Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 21:58, 06 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W ogrodzie z lustrem mam ją w pełnym słońcu. Ale w zaciszu. Może być do cienia, ale nie to, że musi być do cienia. Nie musi. Musi mieć mikroklimat, wilgotniejsze powietrze. W suszy będzie się ogałacała z igieł. I żółkła.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Aga 18:26, 09 gru 2018


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Witam. Mam pytanie co można posadzić na tym pasku między domem a chodnikiem iglaki czy lepiej liściaste np. Berberys?
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Gardenarium 18:59, 09 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na tle ściany np. trzmieliny na pniu po kilka szt, a pod nimi lawenda plus pasujące do niej dodatki perowskia, kocimiętka, czosnki). To klasyczny ogrodowiskowy zestaw. Niezawodny kolorystycznie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Aga 18:17, 10 gru 2018


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Gardenarium napisał(a)
Na tle ściany np. trzmieliny na pniu po kilka szt, a pod nimi lawenda plus pasujące do niej dodatki perowskia, kocimiętka, czosnki). To klasyczny ogrodowiskowy zestaw. Niezawodny kolorystycznie.

Dziękuję bardzo za pomoc .
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
loretta 21:33, 11 gru 2018

Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 87
Gardenarium napisał(a)
W ogrodzie z lustrem mam ją w pełnym słońcu. Ale w zaciszu. Może być do cienia, ale nie to, że musi być do cienia. Nie musi. Musi mieć mikroklimat, wilgotniejsze powietrze. W suszy będzie się ogałacała z igieł. I żółkła.


Rozumiem, czyli raczej co najmniej otoczona dużymi drzewami. Chyba pokombinuję ze świerkiem serbskim
ryan 11:57, 16 gru 2018


Dołączył: 16 kwi 2018
Posty: 2
Witam drogich forumowiczów
Jest zima ale Ja już myśle o wiosnie.


Prosze o radę .
Mianowicie na moje działce przejetej od rodziców duzo rzeczy musze robic na zasadzie poprawy, przeróbki itp. nie tworzyłem tego ogrodu od podstaw także rozumiecie.
Sytuacja taka: płot a pod nim nasadzone byliny, trawy ozdobne niska wysoka niska ( krzewuszka akurat) trawa wysoka i tu mam puste miejsce ???????? dalej trawa wysoka i niska prosze o doradzenie mi co bym mógł wstawic w to miejsce. Zdjęcia pomoga Wam pewnie lepiej zobrazowac
Gardenarium 12:24, 16 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo przyjemna rabatka, super miskanty 'Zebrinus', bardzo okazałe.
Ja bym to wsadziła cośo kontrastowych barwach np. borodwych, bo sporo tutaj zieleni i żółci. Burgund by trochę "zaostrzył" ten zakątek.

Np. Imperata cylindrica 'Red Baron' albo żurawka 'Obsidian', albo może niskie berberysy jeśli jest tam słoneczko.

Można też pokusić się, jeśli oczywiście bryły wejdą - posadzić kuliste drzewka z koroną nad płotem. Albo nawet śliwy wiśniowe na wysokich pniach. Hortensje Bobo na dodatek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rejzi 15:25, 16 gru 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633


Witam, to zdjęcie mojego ogrodu zza płotu. Te pierwsze 4 szare sprzesla od lewej aż to domku. Właściciel posesji gdzie jest położona szara kostka, podkopal się nam pod ogrodzeniami, nie zabezpieczajac ich i zostawił stare ogrodzenie wraz z murkiem. Moje pytanie czy klony i derenie rosnące przy płocie, mogą spowodować osunięcie się ziemi pod płotem? Czy raczej korzenie podtrzymia tą "konstrukcję"?
Na zdjęciu widać wyraźnie że pod moim ogrodzeniem z góry połowę zajmuje betonowy murek a reszta aż do kostki to goła ziemia. I to już tak zostanie, mimo wielu rozmów i próśb z naszej strony, właściciel niczego tam nie chce zmienić.

Czego radzicie tam lepiej nie sadzic pod płotem, żeby się to nie zawaliło?
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Gardenarium 18:02, 16 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Właściciel posesji gdzie jest położona szara kostka, podkopal się nam pod ogrodzeniami, nie zabezpieczajac ich i zostawił stare ogrodzenie wraz z murkiem

Nie rozumiem pytania i nie za bardzo wiem o co chodzi w pytaniu. Ja tam żadnej szarej kostki nie widzę i nie jestem w stanie pomóc logicznie.
Wytłumacz to jakoś lepiej lub pokaż bliżej na zdjęciach.

Na zdjęciu widać wyraźnie że pod moim ogrodzeniem z góry ???? połowę zajmuje betonowy murek a reszta aż do kostki to goła ziemia.

A to już zagmatwane na całego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rejzi 19:38, 16 gru 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633


Spróbuje na podstawie tego rysunku logiczniej to wytłumaczyc Tam gdzie jest ta szara kostka, stal kiedys stary dom. Został on wyburzony a na jego miejscu powstał nowy wielorodzinny blok. Właściciel musiał wykopać głębszy dół, pod fundamenty i żeby zrobić miejsca parkingowe, kopał przy naszym ogrodzeniu. To szare to jego podjazd i parkingi. Na żółto zaznaczyłam stary płot pozostały po domu który został wyburzony. Fioletowa linia to niezabezpieczona ziemia jaka została po wykopie. Tam gdzie czerwona linia zaczyna sie poziom naszego ogrodu. Czyli jesteśmy o metr wyżej położeni od działki za nami. Moje pytanie brzmi czy krzewy i drzewa są w stanie przebić się korzeniami przez to miejsce na fioletowej lini? Nie chce żeby mój płot się zawalił, czy pochylił. Tym bardziej że pod całą linia ogrodzenia-naszego i sąsiadów- parkują samochody.


____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies