Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Mary 08:37, 24 maj 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Ana141 napisał(a)
Potrzebuję porady bo już sama nie wiem co robić. Mam przed domem taki kawałek terenu który czeka na zagospodarowanie po ustawieniu domku narzędziowego. Mąż najchętniej wysypałby tam kamienie bo dawniej jak rosła tam trawa było pełno mchu. Mnie się to nie podoba.

Tu z boku między kostką a domkiem chciałam coś posadzić, tylko przez większość dnia jest tu cień. Co byście polecili i zeby jeszcze ładnie kwitneło?
I jeszcze co z terenem dojścia do domku?

Kompletnie nie mam pomysłu co tu zrobić

Może funkie, jarzmianki, orliki, zielonożółte żurawki, hakonechloa, parzydełko blekolistne.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
sarenka 13:13, 25 maj 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Chciałbym poprosić o porade
Jaką szerokość powinna mieć rabata ( takie minimum przy ścianie domu jeśli planujesz posadzić hortensje ( z tych niskich co to dorastają do 1-1,2 wys)

Myślę aby obwódkę zrobić z żurawek naznisne z trawami- tylko jakie niskie trawy będą się ładnie komponować?
____________________
Magda W samym sloncu
Pszczelarnia 13:39, 25 maj 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sarenka napisał(a)
Chciałbym poprosić o porade
Jaką szerokość powinna mieć rabata ( takie minimum przy ścianie domu jeśli planujesz posadzić hortensje ( z tych niskich co to dorastają do 1-1,2 wys)

Myślę aby obwódkę zrobić z żurawek naznisne z trawami- tylko jakie niskie trawy będą się ładnie komponować?


100-120 cm głębokości.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sarenka 14:33, 25 maj 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Pszczelarnia napisał(a)


100-120 cm głębokości.

Dzięki
____________________
Magda W samym sloncu
Aleksandra 07:48, 28 maj 2018


Dołączył: 16 kwi 2012
Posty: 45
Witam serdecznie Wszystkich Pasjonatów Ogrodowiska. Prosiłabym o poradę, jak na nowo zagospodarowac dwie rabatki przed tarasem. Stare kompozycje wprowadzały za wiele chaosu i postanowilismy z męzem coś zmodyfikować. Danusiu, czy mogłabym prosić o rzut oka i wskazówki? Z góry dziękuję. Każda krytyka i porady sa dla mnie na miarę złota Chodzi o miejsca, gdzie są dwa polkola, gdzie wczesniej byly berberysy i tawuly + juki, a teraz jest wszystko wykopana. Stawiam na ogrod zadbany i elegancji (myslalam o cisach kulach, na niskich nozkach lub bonsai, ale nie wiem, czy one będą pasowały? A może zmienić ksztalt rabat? Proste linie? Wymienic pozostale rosliny? Jestem otwarta na każde piękne propozycje/kompozycje Chcialabym wprowadzic mniej gatunków/ grupami w ogrodzie, tak jak radzi nasza Danusia

Bylo:




Jest i nie wiem jak byc powinno:



Dziekuje.
____________________
Monti - Ogród- moja pasja i tęsknota za wolnością
agal452 11:50, 29 maj 2018

Dołączył: 29 maj 2018
Posty: 25
Witam
Bardzo proszę o podpowiedź jak nazywają się drzewka na pniu na załączonym zdjęciu (trzy kulki)?
madeczkam 13:14, 29 maj 2018


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 139
Aleksandra napisał(a)
Witam serdecznie Wszystkich Pasjonatów Ogrodowiska. Prosiłabym o poradę, jak na nowo zagospodarowac dwie rabatki przed tarasem. Stare kompozycje wprowadzały za wiele chaosu i postanowilismy z męzem coś zmodyfikować. Danusiu, czy mogłabym prosić o rzut oka i wskazówki? Z góry dziękuję. Każda krytyka i porady sa dla mnie na miarę złota Chodzi o miejsca, gdzie są dwa polkola, gdzie wczesniej byly berberysy i tawuly + juki, a teraz jest wszystko wykopana. Stawiam na ogrod zadbany i elegancji (myslalam o cisach kulach, na niskich nozkach lub bonsai, ale nie wiem, czy one będą pasowały? A może zmienić ksztalt rabat? Proste linie? Wymienic pozostale rosliny? Jestem otwarta na każde piękne propozycje/kompozycje Chcialabym wprowadzic mniej gatunków/ grupami w ogrodzie, tak jak radzi nasza Danusia

Bylo:




Jest i nie wiem jak byc powinno:



Dziekuje.



piekny ogród na pewno jasny kamyczek ozdobił by ta przerabiana rabatkę pieknie wkomponowałyby sie róże albo miskanty ja uwielbiam Proso Rózgowate Northwind przepiekne mięsiste zielone źdzbła w maju juz pieknie wyglada polecam
Aleksandra 14:20, 29 maj 2018


Dołączył: 16 kwi 2012
Posty: 45
Witam,

bardzo dziękuję za odp. już powoli traciłam nadzieję Nie mam traw w ogrodzie i się na nich kompletnie nie znam (na gatunkach), bardzo mi się podobają, ale sama dobierać ich nie potrafię. Myślałam o jakieś zimozielonej kompozycji, ponieważ jest to widok z tarasu i chciałam mieć ładny widok cały rok. Niestety nie mam pomysłu... Kamyczki granitowe będą oczywiście - jako kontynuacja obwódki bukszpanowej (widać je na moim wątku: "Ogród- moja pasja i tęsknota za wolnością", tylko co w nich? Chciałabym uporządkować krok po kroku te rabaty (przód ogrodu już jest ok), teraz kolej na cześć główną przed tarasem i przy płocie. Dążę do ogrodu zadbanego, eleganckiego, jednak wcześniejsze nasadzenia muszą być zmodyfikowane, aby takowy powstał. Dlatego w dalszym ciągu byłabym wdzięczna za wszelki inspiracje I dziękuję za mile słowa madeczkam
____________________
Monti - Ogród- moja pasja i tęsknota za wolnością
Gintura 14:27, 29 maj 2018

Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 183
Witajcie
proszę o pomoc w podjęciu decyzji. Dojrzałam by wreszcie wywalić Migdałka i nie mogę zdecydować się czy wsadzić w jego miejsce:
1. buk rohan wepping
2. klon palmowy Garnet
oba oczywiście szczepione na pniu tak ok. 1,5m
Błagam doradźcie poniżej zdjęcie poglądowe Migdałek to ten nad dziewczynką w kapeluszu

delikwenci do wyboru.
frezja 14:31, 29 maj 2018


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Gintura napisał(a)
Witajcie
proszę o pomoc w podjęciu decyzji. Dojrzałam by wreszcie wywalić Migdałka i nie mogę zdecydować się czy wsadzić w jego miejsce:
1. buk rohan wepping
2. klon palmowy Garnet
oba oczywiście szczepione na pniu tak ok. 1,5m


Zakątek wygląda na ciemny i drzewa wybrałaś o ciemnych liściach. Może coś żółtego, np. klon Odessanum ?? tak głośno myślę.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies