Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

mmeg 18:05, 03 maj 2018

Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 89
frezja napisał(a)


Proszę zapytać szefowej


Przejrzałam cały wątek i szefowa pisze,że sama ma tak blisko posadzonego buka, no więc nie będę jej już glowy zawracać Ponadto pisałam do jednej ze szkółek i odpowiedzieli mi, żeby buka kolumnowego sadzic min 1 m od domu..
mmeg 18:06, 03 maj 2018

Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 89
Dziękuję wszystkim bardzo za porady!
romaya 19:44, 03 maj 2018

Dołączył: 02 lut 2018
Posty: 44
Zaczynam właśnie prace nad zmianą zakupionego terenu w ogród. Przy wjeździe takie kwiatki:



W wątku o topiarach zapytałam o cięcie, tu proszę o pomoc z ogarnięciem całej rabaty. Wiem, że przede wszystkim muszę usunąć darń. Co później? Czy cisy mają szansę na atrakcyjne towarzystwo? Rosną od kilkunastu lat przy tym murku oporowym. Średnica każdego to co najmniej 1,5 m, pewnie więcej. Rozstawa ok. 2,5-3 m, szerokość "rabaty" ok. 1 m, a jej długość 12 m.

Za nimi w tej chwili truskawki - do przesadzenia po tegorocznym owocowaniu.

Bardzo proszę o pomoc
____________________
Magda Daleko od szosy
frezja 20:06, 03 maj 2018


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
mmeg napisał(a)


Przejrzałam cały wątek i szefowa pisze,że sama ma tak blisko posadzonego buka, no więc nie będę jej już glowy zawracać Ponadto pisałam do jednej ze szkółek i odpowiedzieli mi, żeby buka kolumnowego sadzic min 1 m od domu..


Czyli będzie dobrze Powodzenia w takim razie.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Fruzia 00:04, 04 maj 2018

Dołączył: 03 maj 2018
Posty: 5
Witam serdecznie.
Ja swoją przygodę z projektowaniem ogrodu właśnie zaczynam☺. I bardzo proszę o podpowiedź. Wzdłuż płotu będę sadzić tuje gerderland. Mam zamiar sadzić je od płotu betonowego 50cm a przerwa między tujami 70cm. Ma Nas zasłonić od drogi i od wiatru z zachodu, Bo potrafi powiać. Czy to wystarczające odległości? Ta część działki jest w pełnym słońcu. Chciałabym też zrobić rabatę ( Już nawet zaczęłam zrywać trawę). Mam już posadzonych: 5 rododendronów, 1 azalie, 2 magnolie, 3 hortensje, 2 piwonie czekają w doniczkach, 2 jabłonki, bez, 2 laurowiśnie , kalina. Wszystko jest do przesadzenia. Ale nie bardzo mam pomysł na to wszystko. Przeznaczyłam na to 160cm od plotu Proszę o pomoc.
madeczkam 11:30, 04 maj 2018


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 139
Dzien dobry, prosze o porade jakie miskanty mogę posadzić w kompozycji z dereniem sibrica? myslę o posadzeniu za dereniem w szpalerze pozdrawiam gorąco
Fama 09:55, 05 maj 2018

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
W kompozycjach Danusi widziałam w takim zestawiebiu Gracillimus albo Variegata albo Silberspinne. Sibirica jest bardzo wysoka, chyba, że bedziesz ją nisko wiosną ciachać przy ziemi, to wtedy mogą być za.
____________________
Ciasny ale własny
madeczkam 11:56, 05 maj 2018


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 139
Fama napisał(a)
W kompozycjach Danusi widziałam w takim zestawiebiu Gracillimus albo Variegata albo Silberspinne. Sibirica jest bardzo wysoka, chyba, że bedziesz ją nisko wiosną ciachać przy ziemi, to wtedy mogą być za.


dziekuję chciałabym nisko je ciąć wiosna wiec jak najbardziej miskant nie zginie Silberspinne mam, ale w innej kompozycji więc może podziele kępy i rozsadze pozdrawiam serdecznie i miłej soboty
Beata21 22:05, 06 maj 2018


Dołączył: 06 maj 2018
Posty: 1
Witam serdecznie jestem tu nowa i potrzebuje waszej pomocy w zagospodarowaniu rabaty od strony południowej,słońce jest więc tam praktycznie cały dzień.Rabata jest w kształcie koła i nie mam kompletnie pomysłu na jej obsadzenie.W tej chwili została tylko tuja szmaragd,dwa berberysy i bukszpan.Wcześniej była tam wierzba i piwonie ale wierzba zaslaniala te piwonie i słabo rosły.Proszę o pomoc ,z góry dziękuję i pozdrawiam!
madeczkam 06:37, 07 maj 2018


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 139
Beata21 napisał(a)
Witam serdecznie jestem tu nowa i potrzebuje waszej pomocy w zagospodarowaniu rabaty od strony południowej,słońce jest więc tam praktycznie cały dzień.Rabata jest w kształcie koła i nie mam kompletnie pomysłu na jej obsadzenie.W tej chwili została tylko tuja szmaragd,dwa berberysy i bukszpan.Wcześniej była tam wierzba i piwonie ale wierzba zaslaniala te piwonie i słabo rosły.Proszę o pomoc ,z góry dziękuję i pozdrawiam!


może Ambrowiec podsadzony lawendą lub tawuły dereń lub pęcherznica też słoneczko lubią
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies