Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

08:32, 23 paź 2018
ana10 napisał(a)
Witam serdecznie
Chciałabym ponowić pytanie o moją rabatkę , czy ktoś mi pomoże?
Czym mogłabym uzupełnić te luki pomiędzy miniaturowymi świerkami , żeby stworzyć jakąś piętrowość wyższą.Czyżby nie było żadnego ratunku ani pomysłu?

Bardzo wąska rabata, obrzeża faliste pomniejszają dostępną przestrzeń
sarenka 09:40, 23 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
ana10 napisał(a)
Witam serdecznie
Chciałabym ponowić pytanie o moją rabatkę , czy ktoś mi pomoże?
Czym mogłabym uzupełnić te luki pomiędzy miniaturowymi świerkami , żeby stworzyć jakąś piętrowość wyższą.Czyżby nie było żadnego ratunku ani pomysłu?
ja Ci mogę tylko napisać, że poszerzyć by trzeba było do ok 1,5-2m i bez takich fal ( łuk lub prosto).Napisz jak tu jest ze słońcem, jakie kierunki świata. Czy to widok z okna czy z salonu czy może to za domem. Takie podstawowe informacje, a może ogólny rysunek z góry,żeby był pogląd co już rośnie u Ciebie,jak daleko od domu jest rabata. Może ktoś się odezwie
Powodzenia
____________________
Magda W samym sloncu
BASIA8 09:40, 23 paź 2018


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
ana10 napisał(a)
Witam serdecznie
Chciałabym ponowić pytanie o moją rabatkę , czy ktoś mi pomoże?
Czym mogłabym uzupełnić te luki pomiędzy miniaturowymi świerkami , żeby stworzyć jakąś piętrowość wyższą.Czyżby nie było żadnego ratunku ani pomysłu?



Patrząc na zdjęcie o tym samym pomyślałam co Monika pisze - na początek powiększ rabatę i zmień układ lini.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Elinka 09:51, 23 paź 2018

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
A mnie nikt nic nie podpowie ( dwie strony wcześniej zdjęcia .... (
____________________
elinkowy-ogrod
BASIA8 09:55, 23 paź 2018


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Elinka napisał(a)
dziewczyny doradzcie proszę co wsadzić między kule bukszpanowe? myślałam i klonie palmowym na kiju ale czy pasuje ?



Witaj Elinka Ja nie jestem fachowcem, ale pomyślałam o trzmielinach szczepionych na pniu. Wydaje mi się że kolorystycznie ładnie by rabatę rozjaśniły
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
sarenka 09:56, 23 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Elinka napisał(a)
A mnie nikt nic nie podpowie ( dwie strony wcześniej zdjęcia .... (
Sama korzystam z rad dziewczyn i sama nie umiem doradzić.:/
____________________
Magda W samym sloncu
Gardenarium 10:09, 23 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ana10 napisał(a)
Witam
Od niedawana zaczęłam swoją przygodę z ogrodem(ciągle brak czasu), mam koło domu taki kawałek rabatki zupełnie nie wiem jak go ożywić może ktoś miałby jakiś pomysł, też chciałabym się pochwalić metamorfozą . Z góry dziękuje za propozycje.


Te pojemniki betonowe usuń, są bardzo brzydkie i niemodne. Zaśmiecają wizualnie ten ogród, dają poczucie, że żyjemy w PRL-u (nie obraź się ale muszę być szczera, jeśli się już wypowiadam)

Stożki są zbyt regularnie, regularnie zrób drzewa kuliste,zniwelują ogrodzenie i dadzą zieleń nad płotem. Następnie na płot daj bluszcz, zniweluje brązowy kolor, który przytłacza.

Poszerz rabatę. Przeorganizuj stożki, pomiędzy nie daj trzmielinę (nieco wejdzie na płot i da fajne złociste refleksy pomiędzy zielenią bluszczu. Niskie - daj żurawki lub pomieszane z turzycami plus cebulowe pomiędzy (krokusy i tulipany).

Usuń te kosteczki, nie pasują zupełnie a falki dają rozgardiasz, oko biega tu i tam, o co chodzi pyta?

Gdybyś dała rysunek tej rabaty z góry, to można powalczyć z tymi stożkami i dodać jeszcze hortensje bukietowe, które będą się wychylały z tyłu stożków.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:25, 23 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sylszu napisał(a)
Tworzę nową rabatę. Długość około 4m szerokość 2m. Pośrodku rośnie katalpa i ona musi zostać bo komponuje mi się z resztą ogrodu. Proszę o pomoc w zagospodarowaniu pozostałych roślin. Czy mój plan ma sens?



Proszę o pomoc.


Absolutnie ta szałwia Amistad nie pasuje w rządkach, ją się miesza, bo jest "patykowata". Tak nie będzie efektu zupełnie, poza tym nie zimuje.

Proponuję dać tam wysokie Asilbe np. Astilbe chinensis 'Superba' będzie jak światło jarzeniowe zdjęcie

albo biała lub bladoróżowa jak lubisz subtelniej.

innych szałwii nie sadź, posadź jarzmianki ciemnoburgundowe, plus fioletowe berberysy, plus brązowe turzyce, plus miskant Variegatus a w środku zamiast byle jakiego kolorystycznie trzcinnika - hortensje drzewiaste Anabelle Strong, trzcinnik pasuje do ogrodów preriowych w otwartą przestrzeń nie za drzewo wcisnięty



Prośba: wklej bardzo proszę poziome zdjęcia,będzie więcej miejsca na opisywanie Kładź rysunek na podłodze i nie rób zdjęcia ze skosu, bo romb wychodzi i zmyla rzeczywistość





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ana10 14:13, 23 paź 2018

Dołączył: 14 paź 2018
Posty: 12
Dziękuje za chęci pomocy i odpowiedzi, ale chyba pójdę za tropem Pani Danusi i poproszę Ją o indywidualną poradę i wycenę bo chyba przeorganizuje całą tę część wschodnią obok domu

.
Gardenarium 15:42, 23 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo dobra decyzja, trzeba iść za ciosem I zmieniać żeby było piękniej
Szykuje się metamorfoza

Jednak ta część powinna pasować do reszty, a jak widzę - tutaj będzie wielki zgrzyt
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies