:43, 07 maj 2018


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 139
Fruzia napisał(a)
Witam serdecznie.
Ja swoją przygodę z projektowaniem ogrodu właśnie zaczynam☺. I bardzo proszę o podpowiedź. Wzdłuż płotu będę sadzić tuje gerderland. Mam zamiar sadzić je od płotu betonowego 50cm a przerwa między tujami 70cm. Ma Nas zasłonić od drogi i od wiatru z zachodu, Bo potrafi powiać. Czy to wystarczające odległości? Ta część działki jest w pełnym słońcu. Chciałabym też zrobić rabatę ( Już nawet zaczęłam zrywać trawę). Mam już posadzonych: 5 rododendronów, 1 azalie, 2 magnolie, 3 hortensje, 2 piwonie czekają w doniczkach, 2 jabłonki, bez, 2 laurowiśnie , kalina. Wszystko jest do przesadzenia. Ale nie bardzo mam pomysł na to wszystko. Przeznaczyłam na to 160cm od plotu Proszę o pomoc.

cięzko mi doradzic ale maacie piekny kawał działki do zagospodarowania będzie pieknie inspiracji poszukaj w ogrodzie "Lawendowy zawrót głowy" jest przepiękny
madeczkam 06:45, 07 maj 2018


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 139
Fruzia napisał(a)
Witam serdecznie.
Ja swoją przygodę z projektowaniem ogrodu właśnie zaczynam☺. I bardzo proszę o podpowiedź. Wzdłuż płotu będę sadzić tuje gerderland. Mam zamiar sadzić je od płotu betonowego 50cm a przerwa między tujami 70cm. Ma Nas zasłonić od drogi i od wiatru z zachodu, Bo potrafi powiać. Czy to wystarczające odległości? Ta część działki jest w pełnym słońcu. Chciałabym też zrobić rabatę ( Już nawet zaczęłam zrywać trawę). Mam już posadzonych: 5 rododendronów, 1 azalie, 2 magnolie, 3 hortensje, 2 piwonie czekają w doniczkach, 2 jabłonki, bez, 2 laurowiśnie , kalina. Wszystko jest do przesadzenia. Ale nie bardzo mam pomysł na to wszystko. Przeznaczyłam na to 160cm od plotu Proszę o pomoc.


www.ogrodowisko.pl/watek/4837-lawendowy-zawrot-glowy
Fruzia 11:53, 07 maj 2018

Dołączył: 03 maj 2018
Posty: 5
Widzę, że nikt nie chce mi doradzić co z czym ... Nawet jedna duszyczka szkoda
Fruzia 11:54, 07 maj 2018

Dołączył: 03 maj 2018
Posty: 5
Teraz zobaczyłam. Dziękuje
Fruzia 11:57, 07 maj 2018

Dołączył: 03 maj 2018
Posty: 5
Teren spory, ale musi znaleźć się tam jeszcze miejsce na mały plac zabaw dla dzieci i miejsce na bieganie i zabawę dla nich.
madeczkam 12:36, 07 maj 2018


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 139
Fruzia napisał(a)
Teren spory, ale musi znaleźć się tam jeszcze miejsce na mały plac zabaw dla dzieci i miejsce na bieganie i zabawę dla nich.


więc warto zacząć od obsadzenia płotu własnie tuje w wielu ogrodach widziałam zywopłoty z swierka serbskiego zazieleni sie dookoła i juz bedzie przytulny ogród
madeczkam 12:39, 07 maj 2018


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 139
Fruzia napisał(a)
Teraz zobaczyłam. Dziękuje
naprawde warto przesledzic ogród którego zalinkowałam zobaczysz jak w szybkim czasie właścicielka wyczarowała bajeczny ogród
Visterio 13:09, 07 maj 2018


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
Witam serdecznie,
Przymierzam się do obsadzenia działki szpalerem tui szmaragd. Biorąc pod uwagę kształt działki (prostokąt) w celu urozmaicenia chciałbym w rogach działki posadzić drzewka.

Doradźcie proszę jakie drzewka rekomendujecie.
Zależy mi aby nie były zbyt duże (jako że będzie za nimi szpaler tui, nie chce aby za bardzo śmieciły. Przed przed drzewkiem chce posadzić rządek cisów albo bukszpanów zgodnie z obrysem rabaty. Myślałem o gatunkach "katalpa nana" i "klon kulisty czerwony" bardzo mi się podoba nie wiem czy to słuszny wybór.
madeczkam 13:44, 07 maj 2018


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 139
Visterio napisał(a)
Witam serdecznie,
Przymierzam się do obsadzenia działki szpalerem tui szmaragd. Biorąc pod uwagę kształt działki (prostokąt) w celu urozmaicenia chciałbym w rogach działki posadzić drzewka.

Doradźcie proszę jakie drzewka rekomendujecie.
Zależy mi aby nie były zbyt duże (jako że będzie za nimi szpaler tui, nie chce aby za bardzo śmieciły. Przed przed drzewkiem chce posadzić rządek cisów albo bukszpanów zgodnie z obrysem rabaty. Myślałem o gatunkach "katalpa nana" i "klon kulisty czerwony" bardzo mi się podoba nie wiem czy to słuszny wybór.


Platan z kulista koroną
brzydula 13:51, 07 maj 2018

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Visterio napisał(a)
Witam serdecznie,
Przymierzam się do obsadzenia działki szpalerem tui szmaragd. Biorąc pod uwagę kształt działki (prostokąt) w celu urozmaicenia chciałbym w rogach działki posadzić drzewka.

Doradźcie proszę jakie drzewka rekomendujecie.
Zależy mi aby nie były zbyt duże (jako że będzie za nimi szpaler tui, nie chce aby za bardzo śmieciły. Przed przed drzewkiem chce posadzić rządek cisów albo bukszpanów zgodnie z obrysem rabaty. Myślałem o gatunkach "katalpa nana" i "klon kulisty czerwony" bardzo mi się podoba nie wiem czy to słuszny wybór.


platan, dąb klonolistny, ambrowiec - moje ulubione i chciałabym je mieć. Zastanów się jeszcze czy nie zmieścisz dwóch obok siebie. Ja sadziłam pojedyncze egzemplarze i teraz żałuje bo zrobił się jakiś taki bałagan.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies