Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

magduska85 14:50, 29 maj 2018


Dołączył: 12 kwi 2017
Posty: 24
madeczkam napisał(a)


trzcinnik Karl Forester posadzony w rzędach naprzemiennnie on szybko rusza a w czerwcu juz jest wysoki pieknie kwitnie polecam mamy u siebie i jest bezproblemowy mozesz pomiedzy wsadzic jeżówki




Dziękuję przepięknie
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7596-nieciasny-i-wlasny
iwonkap 14:51, 29 maj 2018

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
agal452 napisał(a)
Witam
Bardzo proszę o podpowiedź jak nazywają się drzewka na pniu na załączonym zdjęciu (trzy kulki)?


na 99% to jest trzmielina
magduska85 14:52, 29 maj 2018


Dołączył: 12 kwi 2017
Posty: 24
alis napisał(a)


Witaj, witaj, okolice Zamościa to już prawie moje okolice
Ja dobrze na projektowaniu się nie znam, ale same trawy to za mało Zimą trawy można powiązać, ale wiosną łyso będzie. A co powiesz na kule (bukszpanowe/ cisowe) poprzeplatane ML? Tylko nie wiem czy ML nie będą za wysokie.
Jak tutaj
albo lizaki na pniu/stożki z trawami/żurawkami w nogach
jak tutaj ostatnie zdjęciaczy tutaj trzmieliny na pniu

To tylko kilka propozycji z cudnych ogrodów jakie są na O.




Urocze

dziękuję za podpowiedź od razu jakieś koncepcje bliżej się kreślą
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7596-nieciasny-i-wlasny
Gintura 21:25, 29 maj 2018

Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 183
frezja napisał(a)


Zakątek wygląda na ciemny i drzewa wybrałaś o ciemnych liściach. Może coś żółtego, np. klon Odessanum ?? tak głośno myślę.

dzięki
może zdjęcie nie jest najlepsze robione pod wieczór po bokach będzie miał żółte tuje i jakoś widzę tam czerwień może to jest lepiej doświetlone zdjęcie choć z zeszlego roku

madeczkam 06:33, 30 maj 2018


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 139
Aleksandra napisał(a)
Witam,

bardzo dziękuję za odp. już powoli traciłam nadzieję Nie mam traw w ogrodzie i się na nich kompletnie nie znam (na gatunkach), bardzo mi się podobają, ale sama dobierać ich nie potrafię. Myślałam o jakieś zimozielonej kompozycji, ponieważ jest to widok z tarasu i chciałam mieć ładny widok cały rok. Niestety nie mam pomysłu... Kamyczki granitowe będą oczywiście - jako kontynuacja obwódki bukszpanowej (widać je na moim wątku: "Ogród- moja pasja i tęsknota za wolnością", tylko co w nich? Chciałabym uporządkować krok po kroku te rabaty (przód ogrodu już jest ok), teraz kolej na cześć główną przed tarasem i przy płocie. Dążę do ogrodu zadbanego, eleganckiego, jednak wcześniejsze nasadzenia muszą być zmodyfikowane, aby takowy powstał. Dlatego w dalszym ciągu byłabym wdzięczna za wszelki inspiracje I dziękuję za mile słowa madeczkam


trawy zima wygladaja malowniczo szczegolnie oszronione kłosy mam duzo nasadzen w komozycjach z trzcinnikiem Karl Forester w maju jest juz pokazny w czerwcu sa juz piekne kłosy pięknie wyglada połaczony z jezówkami albo liliowcami sielska kompozcja
madeczkam 06:41, 30 maj 2018


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 139
Aleksandra napisał(a)
Witam,

bardzo dziękuję za odp. już powoli traciłam nadzieję Nie mam traw w ogrodzie i się na nich kompletnie nie znam (na gatunkach), bardzo mi się podobają, ale sama dobierać ich nie potrafię. Myślałam o jakieś zimozielonej kompozycji, ponieważ jest to widok z tarasu i chciałam mieć ładny widok cały rok. Niestety nie mam pomysłu... Kamyczki granitowe będą oczywiście - jako kontynuacja obwódki bukszpanowej (widać je na moim wątku: "Ogród- moja pasja i tęsknota za wolnością", tylko co w nich? Chciałabym uporządkować krok po kroku te rabaty (przód ogrodu już jest ok), teraz kolej na cześć główną przed tarasem i przy płocie. Dążę do ogrodu zadbanego, eleganckiego, jednak wcześniejsze nasadzenia muszą być zmodyfikowane, aby takowy powstał. Dlatego w dalszym ciągu byłabym wdzięczna za wszelki inspiracje I dziękuję za mile słowa madeczkam


możesz zainspirować sie ogrodem "Na zielonej trawce" https://www.ogrodowisko.pl/watek/7289-na-zielonej-trawce?page=418
Balea 19:06, 31 maj 2018


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
Witam,

chcialam zrobic taki rabat jak na moim rysunku ale nie do konca wiem, jakie dokladnie rosliny tam posadzic aby to tak jak narysowalam wygladalo i mniejwiecej mialo takie proporcje.
To miejsce jest w polcieniu. To znaczy do godz. 16 slonce a pozniej juz tylko cien.

Mam takie pytania:

1. jakie dzewko posadzic? Myslalam o hakuro nishiki, wisni umbra, Prunus laurocerasus Novita lub macie jakies inne pomysly?

2. Jaka trawa, aber byla dosc wysoka i rowniez jesiena ladnie wygladala?

3. Co posadzic przed limkami i ile tych limek tam posadzic?

4. Jaka szeroka i gleboka zrobic ta rabate?

Pozdrawiam
Balea


Gardenarium 14:41, 03 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odwróciłam zdjęcie



4-5 metrów szer. a hortensje chyba niepotrzebnie aż w dwóch rzędach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gosiacz22 23:23, 03 cze 2018


Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 197
Witam,
Wzdłuż ogrodzenia mam posadzone szmaragdy a przed nimi 7 hortensji Melba Fraise.Przed nimi planuję rozplenicę japońską Hameln i myślałam jeszcze żeby wśród hortensji posadzić może ze 3 miłorzęby Mariken szczepione i tutaj mam pytanie ile od tuj powinnam posadzić miłorzęby i czy lepiej je posadzic bliżej traw czy hortensji. Planuję kupić jak najwyżej szczepione czyli 150-160 bo wyżej szczepione chyba nie występują. Będę wdzięczna za pomoc. I jeszcze ile od hortensji wsadzić rozplenicę Hameln?
____________________
Gosia Raczkujący ogród u Gosi
kariko 18:51, 04 cze 2018

Dołączył: 13 cze 2016
Posty: 127
Witam,

wiem, że pogoda nie sprzyja, aby odpowiadać na posty, ale może ktoś doradzi; wymyśliłam coś takiego:

Tło - wysokie smaragdy - już są
Dużo słońca

Od lewego rogu: świerk czarny aurea, obok miskant variegatus, hortensje vanille fraise, między nimi śliwa wiśniowa pissardi (nie było nigry) i znów miskant ten sam; przed hortensjami cyprysiki groszkowe filifera aurea nana; potem jajowaty placyk żwirowy z obwódką z lawendy od tyłu, w środku trzy trzmieliny na pniu; do tego jeszcze kulki bukszpanowe i może konwalnik; dalej w prawo świerk biały pendula, a za nim grujecznik pendula podsadzony trzema kulami z bukszpanu i ostrokrzewem golden gem

Nie wiem, czy to ma jakikolwiek sens? Czy nie będzie za pstrokato?
Wszystkie drzewa mam już zakupione, hortensje też, reszta jeszcze nie.
Bardzo dziękuję z góry za wszelkie porady
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies