Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

natka098 23:02, 19 maj 2018


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
sarenka napisał(a)
Hej
Czy migkby ktoś podpowiedzieć...do kiedy można sadzic: piwonie, liatrie, szałwię, zawciagi, jeżówki?? Czy na którąś z tych roślin jest już za późno?


Sadzonki z doniczki można cały czas sadzić, tylko jak jest zamarznięta ziemia to nie można.
____________________
Natalia - Mój zakątek
sarenka 23:15, 19 maj 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
natka098 napisał(a)


Sadzonki z doniczki można cały czas sadzić, tylko jak jest zamarznięta ziemia to nie można.


Dzięki wielkie.
Pytałam mamy i mówiła, że na piwonie to już za późno, ale kupię w takim razie i posadzę
____________________
Magda W samym sloncu
Adam_ 13:24, 20 maj 2018


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 25
Co tu dodać żeby było ciekawiej? Są wrzosy, miskanty, przekwitły tulipany, gdzieniegdzie pojawia się naparstnica. A co dodać żeby było lepiej?

Adam_ 13:31, 20 maj 2018


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 25
Druga część rabaty to głównie rh, runianka i też czegoś brakuje?


Wrzos 00:18, 22 maj 2018


Dołączył: 31 maj 2012
Posty: 128
Witajcie!
Na forum jestem od dawna i czytam, patrzę, uczę się, ale sama słabo się udzielam, ponieważ mój ogród wyjątkowo ciężko i długo powstaje.
Obecnie mam wielkie pragnienie wykonać niewielką rabatkę od frontu domu, między bramą a furtką.
Moja propozycja jest taka jak na zdjęciu, przy czym wymyśliłam jeszcze, że między wiśnię Umbraculifera a świerkiem Conica posadzę hortensję Vanilla Fraise, ale mam kłopot z wklejeniem jej do tej wizualizacji. Pomyślałam jeszcze o cebulowych na wiosnę, żeby było ładnie zanim coś zakwitnie.
Proszę o Wasze opinie i podpowiedzi. Może w ogóle idę w złym kierunku.
Powiem jeszcze tyle, że po drugiej stronie furtki mam plan, żeby posadzić drugą Umbraculiferę. Kiedyś ich korony się zbliżą do siebie i chyba będzie ładnie przechodzić do domu pod takim zielonym portalem

deenbee 14:00, 23 maj 2018

Dołączył: 27 maj 2016
Posty: 23
Wracam raz jeszcze z prośbą o poradę co posadzić w miejscu usuniętej kostki brukowej obok wejścia do domu.
Bardzo proszę o pomoc, widok szpeci, a ja nie mam pojęcia jak się za to zabrać


sylwik69 14:19, 23 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
deenbee napisał(a)
Wracam raz jeszcze z prośbą o poradę co posadzić w miejscu usuniętej kostki brukowej obok wejścia do domu.
Bardzo proszę o pomoc, widok szpeci, a ja nie mam pojęcia jak się za to zabrać



Ja dosadziłabym symetrycznie takie samo drzewo na pniu i starałabym się aby te dwie rabaty przy wejściu do domu miały powtarzające się rośliny może żywopłocik bukszpanowy a w środku szałwie,które już masz i jesienią się rozsieją w połączeniu z trawkami?
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 14:21, 23 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Wrzos napisał(a)
Witajcie!
Na forum jestem od dawna i czytam, patrzę, uczę się, ale sama słabo się udzielam, ponieważ mój ogród wyjątkowo ciężko i długo powstaje.
Obecnie mam wielkie pragnienie wykonać niewielką rabatkę od frontu domu, między bramą a furtką.
Moja propozycja jest taka jak na zdjęciu, przy czym wymyśliłam jeszcze, że między wiśnię Umbraculifera a świerkiem Conica posadzę hortensję Vanilla Fraise, ale mam kłopot z wklejeniem jej do tej wizualizacji. Pomyślałam jeszcze o cebulowych na wiosnę, żeby było ładnie zanim coś zakwitnie.
Proszę o Wasze opinie i podpowiedzi. Może w ogóle idę w złym kierunku.
Powiem jeszcze tyle, że po drugiej stronie furtki mam plan, żeby posadzić drugą Umbraculiferę. Kiedyś ich korony się zbliżą do siebie i chyba będzie ładnie przechodzić do domu pod takim zielonym portalem


Ten świerk Conica mi tu nie pasuje,może ktoś jeszcze się wypowie.Dwie wiśnie jako strażnicy wejścia do domu jak najbardziej
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Ana141 14:23, 23 maj 2018

Dołączył: 12 kwi 2018
Posty: 4
Potrzebuję porady bo już sama nie wiem co robić. Mam przed domem taki kawałek terenu który czeka na zagospodarowanie po ustawieniu domku narzędziowego. Mąż najchętniej wysypałby tam kamienie bo dawniej jak rosła tam trawa było pełno mchu. Mnie się to nie podoba.

Tu z boku między kostką a domkiem chciałam coś posadzić, tylko przez większość dnia jest tu cień. Co byście polecili i zeby jeszcze ładnie kwitneło?
I jeszcze co z terenem dojścia do domku?

Kompletnie nie mam pomysłu co tu zrobić
sylwik69 14:24, 23 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Adam_ napisał(a)
Druga część rabaty to głównie rh, runianka i też czegoś brakuje?



Może Ogrodowiskowy miskant ML albo inna trawa np. trzcinnik KF?
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies