Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Wrzos 23:49, 05 cze 2018


Dołączył: 31 maj 2012
Posty: 128
Dziękuję Sylwik69 za Twoją opinię
Renata
monias82 12:47, 06 cze 2018

Dołączył: 06 cze 2018
Posty: 4
witam, od dawna przeglądam już to forum, jest naprawdę super
chcę troszkę pozmieniać w swoim ogrodzie, potrzebuję pomocy
rabata przed domem, strona północna
chcę na niej zostawić bukszpany a cisy i rododendrony przesadzić tylko nie wiem co zamiast tych roślinek wsadzić, myślałam o wrzosach i lawendzie, aurea nana albo nana gracilis a może coś szczepionego na pniu
w ogrodzie mam jeszcze świerki conica, tuhje smaragdy, aurea nana, nana gracilis tuhje danica, lawendy, róże na pniu i rabatowe i jeszcze kilka rodzajów świerków, magnolie, juki
jeśli ktoś ma jakiś pomysł chętnie skorzystam z pomocy
monias82 12:50, 06 cze 2018

Dołączył: 06 cze 2018
Posty: 4
a to moja rabata
kamil_360 23:58, 06 cze 2018


Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 103
witam,,

mam takie pytanie niepoparte zdjęciem:
co posadzić pod długim żywopłotem na wystawie południowej?
Żywopłot jest z żywotnika, łączy dwie rabaty a zależałoby mi na dość wąskim podsadzeniu go. Myślałem o jałowcach płożących/irdze płożącej lub miskantach i hoertensjach bukietowych...
chodzi o to by było to w miarę wąskie i stonowane przełamanie monotonii trawnik-żywopłot.

z góry dziękuję za Wasze sugestie
Kamil
____________________
Kamil Cel: podrasować własny ogród
Pszczelarnia 09:28, 07 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mogą być miskanty (z jasnym paskiem) ale z czasem też żywopłot zabierze im wodę i trzeba będzie bardzo o trawy dbać (podlewać i użyźniać ziemię).

Posadzenie irgi i jałowców (tych nie poleca się, bo bardzo chorują i się rozrastają) będzie dawało taki szok optyczny (wysoki żywopłot, niskie płożące irgi).


Hortensjom nie będzie dobrze pod żywotnikami od południa.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
monias82 10:41, 07 cze 2018

Dołączył: 06 cze 2018
Posty: 4
czy ktoś ma jakiś pomysł na zmiany
kamil_360 11:52, 07 cze 2018


Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 103
Pszczelarnia napisał(a)
Mogą być miskanty (z jasnym paskiem) ale z czasem też żywopłot zabierze im wodę i trzeba będzie bardzo o trawy dbać (podlewać i użyźniać ziemię).

Posadzenie irgi i jałowców (tych nie poleca się, bo bardzo chorują i się rozrastają) będzie dawało taki szok optyczny (wysoki żywopłot, niskie płożące irgi).


Hortensjom nie będzie dobrze pod żywotnikami od południa.


Dziękuję za odpowiedź.
żywopłot będzie docelowo na wys. 1,80-1,90 m.
Myślałem o hortensjach bukietowych, które mogą być na wystawie nawet południowej - oczywiście pod warunkiem systematycznego podlewania.
Innym jeszcze pomysłem jaki do tej pory miałem był niski (do 50 cm) żywopłot z ostrokrzewu odm. 'Variegata'.

Może masz lepsze pomysły?
____________________
Kamil Cel: podrasować własny ogród
Martaka88 13:25, 11 cze 2018

Dołączył: 11 kwi 2018
Posty: 41
Witajcie,

Doradzcie proszę o co dosadzić do rabaty w wystawie wschodniej.

Tuż za rządem funkii było sporo krzewów irysów, kóre były wyżesz od funkii- taka oto skarpa z zachowaniem podziału na wysokość, teraz one przekwitły, zostały mi same sciete zielone sztywne habazie wygląda to źle

chce się chyba pozbyc tych irysów, gdzies je przesadzic na drugi rok, ale pytanie- co teraz wstawic zamiast nich? żeby pasowało do funkii ( juz mają napewno kilka lat, są bardzo duże) żeby tworzyło za nimi wyższą ścianę.

z góry dzięki za porady
monias82 17:01, 11 cze 2018

Dołączył: 06 cze 2018
Posty: 4
jestem nowa na tym forum i nie do końca wiem jakie panują tu zasady
ale zerknijcie proszę na moją rabatkę i pomóżcie
monias82
Balea 18:25, 11 cze 2018


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
gosiacz22 napisał(a)
Witam,
Wzdłuż ogrodzenia mam posadzone szmaragdy a przed nimi 7 hortensji Melba Fraise.Przed nimi planuję rozplenicę japońską Hameln i myślałam jeszcze żeby wśród hortensji posadzić może ze 3 miłorzęby Mariken szczepione i tutaj mam pytanie ile od tuj powinnam posadzić miłorzęby i czy lepiej je posadzic bliżej traw czy hortensji. Planuję kupić jak najwyżej szczepione czyli 150-160 bo wyżej szczepione chyba nie występują. Będę wdzięczna za pomoc. I jeszcze ile od hortensji wsadzić rozplenicę Hameln?



Dziekuje bardzo za dorade
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies