Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Elinka 11:26, 25 paź 2018

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Gardenarium napisał(a)


Ja bym zasłoniła rynny. Dała niewielkie drzewo kuliste, w jego nogach co najmniej dwie jednakowe hortensje, żeby zniwelować rynnę, niech hortensje idą wysoko.
Na drugą rynnę bluszcz (Hedera), na brzeg coś bardziej rozjaśniającego, albo zielone, ciemna żurawka jest smutna tutaj.
Z tyłu trawy np. miskant Morning Light, i jeszzcze jedno drzewko na pniu, albo trzmielina albo klon Shirasawy, ale właśnie na pieńku.

Zobacz jak się zmieniło od razu. Z okna zdejmij skrzynkę, albo daj z białymi kwiatami.







Dziękuje Danusiu za pomysł, miskanty brałam pod uwagę pasowałyby tam. Mam tylko problem z zaproponowanym drzewem . Co to mogłoby być bo tam jest za mało miejsca na regularne drzewo .Tam jest od ściany do ścieżki zok 1.2 cm tylko.
____________________
elinkowy-ogrod
Elinka 11:29, 25 paź 2018

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Zdjęcie z innej strony

____________________
elinkowy-ogrod
adinka84 11:36, 25 paź 2018

Dołączył: 10 paź 2018
Posty: 35
Liczyłam się z taką opinią Rabata jest bardzo wąska ma tylko 60 cm Za nią jest chodnik 1,2 m i taki musi zostać żeby był swobodny dostęp do składzika. Nie mam pojęcia jak zasłonić tą ścianę albo chociaż odwrócić od niej uwagę. Dlatego wstawiłam tam pergole i na niej chciałam dać wiciokrzew purpurea podsadzony tawułą.

Pergolę wybrałam taką zakładam, że łącznie z słupkami zajmie 1,5 m[
adinka84 12:08, 25 paź 2018

Dołączył: 10 paź 2018
Posty: 35
a może takie coś?



Bukszpan, liliowiec, Cyprysik Lawsona "Ellwood's Gold", pergola 1,5 m na niej wiciokrzew podsadzony tawułą, krzewuszka z hostami.
adinka84 22:21, 25 paź 2018

Dołączył: 10 paź 2018
Posty: 35
Witam na rabacie przy chodniku prowadzącym do domu wsadziłam bukszpany, które wcześniej rosły pod jabłonią, pomiędzy dałam irysy syberyjskie. Ale w dalszym ciągu czegoś mi brakuje. Planuje jeszcze dosadzić głóg dwuszyjkowy Paul's Scarlet. Co sądzicie? Dodatkowo rabatę na której rośnie bonsai planowałam zakończyć akacją. Zastanawiam się czy jej nie poszerzyć i powsadzać czegoś przed te kulki. Bo jakoś tak za zielono mi. Będę wdzięczna za sugestie.
kami 13:46, 28 paź 2018

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 562
Co posadzić przed płotem?
Długość płotu 20m. Szerokość 1,5m.
Myślę, żeby szpaler hortensji posadzić ale mam też ,,w ogrodzeniu hortensje,,
Ewilena 16:34, 01 lis 2018


Dołączył: 01 wrz 2018
Posty: 115
Co będzie lepsze żeby osłonić się powyżej płotu od sąsiadów? Śliwa nigra czy klon crimson king?Dodam ze na wąskiej rabacie 1,5m
____________________
Ewelina
sylszu 21:11, 01 lis 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 525
Gardenarium napisał(a)


Absolutnie ta szałwia Amistad nie pasuje w rządkach, ją się miesza, bo jest "patykowata". Tak nie będzie efektu zupełnie, poza tym nie zimuje.

Proponuję dać tam wysokie Asilbe np. Astilbe chinensis 'Superba' będzie jak światło jarzeniowe zdjęcie

albo biała lub bladoróżowa jak lubisz subtelniej.

innych szałwii nie sadź, posadź jarzmianki ciemnoburgundowe, plus fioletowe berberysy, plus brązowe turzyce, plus miskant Variegatus a w środku zamiast byle jakiego kolorystycznie trzcinnika - hortensje drzewiaste Anabelle Strong, trzcinnik pasuje do ogrodów preriowych w otwartą przestrzeń nie za drzewo wcisnięty



Prośba: wklej bardzo proszę poziome zdjęcia,będzie więcej miejsca na opisywanie Kładź rysunek na podłodze i nie rób zdjęcia ze skosu, bo romb wychodzi i zmyla rzeczywistość








Danusiu, Przeanalizowalam, poszukalam i takie rośliny zamawiam. Dobrze?

Miskant chiński „Variegatus”
Hortensja Anabelle ‘Strong”
Berberys „ „Atropurpurea”

Astrantia ( Jarzmianka) „Venis” lub „Rubra” lub „Claret”
Astilbe ( tawułka chińska) „Superba”
Carex Comans „ Bronze Form”
Carex Comans „ Bronze Perfection” niższy od tego powyżej ( kępki z przodu )


____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
Kokesz 09:35, 03 lis 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6614
Bardzo proszę o pomoc w zagospodarowaniu tej rabaty

https://www.ogrodowisko.pl/watek/6265-osiedlowy-ogrodek/posts/3228181/

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 11:15, 03 lis 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6614
Jeszcze tak narysowałam



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies